Skocz do zawartości

BT z nieszczelną instalacją


max72

Rekomendowane odpowiedzi

A jakież to DBT pojazdu przystosowanego do zasilania gazem :?::shock:

 

Przecinka nie wstawił. Czytaj między wierszami, chodzi o jakiekolwiek DBT, pojazdu który jest zasilany gazem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • max72

    14

  • Psuj

    11

  • JANUSZ60

    11

  • Grzegorz Łódź

    11

wydaje mi się, że poprzednicy w 100% udzielili Ci wyczerpującej odpowiedzi co w pełni odzwierciedla moje stanowisko w tej kwestii. Dodam jeszcze

Uwaga: [u]Jakiekolwiek badania techniczne[/u] pojazdu na stanowisku kontrolnym z nieszczelną instalacją zasilania gazem są zabronione.

Rozumiem że jakiekolwiek to w tym przypadku m. in. OBT lub DBT(nie mylić z warunkami dodatkowymi)

Konkludując, Psuj określił to najlepiej

Traktujesz auto tak samo jak bez protokołu TDT - odstępujesz od badania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnę tylko jaka była interpretacja łódzkiego WK, pojazd z badania może wyjechać tylko z wynikiem P lub N, żadnych innych opcji

 

A co mnie obchodzi jakaś tam interpretacja, badanie rozpoczynając powinieneś zakończyć jakimś wynikiem.

 

Generalnie, detonacja pojazdu na SKP jest jakąś opcją a nawet wynikiem... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE. Traktujesz auto tak samo jak bez protokołu TDT - odstępujesz od badania.

Sprawdziłem ważność protokołu TDT jest ok, pobieram opłatę 161, wystawiam paragon, czy w tym momencie nie zawarłem umowy na wykonanie usługi bez względu na jej wynik?

Rozumiem doskonale że zwyczajowo odstępuje się od badania ale czy te działania są prawidłowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ważność protokołu TDT jest ok, pobieram opłatę 161, wystawiam paragon, czy w tym momencie nie zawarłem umowy na wykonanie usługi bez względu na jej wynik?
To Ty wystawiasz paragon zanim wykonasz usługę? I klienci się zgadzają? Przepis mówi jasno i masz się do niego stosować. Brak protokołu na butlę = brak badania. Nieszczelna instalacja = brak badania. Jaśniej już chyba nie umiem wytłumaczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będziesz miał awarię na stanowisku to co zrobisz? Korekta paragonu? W życiu bym na to nie poszedł jako klient. Przecież w każdym momencie klient może zrezygnować z BT i nie masz prawa go obciążać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w każdym momencie klient może zrezygnować z BT i nie masz prawa go obciążać.

Na podstawie czego, za dużo usterek znalazłem? Pobieranie opłaty przed badaniem często było stosowane w firmach państwowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należność pobieramy po wykonaniu usługi

Sprawdzenie szczelności nie jest wykonaniem usługi? W którym momencie zaczyna się usługa?

Jeżeli pobierasz opłatę przed badaniem, a następnie stwierdzasz nieszczelność i odstępujesz od wykonania badania (tak mówią przepisy), to musisz zwrócić kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mówią przepisy

w/g mnie przepis mówi że przed przystąpieniem do właściwego sprawdzania należy skontrolować ważność protokołu, poprawność oznakowania homologacyjnego oraz zgodność danych zbiornika z protokołem TDT a następnie przechodzisz do BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie szczelności nie jest wykonaniem usługi?
Pokaż w cenniku usługę "sprawdzenie szczelności instalacji LPG". Opłatę możesz pobrać w przypadku wykonania całego BT.
w/g mnie przepis mówi że przed przystąpieniem do właściwego sprawdzania należy skontrolować ważność protokołu' date=' poprawność oznakowania homologacyjnego oraz zgodność danych zbiornika z protokołem TDT a następnie przechodzisz do BT[/quote']Przepis mówi, że nie wolno wjechać na stanowisko kontrolne jeśli instalacja jest nieszczelna czyli przed wjazdem na stanowisko sprawdzasz szczelność. Poza tym przepis mówi
Jakiekolwiek badania techniczne pojazdu na stanowisku kontrolnym z nieszczelną instalacją zasilania gazem są zabronione.
czyli jest nieszczelność = nie ma BT. No to za co chcesz pobrać opłatę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby była jasność, nie upieram się co do zasady aby BT nie wykonać

Pokaż w cenniku usługę "sprawdzenie szczelności instalacji LPG"

nie ma takiej usługi, jet to element składowy BT, ale idąc tym tokiem rozumowania sprawdzasz hamulce osi przedniej pęka przewód nie jesteś w stanie sprawdzić osi tylniej i co robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzasz hamulce osi przedniej pęka przewód nie jesteś w stanie sprawdzić osi tylniej i co robisz?
Dokańczam badanie, bo i tak już jest N z USZ za hamulce, a na poprawce je sprawdzę ponownie. W czym widzisz problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym widzisz problem?
Jeżeli pobierasz opłatę przed badaniem, a następnie stwierdzasz nieszczelność i odstępujesz od wykonania badania (tak mówią przepisy), to musisz zwrócić kasę.

:x;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE. Traktujesz auto tak samo jak bez protokołu TDT - odstępujesz od badania.

Sprawdziłem ważność protokołu TDT jest ok, pobieram opłatę 161, wystawiam paragon, czy w tym momencie nie zawarłem umowy na wykonanie usługi bez względu na jej wynik?

Rozumiem doskonale że zwyczajowo odstępuje się od badania ale czy te działania są prawidłowe?

 

Pomiędzy sprawdzeniem dozoru i pobraniem opłaty, wstaw sobie sprawdzenie szczelności. I wszystko gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktujesz auto tak samo jak bez protokołu TDT - odstępujesz od badania.

tyle że według 10.5. a) jest to usterka istotna a więc N

A w PORD stoi
Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli powracamy do tematu wyższości PoRD nad 996

Tu nawet nie chodzi o wyższość lecz niezgodność. Rozporządzenie ma za zadanie omówić szczegółowo jak wykonać zapisy ustawy ale nie może zmieniać jej treści.Po prostu kolejny bubel ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie ma za zadanie omówić szczegółowo jak wykonać zapisy ustawy ale nie może zmieniać jej treści.Po prostu kolejny bubel ,,,

 

Czy aby do końca? Klient daje Ci ważny protokół i robisz bt, na koniec okazuje się, że protokół jest nie od tego zbiornika. Wtedy N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kolejny bubel ,,,

No może nie tak do końca...

Jeśli masz do wykonania badanie pokolizyjne w pojeździe wyposażonym w instalację gazową to w zasadzie ważny protokół masz ,ale nie masz tego z badania doraźnego wykonanego po kolizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.