Skocz do zawartości

BT z nieszczelną instalacją


max72

Rekomendowane odpowiedzi

Nazywanie Dz.U 996 bublem jest przynajmniej nie stosowne. Dzięki niemu diagnosta wreszcie nie odpowiada za każdą pierdołę a część odpowiedzialności słusznie przerzucono na właściciela ( UD). Mamy ten Dz. U. dzięki dyrektywie UE i gdyby nie błędy w tłumaczeniu albo dodanie od siebie przez MTBiGM było by naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • max72

    14

  • Psuj

    11

  • JANUSZ60

    11

  • Grzegorz Łódź

    11

[ Dodano: 27-11-2013, 18:42 ]

Klient daje Ci ważny protokół i robisz bt, na koniec okazuje się, że protokół jest nie od tego zbiornika.

chciałbym przypomnieć że przed przystąpieniem do właściwego sprawdzania należy skontrolować ważność protokołu, poprawność oznakowania homologacyjnego oraz zgodność danych zbiornika z protokołem TDT a następnie przechodzisz do BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiesz mi paragraf?

 

Na "homologację" paragrafu brak, ale na zgodność danych jest art. 81 ust. 12. To chyba oczywiste, że dokument ma dotyczyć urządzenia zamontowanego w pojeździe, a nie jakiegoś innego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz do wykonania badanie pokolizyjne w pojeździe wyposażonym w instalację gazową to w zasadzie ważny protokół masz ,ale nie masz tego z badania doraźnego wykonanego po kolizji.

Marek nie idź na skróty, proszę

, ponieważ już przed bramą widzisz, że zamiast DR klient ma pokwitowanie w zamian za jego zatrzymanie.

Nazywanie Dz.U 996 bublem jest przynajmniej nie stosowne.

Zgadzam się z Tobą, że mniejszy niż poprzednie, ale jednak bubel,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ już przed bramą widzisz, że zamiast DR klient ma pokwitowanie w zamian za jego zatrzymanie

O.k. ale badanie mogę wykonać, co z tego że z wynikiem negatywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U. z 7 września 2012 poz. 996 Załącznik Nr 1 Dział V paragraf 2 pkt 1 do 3.

 

Ale to w trakcie badania. A przed? Ustawa mówi tylko o protokole i decyzji a nie o porównywaniu ich z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa mówi tylko o protokole i decyzji a nie o porównywaniu ich z rzeczywistością.

Powiedz, że żartujesz,

w przedszkolu nie jesteśmy, nie żądajmy tego od ustawy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to w trakcie badania. A przed? Ustawa mówi tylko o protokole i decyzji a nie o porównywaniu ich z rzeczywistością.

 

Paragraf 2 : " Przed przystąpieniem do właściwego sprawdzenia należy skontrolować: ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paragraf 2 : " Przed przystąpieniem do właściwego sprawdzenia należy skontrolować: ..."

 

... instalacji gazowej. W trakcie badania technicznego. A przed badaniem ważność protokołu... jakby podejść literalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to w trakcie badania. A przed? Ustawa mówi tylko o protokole i decyzji a nie o porównywaniu ich z rzeczywistością.

 

Analogicznie - ustawa mówi, że kierujący ma mieć do kontroli prawo jazdy i DR. Ale nie mówi, że to ma być prawo jazdy kierującego ani DR pojazdu, którym się porusza :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

 

Moim zdaniem dokument który stwierdza sprawność danego urządzenia należy zidentyfikować z urządzeniem.Jak się okaże,że dokument jest nie od tego urządzenia to tak jakby nie było tego dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie - ustawa mówi, że kierujący ma mieć do kontroli prawo jazdy i DR. Ale nie mówi, że to ma być prawo jazdy kierującego ani DR pojazdu, którym się porusza :cool:

 

słuszna uwaga

 

Moim zdaniem dokument który stwierdza sprawność danego urządzenia należy zidentyfikować z urządzeniem.Jak się okaże,że dokument jest nie od tego urządzenia to tak jakby nie było tego dokumentu.

 

Ale zidentyfikować przed badaniem czy w trakcie? Odstąpić czy N?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przed badaniem identyfikacja przecież to rozpoczęcie badania??

 

No właśnie!! A przed badaniem mamy sprawdzić ważność protokołu. Jesli nie ważny to odstępujemy od BT. A jesli podczas sprawdzania butli (to juz badanie) okaże się, że nie od tego zbiornika, albo coś nie pasuje to N za niemanie dozoru ? Gdzie jest błąd w tym rozumowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zidentyfikować przed badaniem czy w trakcie?

Moim zdaniem przed,ponieważ jeśli stwierdzę ,że jednak dokumentu nie ma (jest od innego urządzenia a nie od tego na samochodzie) to według tego zapisu:"12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu..."nie przeprowadzam badania.

Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zidentyfikować przed badaniem czy w trakcie? Odstąpić czy N?
Ale czy identyfikacja nie jest juz badaniem... :?: Ja osobiście odstępuję od OBT....
albo coś nie pasuje to N za niemanie dozoru ?
Własciwie to dokumentu dozoru na zbiornik.Bo przeciez jezeli jest dokument ale nie od tego zbiornika to chyba tak jak by go nie było...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jednak dokumentu nie ma (jest od innego urządzenia a nie od tego na samochodzie)
czyli Grześ dokonałeś identyfikacji czyli rozpoznanie czegoś na podstawie jakichś cech, ale nie dokonałeś identyfikacji pojazdu :-D tylko urządzenia technicznego podlegającego dozorowi TDT-u zamontowanego w pojeździe i jeżeli jest niezgodny dokument ze stanem faktycznym odstępujesz od badania technicznego pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie dokonałeś identyfikacji pojazdu :-D tylko urządzenia zamontowanego w pojeździe.

Dokładnie :) Sprawdziłem czy klient przedstawił dokument ,który stwierdza sprawność urządzenia zamontowanego na pojeździe.Później zajmuję się pojazdem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, sytuacja ekstremalna: pojazd Opel Astra, brak w DR wpisu o instalacji LPG, zawór tankowania pod "klapką" wlewu paliwa, dokonujesz identyfikacji pojazdu VIN przy fotelu pasażera TZ na prawym słupku o instalacji dowiadujesz się dopiero po otworzeniu pokrywy silnika, prosisz o dokumenty wydane przez TDT wspomnianej instalacji, zbiornika, okazuje się, że nie są zgodne ze stanem faktycznym no i....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazuje się, że nie są zgodne ze stanem faktycznym no i....??

Czyli klient nie przedstawił dokumentu stwierdzającego sprawność urządzenia (butli),czyli (według mnie) nie przeprowadzam badania.Oddaję DR i żegnam klienta.

Naszła mnie taka myśl-czemu sobie tak życie utrudniamy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie taka myśl-czemu sobie tak życie utrudniamy :?
Grześ lepiej tu na forum szukać rozwiązań podobnych sytuacji hipotetycznych niż w realu lub nie daj na sali, należy potraktować to jako swego rodzaju poligon (bynajmniej ja to tak traktuje),
nie przeprowadzam badania.
Grześ ale badanie rozpocząłeś dokonując identyfikacji pojazdu więc należ zakończyć je z jakimś wynikiem. Oczywiście jest ekstremalny przykład i nie piszę tego z żadnym podtekstem ani krztą złośliwości - tak mnie dzisiaj jakoś wyobraźnia nosi :x

 

Oddaję DR i żegnam klienta.
powiem szczerze, że postąpiłbym identycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.