Skocz do zawartości

badanie z gazem


benz13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko gdy w aucie skończyła się ważność butli i została wymieniona na używaną z ważnym protokołem TDT to nie ważne że pochodzi z auta powypadkowego czy z rozbiórki ?.

Moim zdaniem to mamy sprawdzić ważność protokołu i poprawność montażu ,ale miałem dziś auto które nie dostało przeglądu na innej stacji bo diagnosta stwierdził że ma być nowa butla.

Ciekawe jest to jak stwierdził że butla pochodzi z innego auta ( protokół czysty brak wpisu nr rej. bo czasami WK wbija) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe zagadnienie. :idea:

 

została wymieniona na używaną z ważnym protokołem TDT to nie ważne że pochodzi z auta powypadkowego czy z rozbiórki ?.

Odpowiem przewrotnie: Tak najlepiej ze złomu :evil:

 

Moim zdaniem to mamy sprawdzić ważność protokołu i poprawność montażu ,ale miałem dziś auto które nie dostało przeglądu na innej stacji bo diagnosta stwierdził że ma być nowa butla.

Ciekawe jest to jak stwierdził że butla pochodzi z innego auta ( protokół czysty brak wpisu nr rej. bo czasami WK wbija) ?

Jak widzisz, jest jeszcze intuicja diagnosty. Można sprawdzając datę wpisu do DR porównać z datą wydania protokołu :x

A diagnosta po powzięciu podejrzenia, że butla jest z demontaż, a nie nowa nie chciał wykonać badania :ok Nazywają to: Dmuchał na zimne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A diagnosta po powzięciu podejrzenia, że butla jest z demontaż, a nie nowa nie chciał wykonać badania Nazywają to: Dmuchał na zimne

Ja bardziej nazwał samowolą bo czym innym jest działanie bez podstawy prawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.