Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

majewski_adr

Wydział komunikacji i brak wpisu w dowodzie

Polecane posty

majewski_adr

Drodzy koledzy mam pytanie przyjechał do mnie klient na badanie techniczne pojazd z wbitym hakiem w dowód , nie miał już miejsca na wpis w dowodzie rejestracyjnym , wiec o badaniu wystawiłem zaświadczenie wiadomo wpis , ze nie ma miejsca w dowodzie na wpis.......... i pytanie czy powinienem przepisać to co było w dowodzie w adnotacjach konkretnie chodzi o hak...

S.K.P-POZNAŃ
konkretnie chodzi o hak...

Tak

pkt.2 na zaświadczeniu:...

..."przystosowany do ciągnięcia przyczepy"....

biker100

W opisanym przypadku przez Ciebie każdorazowo na zaświadczeniu wpisuję: w pkt.1 Uwagi: HAK,

pkt.2 pojazd odpowiada dodatkowym warunkom dla pojazdu przystosowanego do ciągnięcia przyczep.

Zgodnie z opisem do zaświadczenia:

***** Należy wpisywać przekroczone parametry administracyjne w zakresie mas, wymiarów, nacisków oraz

ich wartości, ustalone dane niezbędne do rejestracji pojazdu, stwierdzone niezgodności z warunkami

technicznymi pojazdów, stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej

załącznika nr 1 i/lub 2, ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu i jego termin, a także:

informacje dotyczące wyposażenia pojazdu w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru

i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez

właściwy organ dozoru technicznego oraz zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym

miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis oraz inne uwagi.

****** Niepotrzebne skreślić oraz wpisać potwierdzenie przeprowadzenia czynności innych niż badanie

techniczne lub spełnienie dodatkowych warunków technicznych. W przypadku badania technicznego

pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 pkt 7 ustawy, wpisać odpowiednio jeden z punktów

wymienionych w:

– art. 86a ust. 2 pkt 1–4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r.

Nr 177, poz. 1054) lub

– art. 4a pkt 9a lit. a–d ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych

(Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, z późn. zm.), lub

– art. 5a pkt 19a lit. a–d ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych

(Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn. zm.).

darkdog

a przy okazji :D tak głupio się zapytam,czy szanowni Koledzy wpisują tą ad;zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym

miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis, :oops:

Jacdiag
konkretnie chodzi o hak...

Tak

..."przystosowany do ciągnięcia przyczepy"....

o ile ten hak nadal jest przy tym pojeździe ... ;D

a gdy go brak to wtedy trzeba

..."NIE przystosowany do ciągnięcia przyczepy"....

aboz
,czy szanowni Koledzy wpisują tą ad;zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym

miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis, :oops:

No ba. Mało tego. Uzupełniam brakujące dane gratis :cool:

biker100
a przy okazji :D tak głupio się zapytam,
pytanie z podchwytliwych raczej :?:P
czy szanowni Koledzy wpisują tą ad;zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis' date=' :oops:[/quote'] wpisuję ::D

Uzupełniam brakujące dane gratis :cool:
jest nas więcej widzę (zaraz zacznie się burza, że za darmo :x )

danielg539
zapytam,czy szanowni Koledzy wpisują tą ad;zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym

Ja wpisuję.

darkdog
Uzupełniam brakujące dane gratis

To ja też jestem tak Matka T z Kalkuty. :D

[ Dodano: 26-11-2013, 20:40 ]

Ja wpisuję.

to chyba i ja zacznę wisywać :oops: bo powiem szczerze,że tego nie robiłem :?

Qnick
To ja też jestem tak Matka T z Kalkuty.

Ja też, ale pomału mi się odechciewa :razz: , zwłaszcza jak coś chcę wyprostować i zaraz dzwonią z WK z pretensjami "bo w starym DR było tak i tak" i nieważne że były głupoty. Z drugiej strony jak czegoś zapomnę uzupełnić to dzwonią dlaczego nie wpisałem i już zdarzyło mi się odpowiedzieć parę razy że nie mam takiego obowiązku a jak chcą coś to poproszę o skierowanie na DBT.

pentagram
to chyba i ja zacznę wisywać :oops: bo powiem szczerze,że tego nie robiłem :?

U mnie za "niemanie" takiego wpisu miałbyś inny - w zaleceniach pokontrolnych :evil:

Uzupełniam brakujące dane gratis :cool:

Przy wymianie DR zawsze "wypełniam tabelkę" za FREE oczywiście, tak z sympatii do klienta ::D

darkdog
Ja też, ale pomału mi się odechciewa , zwłaszcza jak coś chcę wyprostować i zaraz dzwonią z WK z pretensjami "bo w starym DR było tak i tak" i nieważne że były głupoty

dokładnie :razz: np.naczepa 3 osiowa to dla pań jest O,1,.Polonez truck sam.ciężarowy,przeznaczenie :shock: przewóz innych poj.można ::hey

Paprock

Pisałem, poprawiałem, uzupełniałem. Więcej z tego kłopotów, tłumaczeń, afer, poprawek, powrotów na stację było niż pożytku... kurde!

Pierniczę nie piszę, nie uzupełniam, nie poprawiam, a jak rzucę swym fachowym okiem na furę i ocenię, że następnej wymiany dowodu nie dociągnie - zostawiam jak jest, a jak coś wyjdzie i klient na przykład homo nie znajdzie to i mi za robotę wpadnie sześć dyszek. :roll:

danielg539
Pisałem, poprawiałem, uzupełniałem. Więcej z tego kłopotów, tłumaczeń, afer, poprawek, powrotów na stację było niż pożytku... kurde!

Tez tego doświadczyłem :( , niestety ale w takich realiach przyszło nam pracować :-(

darkdog
a jak coś wyjdzie i klient na przykład homo nie znajdzie

trudno mieć homologacje poj. z 70-tych lat

to i mi za robotę wpadnie sześć dyszek.

normalnie Materialistą jesteś Przyjacielu :-D bez obrazy te całe przepisy i wogule to :razz: o kant du.. potłuc :?

Paprock
normalnie Materialistą jesteś Przyjacielu :-D bez obrazy te całe przepisy i wogule to :razz: o kant du.. potłuc :?

O kant to raczej potłuc dlaczego poprawione/uzupełnione dane łącznie z rubryką [J] nie pojawiają się w nowym dowodzie. Już gdzieś było o tym na forum.

Jeżeli "oczywiste omyłki" nie łapią się pod N to zostawiam jak jest.

Nie szukam, nie dopisuję G, O.1, O.2, F. 1, 2, 3, i innych.

Było dobrze przez lat 9/6 to i dalej niech tak będzie.

darkdog
Było dobrze przez lat 9/6 to i dalej niech tak będzie.

ale to już było i nie wróci więcej :cry:

baca9

Koledzy, a co powiecie o tym :?:

[ Dodano: 27-11-2013, 00:05 ]

Dlaczego nie widzę tych skanów?

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 27-11-2013, 06:25 ]

a teraz ... :?::D

5ae1a5d778677_skanowanieDR00021.JPG.5d3e555bfca2aff8d9ab3ce843b4cbae.JPG

5ae1a5d783418_skanowanieDR00011.JPG.981b2142885fd96d53d022f2b438c02f.JPG

danielg539

Jak prędkośc maksymalna jest większ niż 25 km/h to taki pojazd nie może być pojazdem wolnobieżnym i musi być ciągnikiem. Zreszta jest to zgodne z def. ciągnika, bo może on być przeznaczony do prac ziemnych. Swego czasu białoruści i ostrówki były rejestrowane jako ciagniki rolnicze.

baca9
Jak prędkośc maksymalna jest większ niż 25 km/h to taki pojazd nie może być pojazdem wolnobieżnym i musi być ciągnikiem. Zreszta jest to zgodne z def. ciągnika, bo może on być przeznaczony do prac ziemnych. Swego czasu białoruści i ostrówki były rejestrowane jako ciagniki rolnicze.

nie chodzi o pjazd, tylko o stronkę z danymi :shock:

danielg539

Danych faktycznie trochę mało :? zresztą jeśli chodzi o starsze ciągniki rolnicze to w DR bardzo często brakuje parametrów.

baca9

więc powiedz daniel, czy można wbić stępel do takiego dowodu?

Regan55
czy można wbić stępel do takiego dowodu?
A czemu nie... :?::?: Co z tego ze ja sie produkuję,uzupełniam dane a w nastepnym roku klient wraca z nowym DR i są w dalszym ciagu "białe"pola :evil: Jak dostane nerwa :D to pedzę klienta/w sumie to co on winien/do WK i wtedy o dziwo w adnotacjach wszystko wpisują.. :evil:

Tomek D
więc powiedz daniel, czy można wbić stępel do takiego dowodu?

Ja bym śmiał twierdzić że przegląd pójdzie sprawniej bo mniej danych do porównania :)

aboz

Literalnie N bo niezgodność danych za G=0 kg. Jakby było"---" to co innego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.