Skocz do zawartości

Wydział komunikacji i brak wpisu w dowodzie


majewski_adr

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy mam pytanie przyjechał do mnie klient na badanie techniczne pojazd z wbitym hakiem w dowód , nie miał już miejsca na wpis w dowodzie rejestracyjnym , wiec o badaniu wystawiłem zaświadczenie wiadomo wpis , ze nie ma miejsca w dowodzie na wpis.......... i pytanie czy powinienem przepisać to co było w dowodzie w adnotacjach konkretnie chodzi o hak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisanym przypadku przez Ciebie każdorazowo na zaświadczeniu wpisuję: w pkt.1 Uwagi: HAK,

pkt.2 pojazd odpowiada dodatkowym warunkom dla pojazdu przystosowanego do ciągnięcia przyczep.

 

Zgodnie z opisem do zaświadczenia:

***** Należy wpisywać przekroczone parametry administracyjne w zakresie mas, wymiarów, nacisków oraz

ich wartości, ustalone dane niezbędne do rejestracji pojazdu, stwierdzone niezgodności z warunkami

technicznymi pojazdów, stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej

załącznika nr 1 i/lub 2, ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu i jego termin, a także:

informacje dotyczące wyposażenia pojazdu w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru

i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez

właściwy organ dozoru technicznego oraz zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym

miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis oraz inne uwagi.

****** Niepotrzebne skreślić oraz wpisać potwierdzenie przeprowadzenia czynności innych niż badanie

techniczne lub spełnienie dodatkowych warunków technicznych. W przypadku badania technicznego

pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 pkt 7 ustawy, wpisać odpowiednio jeden z punktów

wymienionych w:

– art. 86a ust. 2 pkt 1–4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r.

Nr 177, poz. 1054) lub

– art. 4a pkt 9a lit. a–d ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych

(Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, z późn. zm.), lub

– art. 5a pkt 19a lit. a–d ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych

(Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn. zm.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji :D tak głupio się zapytam,czy szanowni Koledzy wpisują tą ad;zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym

miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis, :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretnie chodzi o hak...

 

Tak

pkt.2 na zaświadczeniu:...

..."przystosowany do ciągnięcia przyczepy"....

 

o ile ten hak nadal jest przy tym pojeździe ... ;D

 

a gdy go brak to wtedy trzeba

pkt.2 na zaświadczeniu:...

..."NIE przystosowany do ciągnięcia przyczepy"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,czy szanowni Koledzy wpisują tą ad;zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym

miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis, :oops:

No ba. Mało tego. Uzupełniam brakujące dane gratis :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji :D tak głupio się zapytam,
pytanie z podchwytliwych raczej :?:P
czy szanowni Koledzy wpisują tą ad;zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis' date=' :oops:[/quote'] wpisuję ::D

 

Uzupełniam brakujące dane gratis :cool:
jest nas więcej widzę (zaraz zacznie się burza, że za darmo :x )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniam brakujące dane gratis

To ja też jestem tak Matka T z Kalkuty. :D

 

[ Dodano: 26-11-2013, 20:40 ]

Ja wpisuję.

to chyba i ja zacznę wisywać :oops: bo powiem szczerze,że tego nie robiłem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też jestem tak Matka T z Kalkuty.

 

Ja też, ale pomału mi się odechciewa :razz: , zwłaszcza jak coś chcę wyprostować i zaraz dzwonią z WK z pretensjami "bo w starym DR było tak i tak" i nieważne że były głupoty. Z drugiej strony jak czegoś zapomnę uzupełnić to dzwonią dlaczego nie wpisałem i już zdarzyło mi się odpowiedzieć parę razy że nie mam takiego obowiązku a jak chcą coś to poproszę o skierowanie na DBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba i ja zacznę wisywać :oops: bo powiem szczerze,że tego nie robiłem :?

 

U mnie za "niemanie" takiego wpisu miałbyś inny - w zaleceniach pokontrolnych :evil:

 

Uzupełniam brakujące dane gratis :cool:

 

Przy wymianie DR zawsze "wypełniam tabelkę" za FREE oczywiście, tak z sympatii do klienta ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, ale pomału mi się odechciewa , zwłaszcza jak coś chcę wyprostować i zaraz dzwonią z WK z pretensjami "bo w starym DR było tak i tak" i nieważne że były głupoty

dokładnie :razz: np.naczepa 3 osiowa to dla pań jest O,1,.Polonez truck sam.ciężarowy,przeznaczenie :shock: przewóz innych poj.można ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, poprawiałem, uzupełniałem. Więcej z tego kłopotów, tłumaczeń, afer, poprawek, powrotów na stację było niż pożytku... kurde!

Pierniczę nie piszę, nie uzupełniam, nie poprawiam, a jak rzucę swym fachowym okiem na furę i ocenię, że następnej wymiany dowodu nie dociągnie - zostawiam jak jest, a jak coś wyjdzie i klient na przykład homo nie znajdzie to i mi za robotę wpadnie sześć dyszek. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, poprawiałem, uzupełniałem. Więcej z tego kłopotów, tłumaczeń, afer, poprawek, powrotów na stację było niż pożytku... kurde!

Tez tego doświadczyłem :( , niestety ale w takich realiach przyszło nam pracować :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak coś wyjdzie i klient na przykład homo nie znajdzie

trudno mieć homologacje poj. z 70-tych lat

to i mi za robotę wpadnie sześć dyszek.

normalnie Materialistą jesteś Przyjacielu :-D bez obrazy te całe przepisy i wogule to :razz: o kant du.. potłuc :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie Materialistą jesteś Przyjacielu :-D bez obrazy te całe przepisy i wogule to :razz: o kant du.. potłuc :?

O kant to raczej potłuc dlaczego poprawione/uzupełnione dane łącznie z rubryką [J] nie pojawiają się w nowym dowodzie. Już gdzieś było o tym na forum.

Jeżeli "oczywiste omyłki" nie łapią się pod N to zostawiam jak jest.

Nie szukam, nie dopisuję G, O.1, O.2, F. 1, 2, 3, i innych.

Było dobrze przez lat 9/6 to i dalej niech tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a co powiecie o tym :?:

 

[ Dodano: 27-11-2013, 00:05 ]

Dlaczego nie widzę tych skanów?

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 27-11-2013, 06:25 ]

a teraz ... :?::D

5ae1a5d778677_skanowanieDR00021.JPG.5d3e555bfca2aff8d9ab3ce843b4cbae.JPG

5ae1a5d783418_skanowanieDR00011.JPG.981b2142885fd96d53d022f2b438c02f.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prędkośc maksymalna jest większ niż 25 km/h to taki pojazd nie może być pojazdem wolnobieżnym i musi być ciągnikiem. Zreszta jest to zgodne z def. ciągnika, bo może on być przeznaczony do prac ziemnych. Swego czasu białoruści i ostrówki były rejestrowane jako ciagniki rolnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prędkośc maksymalna jest większ niż 25 km/h to taki pojazd nie może być pojazdem wolnobieżnym i musi być ciągnikiem. Zreszta jest to zgodne z def. ciągnika, bo może on być przeznaczony do prac ziemnych. Swego czasu białoruści i ostrówki były rejestrowane jako ciagniki rolnicze.

 

 

nie chodzi o pjazd, tylko o stronkę z danymi :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można wbić stępel do takiego dowodu?
A czemu nie... :?::?: Co z tego ze ja sie produkuję,uzupełniam dane a w nastepnym roku klient wraca z nowym DR i są w dalszym ciagu "białe"pola :evil: Jak dostane nerwa :D to pedzę klienta/w sumie to co on winien/do WK i wtedy o dziwo w adnotacjach wszystko wpisują.. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc powiedz daniel, czy można wbić stępel do takiego dowodu?

Ja bym śmiał twierdzić że przegląd pójdzie sprawniej bo mniej danych do porównania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.