Skocz do zawartości

Wydział komunikacji i brak wpisu w dowodzie


majewski_adr

Rekomendowane odpowiedzi

Literalnie N bo niezgodność danych za G=0 kg

 

A skąd wiesz?? o chyba, że masz legalizowaną wagę na stacji - to przepraszam. Bo inacej to literalnie... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz?? o chyba, że masz legalizowaną wagę na stacji - to przepraszam.
Zapisy w DR nie powinny stać w sprzeczności logiką. Jeżeli pojazd jest zbudowany z elementów mających jakąś masę to niemożliwością jest żeby jego masa własna była równa 0. A legalizowaną wagę samochodową mam u sąsiada, więc w razie czego mogę sprawdzić :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika i przepisy?? :-P
Wiesz, jak się coś robi to trzeba myśleć. Jak ktoś w instrukcji obsługi piły nie napisze, żeby nie umieszczać rąk na linii pracującego ostrza to uwalisz sobie paluchy?. Nie jest fizycznie możliwe żeby jakikolwiek pojazd miał MW=0 kg. Jakby był wpis "---" to dla mnie oznacza, że masa nieznana lub zależna np. od podłączonego wyposażenia.
Obowiązują nas wykładnie literalne - nie? :)
Aleś się czepliwy zrobił dzisiaj. Napisałem "literalnie", bo występuje niezgodność danych, a jak się robi to wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś w instrukcji obsługi piły nie napisze, żeby nie umieszczać rąk na linii pracującego ostrza to uwalisz sobie paluchy?.

U nas jeszcze nie, ale w USA wygrałbyś odszkodowanie od producenta. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc powiedz daniel, czy można wbić stępel do takiego dowodu?
Co z tego ze ja sie produkuję,uzupełniam dane a w nastepnym roku klient wraca z nowym DR i są w dalszym ciagu "białe"pola

Tego też doświadczyłem i to nie raz i aby nie kopać się z koniem wbił bym stępel choć bez entuzjazmu, no może zadzwonił bym jeszcze do WK i próbował wyjaśnić tą sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego też doświadczyłem i to nie raz i aby nie kopać się z koniem wbił bym stępel choć bez entuzjazmu, no może zadzwonił bym jeszcze do WK i próbował wyjaśnić tą sprawę.

 

 

Termin badania jeszcze odległy, ale klient przyjechał na ustalenie danych. Tak mu podpowiedział diagnosta na poprzednim badaniu. :evil:

Będzie kasa :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretnie chodzi o hak...
Tak

pkt.2 na zaświadczeniu:...

..."przystosowany do ciągnięcia przyczepy"....

OBT robione dziś, kwity na zbiornik dałem, DR też. OBT na zaświadczeniu z braku miejsc. Wymiana DR na dniach.

Ani LPG ani HAKa nie ma na zaświadczeniu z OBT. W starym DR jest w KP jest. Na pytanie czy nie musi tego być na zaświadczeniu diagnosta powiedział żeby zwrócić uwagę paniom w WK aby wpisały.

 

 

Koledzy, a co powiecie o tym :?:

 

[ Dodano: 27-11-2013, 00:05 ]

Dlaczego nie widzę tych skanów?

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 27-11-2013, 06:25 ]

a teraz ... :?::D

Mało danych bo to koparka więc przyczep nie ciąga bo z tyłu ma koparkę, masy to w sumie nie wiem czemu nie wpisane.

 

Co to za koparka? Ostrówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretnie chodzi o hak...
Tak

pkt.2 na zaświadczeniu:...

..."przystosowany do ciągnięcia przyczepy"....

OBT robione dziś, kwity na zbiornik dałem, DR też. OBT na zaświadczeniu z braku miejsc. Wymiana DR na dniach.

Ani LPG ani HAKa nie ma na zaświadczeniu z OBT. W starym DR jest w KP jest. Na pytanie czy nie musi tego być na zaświadczeniu diagnosta powiedział żeby zwrócić uwagę paniom w WK aby wpisały.[guote]

 

 

 

Ja w zaświadczeniu zawsze te informacje wpisuję łącznie z numerem i datą decyzji TDT. Od kilku lat są wymagane przez nasz WK

 

[ Dodano: 27-11-2013, 18:09 ]

Mało danych bo to koparka więc przyczep nie ciąga bo z tyłu ma koparkę, masy to w sumie nie wiem czemu nie wpisane.

 

Co to za koparka? Ostrówek?

 

 

 

Tak. to jest Ostrówek. Masz jakieś dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBT robione dziś, kwity na zbiornik dałem, DR też. OBT na zaświadczeniu z braku miejsc. Wymiana DR na dniach.

Ani LPG ani HAKa nie ma na zaświadczeniu z OBT. W starym DR jest w KP jest. Na pytanie czy nie musi tego być na zaświadczeniu diagnosta powiedział żeby zwrócić uwagę paniom w WK aby wpisały.

Po to są UWAGI w dolnej części zaświadczenia, aby wszystko tyczące pojazdu, badania bez wyjątku wpisywać, podawać, określać zgodnie z objaśnieniami pod gwiazdkami, a nie informować o tym pani.

Ciekawe kto koszy "w te i na zad urząd - stacja" poniesie, jak zaświadczenie odrzucone będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to są UWAGI w dolnej części zaświadczenia, aby wszystko tyczące pojazdu, badania bez wyjątku wpisywać, podawać, określać zgodnie z objaśnieniami pod gwiazdkami, a nie informować o tym pani.

Ciekawe kto koszy "w te i na zad urząd - stacja" poniesie, jak zaświadczenie odrzucone będzie.

 

 

No jak to kto :?: Klient :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ciekawe kto koszy "w te i na zad urząd - stacja" poniesie, jak zaświadczenie odrzucone będzie.
hmm, a kto wydał zaświadczenie?

 

Mało danych bo to koparka więc przyczep nie ciąga bo z tyłu ma koparkę, masy to w sumie nie wiem czemu nie wpisane.

Co to za koparka? Ostrówek?

Tak. to jest Ostrówek. Masz jakieś dane?
Niestety nie pomogę, diagnostą nie jestem a i dostępu do danych tego typu nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ciekawe kto koszy "w te i na zad urząd - stacja" poniesie, jak zaświadczenie odrzucone będzie.
hmm, a kto wydał zaświadczenie?

 

Mało danych bo to koparka więc przyczep nie ciąga bo z tyłu ma koparkę, masy to w sumie nie wiem czemu nie wpisane.

Co to za koparka? Ostrówek?

Tak. to jest Ostrówek. Masz jakieś dane?
Niestety nie pomogę, diagnostą nie jestem a i dostępu do danych tego typu nie mam.

 

dzięki :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Koledzy hak jeżeli jest wpisany to zgodnia z Dz.U.wpisujemy go jedynie w uwagach do rejestru,natomiast gaz wpisujemy również w uwagach z BT czyli na drugiej stronie(posiada uż.podlegające dozorowi technicznemu-butla) będzie na zaswiadczeniu tylko gaz i nr.protokołu i decyzji z dn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy hak jeżeli jest wpisany to zgodnia z Dz.U.wpisujemy go jedynie w uwagach do rejestru,natomiast gaz wpisujemy również w uwagach z BT czyli na drugiej stronie(posiada uż.podlegające dozorowi technicznemu-butla) będzie na zaswiadczeniu tylko gaz i nr.protokołu i decyzji z dn.

 

Generalnie tak.

Dokładnie tak, jeśli chodzi o gaz.

Natomiast HAK jest różnie odnotowywany w zależności od programu, np. TUVPOL nie ma czegoś takiego jak osobny rejestr, a np. SKP PRO ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy hak jeżeli jest wpisany to zgodnia z Dz.U.wpisujemy go jedynie w uwagach do rejestru,natomiast gaz wpisujemy również w uwagach z BT czyli na drugiej stronie(posiada uż.podlegające dozorowi technicznemu-butla) będzie na zaswiadczeniu tylko gaz i nr.protokołu i decyzji z dn.

U mnie co tam przez ptaszka odfajkuję (hak, taxi, gaz, itp), bądź z palca wklepię protokół, decyzję to i tak zassie do uwag rejestru.

No i wydrukuje w zaświadczeniu rzecz jasna wszystko!

Za bardzo tego nie rozumiem "będzie na zaswiadczeniu tylko gaz i nr protokołu i decyzji z dn.", a gdzie HAK???

Dawniej nie przykładałem wagi gdzie klepać o decyzji i protokole, ot żeby tylko było.

Teraz pod piątą gwiazdką klikam:

Pojazd odpowiada warunkom technicznym Dozoru Technicznego...

Protokół...

Decyzja....

Pod szóstą gwiazdką w zależności od potrzeb skreśla się nie albo nie i dalej to już leci:

Pojazd (nie)****** odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla:

- pojazdu przystosowanego do ciągnięcia przyczepy - HAK

- pojazdu przystosowanego do zasilania gazem - GAZ LPG/CNG/LNG

- pojazdu przystosowanego do nauki jazdy i egzaminowania - L

- pojazdu przystosowanego jako TAXI

itp.

Oczywiście moja zacna aplikacja automatycznie to wszystko wciska piętro wcześniej... pod piątą gwiazdeczkę i mam przedobrzone...

podwojone jak mi się ponapoprwawiać nie chce. :hah:

No i gdzieś tam na końcu rejestru to wszystko się upycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Ciekawe kto koszy "w te i na zad urząd - stacja" poniesie, jak zaświadczenie odrzucone będzie.
DR odebrany i adnotacje o LPG I HAKu przeniesione ze starego DR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.