Skocz do zawartości

Łączność z CEPIK


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 219
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    15

  • biker100

    13

  • darkdog

    12

  • Jacdiag

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na której z najnowszych wersji Javy , Cep chodzi w miarę normalnie ? Na której robicie obecnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie działam na 7 u 67

 

Wysłany: 21-11-2014, 22:59

 

Pojawiła się Java 7 update 72 - sprawdziłem, CEPiK działa na niej poprawnie - wszystko analogicznie jak w przypadku Javy 7 u71.

 

na FTP SD są już dostępne instalatory zarówno Java 7u71 jak i Java7u72 (instalujemy oczywiście jedną z nich)

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=222660#222660

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wszystko się wyjaśniło. Działa już

Po rozmowie telefonicznej z SD i uzyskanej pomocy, problem był z przeglądarką firefox 37.0.

Instalacja 36.0.4 i cepik śmiga. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się od soboty nie mogę połączyć

 

Miałem to samo. Dzisiaj dzwoniłem do helpdesku. Problemem jest Firefox który zaktualizował się do wersji 37. Wyłącz automatyczna aktualizację i ściągnij wersje 36 i ją ponownie zainstaluj, będzie śmigać cep...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyłączajcie wszystkie automatyczne aktualizacje - nie będzie problemów

 

Problem będzie dopiero jak wyłączymy automatyczne aktualizacje. Teraz mam wyłączyć aktualizację przeglądarki, javy, a może za chwilę Windowsa i programu antywirusowego bo cepik "napisali" gówniarze? Problemem jest żenująco niski poziom programistyczny aplikacji do "obsługi" cepiku.

 

Czy w wyniku jakieś aktualizacji przestała Wam działać jakaś strona, np. banku?

 

Edit.

Chociaż po przemyśleniu zmieniam zdanie. Program został napisany perfekcyjnie. Ma być i jest niestabilny, wymagać niestandardowych aktualizacji, specyficznego środowiska... Generalnie użytkownicy mają mieć z nim problem. W jakiś sposób trzeba uzasadnić wydawanie kasy na helpdesk i jego ciągłe poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radekd2, tfurcą systemu nie był helpdesk a Asseco. To raz. Dwa, każdy system informatyczny wymaga stałej opieki. Myślisz, że banki, korporacje itp. nie mają helpdesków. I to mimo, że mają naprawdę dopracowane rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega radek2 ma racje. W javie mamy wyłączone aktualizacje bo CEP na nowej nie pójdzie teraz jeszcze mamy wyłączyć aktualizacje firefox`a bo blikuje CEP. Otwieramy w ten sposób kompa na śmieci i ataki z sieci. Gdzieś jest ta granica, którą CEP dawno przekroczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega radek2 ma racje. W javie mamy wyłączone aktualizacje bo CEP na nowej nie pójdzie teraz jeszcze mamy wyłączyć aktualizacje firefox`a bo blikuje CEP. Otwieramy w ten sposób kompa na śmieci i ataki z sieci. Gdzieś jest ta granica, którą CEP dawno przekroczył.

Powyłączać trzeba aktualizacje automatycznę - w opcjach zaznaczyć - pytaj przed zainstalowaniem - nie popadajmy w paranoję nie aktualizowania - jęśli jest zaznaczona pytaj lub ręczna - przed zainstalowaniem mamy okno dialogowe i wiemy co aktualizuje się obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpowiedzcie niedoświadczonemu co zrobić z problemem błędu wczytywania strony. Nie mogę wejść na cepik bo pojawia się komunikat, że nie można nawiązać bezpiecznego połączenia - skontaktuj się z właścicielem witryny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.