Skocz do zawartości

Łączność z CEPIK


Rekomendowane odpowiedzi

W wolnych chwilach sprawdzam sobie w bazie cepiku moje pojazdy

Sprawdzasz w "Historii Pojazdu", czy w swoich wysłanych paczkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 219
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    15

  • biker100

    13

  • darkdog

    12

  • Jacdiag

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sprawdź w swoich paczkach i jeśli są tam te, które pójść powinny to się nie przejmuj bałaganem w górze. Jeśli natomiast Tobie brakuje badań w paczkach, to sprawdź co źle odznaczasz podczas badania,,,

 

[ Dodano: 18-06-2015, 11:45 ]

Bo chyba tyle wiesz, że nie wszystkie do Cep-a idą,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem już kilka razy i nawet tłumaczyłem w urzędzie, za to że nie znaleźli mojego badanie w historii pojazdu.Najlepsze jest to, że inne pojazdy z tej samej paczki są wpisane w cepiku :cool: Ciekaw byłem, czy inni koledzy doświadczyli takiej sytuacji :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skobel, nie rozumiemy się.

Wejdź w CEP-a, zaloguj się po prawej stronie ekranu widnieje napis "Raport". Pod nim masz raporty o wysyłanych przez siebie paczkach. To tam masz sprawdzić status. Otworzysz to każdym edytorem tekstu.

To co Ty wysłałeś to jest fragment paczki wygenerowany z programu i wysyłany przez Ciebie do CEP-a.

 

Jeżeli u Ciebie, tam gdzie w moim poście powyżej widnieje "P" jest "N" tzn, że jest błąd i dlatego badanie nie przeszło do CEP-a.

 

A wygląda to tak:

 

0XXXXX/2015

XMX/00X/P

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem :-D Jak będę mieć chwilę to posprawdzam te raporty, gdzie pojazdy nie pojawiły się w historii pojazdu.Dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek uczy się całe życie...
- a nie masz w jakimś dziwacznym programie, czy też w jeszcze bardziej dziwacznym programie pomocniczych zakładek, że na bieżąco możesz sprawdzać cepikowe dane,

tak jak we wklejce dla przykładu: u-strz2.gif

 

A wracając do zapytania IVVO to owszem CEP działa śmiga i łyka.

Wczoraj wysłałem, a dzisiaj raporty posprawdzałem i jest OK.

Może burza była jak tu u kogoś, że neta na SKP nie było przez weekend. :hah:

CEP.JPG.feed92b8634c2000e2f82f27bb312a5e.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli u Ciebie, tam gdzie w moim poście powyżej widnieje "P" jest "N" tzn, że jest błąd i dlatego badanie nie przeszło do CEP-a.

Tam jest chyba najaktualniej to rozpisane:

:arrow:http://1.cepik.gov.pl/portal/c/portal_public/layout?p_l_id=1.3&p_p_id=EXT_11P&p_p_action=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&_EXT_11P_struts_action=/pliki_do_pobrania/lista_plikow&_EXT_11P_archiwalne=&_EXT_11P_filtr_kat=&tst&_EXT_11P_cur=3#p_EXT_11P

:arrow: "Podręcznik Użytkowania Aplikacji dla SKP" strona 26 rozdział 6

:arrow:

6. Błędy w plikach przesyłanych przez SKP do CEP

 

W związku z powtarzającymi się błędami obciążającymi dane z badań technicznych, przekazywane przez stacje kontroli pojazdów do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, poniżej przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące najczęściej występujących niezgodności – ich rodzajów, przyczyn powstania, możliwości rozwiązań.

W aplikacji MSW, za pomocą której przesyłane są badania, SKP ma możliwość sprawdzenia, które z wysłanych danych wykazują pewne nieprawidłowości. Komunikat, który pojawia się następnego dnia obok wysłanego pliku, zawiera jedynie informację o poprawnym wysłaniu pliku do CEP, nie informuje jednak SKP o poprawnym przyjęciu badań przez CEP. Informację taką można odnaleźć w znajdującym się tuż obok RAPORCIE dla poszczególnych plików z przekazanymi do CEP badaniami technicznymi.

5ae1a6d1a29fc_CEPBdy.thumb.JPG.69de85926ae31739e1b841cc8abca7b5.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek uczy się całe życie...
- a nie masz w jakimś dziwacznym programie, czy też w jeszcze bardziej dziwacznym programie pomocniczych zakładek, że na bieżąco możesz sprawdzać cepikowe dane

 

Mój program jest tak napisany, że jeśli nie wpiszę czegoś, albo wkradnie się jakaś pomyłka, to nie mogę wysłać takiej paczki, bo wyskakuje mi błąd, dlatego nie sprawdzałem tego tak dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj sprawdzając w https://historiapojazdu.gov.pl/ badania, które wysłałem do CEP-a, znalazłem kolejny nie wpisany do bazy cepiku.Wszystkie raporty posprawdzałem i wszędzie mam poprawnie wysłany.Z tego wnioskuje, że system CEP-a nie jest idealny i może się zdarzyć, że nie wszystkie pojazdy w nim znajdziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wnioskuje, że system CEP-a nie jest idealny

Dodam tylko, że jeszcze długo nie będzie, podobnie jak zus oraz inne systemy w tym kraju pochłaniające z budżetu miliony ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dzisiaj sprawdzając w https://historiapojazdu.gov.pl/ badania, które wysłałem do CEP-a, znalazłem kolejny nie wpisany do bazy cepiku.Wszystkie raporty posprawdzałem i wszędzie mam poprawnie wysłany.Z tego wnioskuje, że system CEP-a nie jest idealny i może się zdarzyć, że nie wszystkie pojazdy w nim znajdziemy.

 

 

poprawnie wysłany >>> nauczcie się w końcu ze to oznacza ze plik wysłałeś, zajrzyj w raport i inni tez patrzcie tam są szczegóły

 

*ile razy można o tym pisać ręce opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem już kilka razy i nawet tłumaczyłem w urzędzie, za to że nie znaleźli mojego badanie w historii pojazdu.Najlepsze jest to, że inne pojazdy z tej samej paczki są wpisane w cepiku :cool: Ciekaw byłem, czy inni koledzy doświadczyli takiej sytuacji :shock:

TEŻ NE MOGŁEM ZNALEŹĆ POJAZDU W HISTORI P. -była błędnie podana data pierwszej rejestracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie sprawdzać raporty uświadomił mi kolega biker100, więc sprawdziłem wszystko dokładnie zanim napisałem kolejnego posta :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.