Skocz do zawartości

Dodatkowe badanie skierowane przez policję - 5.1


Klycior

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie banalnie proste aczkolwiek nie potrafię doszukać się odpowiedzi:

 

Na stację przyjeżdża samochód, który ma podejrzenie o niesprawny układ hamulcowy. Dowód zabrany - mamy pokwitowanie z policji. Jednak po naszym sprawdzeniu okazuje się, że pojazd nadal nie może być dopuszczony do ruchu.

 

Jak postępujemy z klientem ? Wyrzucamy go i już ? Nic nie wystawiamy i żadnych opłat nie pobieramy ?

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po naszym sprawdzeniu okazuje się, że pojazd nadal nie może być dopuszczony do ruchu.

wystawiasz zaświadczenie-Przyczyna zatrzymania DR nadal występuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli oczywiście przyczyną jest powód podany w pokwitowaniu Policji

a stację przyjeżdża samochód, który ma podejrzenie o niesprawny układ hamulcowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce mówię klientowi żeby najpierw naprawił a dopiero na BT.

Kolega pewnie do egzaminu uczy się :)

A to praktyczną część mojej wypowiedzi do dnia zaliczdnia egzaminu należy zapomnieć :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Grzegorz, bo przy BD , nie ma możliwości wstawienia N.

Dokładnie.Na egzaminie trzeba o tym pamietać.czyli wykresla sie dwa punkty na pierwszej stronie zaswiadczenia(P N) ,nie okresla sie terminy NBT (XXX).I w kpt 2 na drugiej stronie zaświadczenia pisze sie że przyczyna zatrzymania DR nadal wystepuje lub przyczyna zatrymania DR ustała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki, ale męczy mnie to kilka dni, a opinie są podzielone po stacjach.

Czy PSKP z uprawnieniami dla przykładu c d e może wykonać badanie na wniosek WŁAŚCICIELA pojazdu powypadkowe lub też na wniosek WŁAŚCICIELA identyfikacje ?

 

Wg. Dziennika UStaw chyba nie, bo literka e - to badania specjalistyczne dodatkowe na wniosek starosty lub organu kontroli drogowej przecież.

W lit. d także nie ma nic o identyfikacji na wniosek właściciela gdy np. pojazd jest już u nas zarejstrowanych lecz brak jakiś danych itd. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. Dziennika UStaw chyba nie, bo literka e - to badania specjalistyczne dodatkowe na wniosek starosty lub organu kontroli drogowej przecież

 

e – pojazdów skierowanych na badania techniczne przez organ kontroli ruchu drogowego lub starostę, dla których wymagane jest specjalistyczne badanie, oraz pojazdów, w których dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

e – pojazdów skierowanych na badania techniczne przez organ kontroli ruchu drogowego lub starostę, dla których wymagane jest specjalistyczne badanie, oraz pojazdów, w których dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym,

 

Czyli na wniosek posiadacza pojazdu też robimy ? Gdyby było bez przecinka po staroście to nie robimy - ok rozumiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy PSKP z uprawnieniami dla przykładu c d e może wykonać badanie na wniosek WŁAŚCICIELA pojazdu powypadkowe lub też na wniosek WŁAŚCICIELA identyfikacje ?

Może, stacja w której pracuje ma właśnie takie oznaczenia. "e" mam ograniczone tylko do " literka e - to badania specjalistyczne dodatkowe na wniosek starosty lub organu kontroli drogowej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Grzegorz, bo przy BD , nie ma możliwości wstawienia N. :ok

Tyle że to też wynik negatywny.

 

Obecnie "Pojazd nie spełnia dodatkowych warunków","Nie usunięto usterek wymienionych w pokwitowaniu" - pkt.2 w zaświadczeniu, skreślone obie pozycje "Spełnia, nie spełnia art66". Po nowemu "N", "Nie spełnia art.66", jeśli projekt wejdzie w życie. Opłata za badanie na skierowaniu - 20PLN (za jeden pkt, max do ceny okresowego), przy drugiej wizycie pobieramy za ponowne sprawdzenie mechanizmów i zespołów w pojeździe, w którym stwierdzono usterki w trakcie badań technicznych - tabela opłat pkt.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie - N!

 

Wynik badania "N"

 

Wystawiasz zaświadczenie z wynikiem negatywnym.

 

ot się kolegom pokićkało cusik chyba... Na dzień dzisiejszy wynik NIE DOTYCZY (faktycznie jak wejdą zmiany to będzie N)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot się kolegom pokićkało cusik chyba... Na dzień dzisiejszy wynik NIE DOTYCZY (faktycznie jak wejdą zmiany to będzie N)
słuszna uwaga :pada: , jak wejdą zmiany tak będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiasz zaświadczenie z wynikiem negatywnym. To teoria. W praktyce mówię klientowi żeby najpierw naprawił a dopiero na BT.

Ale się rozpędziłeś ??? Dodatkowe i N ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się rozpędziłeś ??? Dodatkowe i N ,,,
Nie tylko ja :x:lol: Nie będę pisał w jakich okolicznościach czytałem ten wątek i w nim odpowiadałem, bo by mogło to zostać uznane za niestosowne :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.