Skocz do zawartości

Zabytek na gąsienicach


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

A jakby policzyć jako jeden pojazd to byłby autobus (więc jakie B?).

 

A może specjalny (do 3,5 tony)? Wtedy limit miejsc nie obowiązuje - i można na B :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    20

  • Grzegorz Łódź

    11

  • aboz

    9

  • michal_k

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

A co w nim specjalnego?

 

Może to, że jest amfibią, czyli pełni specjalną funkcję - pływanie ;)

 

Dla celów rejestracji zawsze się coś specjalnego znajdzie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może da się go na kolejkę turystyczna zarejestrować, wtedy może w przyczepie wozić ludzi. ;)

Albo licząc na pomysłowość naszych ustawodawców będzie to zabytkowa kolejka turystyczna ;):evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Nakładki gumowe na gąsienicach, światła, kierunki, lusterka... Dajesz ograniczenie prędkości, zakaz poruszania się po drogach szybkiego ruchu i po żółte tablice...

Choć przed "klepnięciem" tego zabytka przerył bym "Warunki techniczne..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega TomekD ma wątpliwości przy badaniu, ja w swoim poście chciałem, jakby, rozwiać trochę wątpliwości podczas badania "co do zgodności..." tego pojazdu.

Jestem w pełni świadom, że to badanie pojazd przeszedł i tablice uzyskał. Widać to na zdjęciu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć przed "klepnięciem" tego zabytka przerył bym "Warunki techniczne..."

 

§ 1. 1. Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do:

 

3) pojazdu zabytkowego;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem, jakby, rozwiać trochę wątpliwości

 

Nic nie rozwiałeś, bo ten pojazd nie spełnia warunków, aby zostać zarejestrowany nawet jako zabytek... Rejestracja i badanie z naruszeniem prawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich warunków? Jakiego prawa? Napisz kolego szerzej i podziel się wiedzą. Robię trochę "zabytków" i nie wiadomo co może przyjechać. Nie chcę na "minę" się władować. Piszę szczerze. Nie drę sobie z ciebie łacha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabytki nie muszą spełniać bezpośrednio warunków z rozporządzenia.

 

Ale nie są wyłączone z art 66 ustawy. A w szczególności:

 

Art. 66. 1. Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:

1) nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę;

2) nie zakłócało spokoju publicznego przez powodowanie hałasu przekraczającego poziom określony w przepisach szczegółowych;

3) nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych;

4) nie powodowało niszczenia drogi;

5) zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu;

6) nie powodowało zakłóceń radioelektrycznych w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych.

 

Sprawa podstawowa, jakie pole widzenia ma kierowca tego pojazdu? i czy na pewno nie zagraża innym uczestnikom ruchu? Nie od parady czołgi same nie jeżdżą po drogach, a nawet transportery kołowe jadą tylko w oznaczonej kolumnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa podstawowa, jakie pole widzenia ma kierowca tego pojazdu?
180° plus lusterka wsteczne
czy na pewno nie zagraża innym uczestnikom ruchu?
Przy pewnych ograniczeniach, o których wspomniał wrc69 nie zagraża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie siedzi kierujący? Bo jeżeli to ten na wieżyczce ,ciekawe czym kieruje skoro rączki ma tuti.

Jeżeli siedzi tak jak Grześ w Rudym 102, to co widzi jak wszystkie klapki pozamykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie siedzi kierujący? Bo jeżeli to ten na wieżyczce ,ciekawe czym kieruje skoro rączki ma tuti.
Pod lufą po prawej stronie pojazdu.
Jeżeli siedzi tak jak Grześ w Rudym 102' date=' to co widzi jak wszystkie klapki pozamykane.[/quote']W czasie jazdy po drogach publicznych głowa ma być wystawiona ponad klapę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie jazdy po drogach publicznych głowa ma być wystawiona ponad klapę.
wynika to pewnie z ustawy o kierujących pojazdami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100, co ma ustawa o kierujących pojazdami do dopuszczenia do ruchu? Ja tylko mówię o możliwości kierowania czołgiem/działem samobieżnym z zachowaniem pola widzenia z PORD. Zresztą nie wiem jak w naszej armii, ale amerykanie mieli taki prikaz w latach 80-tych. Jeżeli czołg poruszał się w ruchu drogowym to kierowca musiał wystawić głowę na zewnątrz. Takie obrazki w 86 roku widziałem będąc jako dzieciak w Augsburgu, gdzie stacjonowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100, co ma ustawa o kierujących pojazdami do dopuszczenia do ruchu?
ponieważ nawet jadąc na tzw. "otwartym włazie masz ograniczoną widoczność. Jeżeli dobrze pamiętam, to w naszej armii jazda taka była zabroniona. Nie pamiętam czy to było "prawo lokalne" czy ogólnie obowiązujące ponieważ z obiegu wypadłem ponad 5 lat temu.

 

Taką metodą jeździliśmy w trakcie nauki jazdy na BWP-1, T-55 (wszelkie odmiany) i T-72 w zwiazku z powyższym nie wyobrażam sobie przy zdrowych zmysłach dopuszczać do poruszania się po drogach publicznych na gąsienicach bez pojazdu "pilotującego" z zachowaniem łączności pomiędzy dwoma tymi pojazdami. Także to co Ty oglądałeś ja znam z empirii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.