Skocz do zawartości

Teksty klientów podczas OBT


WOJT999

Rekomendowane odpowiedzi

wiedzą salonów

 

Największym błędem jest pomyślenie choćby, że tam pracują specjaliści... Na salonie siedzą typowi handlowcy, bez jakiejkolwiek wiedzy technicznej, którzy są skłonni obiecać klientowi wszystko na zasadzie "my sprzedamy a martwić się będzie serwis".

Na serwis natomiast przyjmuje się ludzi którzy nie odróżniają końcówki drążka od sworznia wahacza i skaczą do diagnosty z tekstem "co opony mają do przeglądu". Pół biedy jeśli są oni kumaci i wyrobią się po roku albo dwóch, gorzej jak przychodzą do pracy jak za karę, bo do innej nie mieli kwalifikacji. Ale wszędzie obnoszą się, bo oni są "doradcy serwisowi" i z brudasami z kanału się nie bratają.

A mechanicy to jeszcze zupełnie inna bajka... długo by pisać... nie od parady funkcjonuje powiedzenie "Panie, tu jest serwis, tu jest różnie"

 

Oczywiście na serwisach zdarzają się ludzie z pasją, ale to naprawdę niewielki odsetek...

 

I tu kolega ma dużo racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o datę produkcji to z moich obserwacji wynika, że przynajmniej kilkanaście procent pojazdów ma błędnie określony rok produkcji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na salonie siedzą typowi handlowcy, bez jakiejkolwiek wiedzy technicznej,

 

Nie zgodzę się ale trochę racji masz . U mnie handlowcy mają samochodowe wykształcenie .Owszem , jest nacisk "z góry " na ilość sprzedaży , na szkoleniach uczą " sztuczek " jak sprzedać . Jest nawet handlowiec , który awansował " z kanału ". Ma prawo jazdy kat C , sam pojedzie autem , wie jak podnieść kabinę i co pod nia jest . Fakt , to wyjątek .

 

Na serwis natomiast przyjmuje się ludzi którzy nie odróżniają końcówki drążka od sworznia wahacza

 

U nas taki nie popracuje długo... Na suchy chleb by nie zarobił . Tylko ,że u mnie trucki i naczepy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ile %

Nie znam proporcji kupionych w kraju do sprowadzonych, ale w tych drugich znakomita większość jest odmłodzona,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60, w przypadku nowych krajowych nie ma mowy o odmładzaniu. Żadna szanująca się firma nie pozwoli sobie na pozew z tak błahego powodu. Nie po to ogłaszają wyprzedaże rocznika, żeby nagle odmładzać swoje pojazdy. Zresztą widać to po pojazdach zarejestrowanych po raz pierwszy na początku roku (tak mniej więcej do końca lutego, ale i z kwietnia się trafią). W znakomitej większości przypadków są z poprzedniego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w przypadku nowego z ubiegłego rocznika nikomu takie coś nie wadzi, a w przypadku gratów sprowadzanych rok produkcji mus być równy rejestracji. KINO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku gratów sprowadzanych rok produkcji mus być równy rejestracji. KINO!
Cena czyni cuda (i nie jest to kryptoreklama) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku nowych krajowych nie ma mowy o odmładzaniu.

Gdybyś mi podał Messenger, WhatsApp, cokolwiek co fotkę łyknie, posłałbym Ci pismo na dowód, że Polak i to potrafi,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wychodząc z zaświadczeniem warunkowym, klient do siebie pod nosem: no ku...wa, co mnie podkusiło, żeby tutaj przyjechać. Normalnie jeżdże do Ka....ki i wszystko przechodzi. A metalowe przewody hamulcowe miał grube, jak palec. :D

:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz. Zapomniałem, że rozmawiam w gronie zacnych ďiagnostów.

Nie musisz mi tłumaczyć, co to jest UI i czy można z tym jeździć . Warunek dot. terminu . Nastepnym razem będę precyzował wypowiedzi, bo mogę zostać zdeptany przez władców postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

nie wiem czy w dobrym miejscu pisze, w razie czego prosze moderatora o przeniesienie. Jak prowadzicie konwersacje z klijentem który zaczyna wam ubliżać i wyzywac bo nie chcecie przepusic samochodu? pierwszy raz miałem takiego buraka:) puszczaja wam wtedy nerwy? ja na szczescie lub nieszczescie sie powstrzymałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wdaję się w dyskusję - im mniej mówię tym szybciej się uspokajają - w połowie przypadków na "poprawce" da się usłyszeć przeprosiny.

PS. Nie wymuszone przeprosiny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 28.04.2018 o 12:01, Demart napisał:

Z dzisiaj:

Analiza spalin:

klient- nie dość że kasujecie za badanie to jeszcze mi pan paliwo wypalasz.

ja- ciesz się pan że wychodzi ok.

klient- :-P

 

Ciekawe ile tego paliwa spalił? kieliszek? :D Co za skąpstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2018 o 18:34, fugazi napisał:

 

Ciekawe ile tego paliwa spalił? kieliszek? :D Co za skąpstwo...

 

Idiotów nie brakuje na tym świecie. A już takich jak mają poczekać z 15-20minut co walą focha na cały świat i jadą w długą to już w ogóle nie brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.