Skocz do zawartości

Teksty klientów podczas OBT


WOJT999

Rekomendowane odpowiedzi

Na dworzu +30°C, na hali +32°C, w samochodzie, który stoi 20 minut w kolejce +50°C, pod samochodem pośród katalizatorów i wydechów chyba z +200°C.

Wracam po n-tym samochodzie do klimatyzowanego biura, w którym już z 40 minut siedzi klient i słyszę:

-Ale Wy tu macie zaj@&iście. Aż się chce przychodzić do pracy. Co?

?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Raczej te..... cyferki " 72 " mówią, że bez golenia się obeszło z uzasadnionego powodu......:silent: A ogólnie to duże piwko  Koledze się należy :icon_wink:

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

 Dziś klientka żaliła się, że musiała tyle w aucie porobić do poprawki okresowego:

- No wie pan ile mi tam ten mechanik zrobił, chyba już wszystko tam nowe jest

- Tak widziałem i doceniam, domyślam się że sporo kosztowało

- Ten mechanik "nawsadzał" mi tam wszystko...

- Ja dyskretnie śmiech...

- Ona poczerwieniała - nawet pan nie wie ile musiałam dołożyć starań żebym do pana zdążyła w 2tygodnie...

- Wiem że teraz długo czeka się na mechanika

- Nie chodzi o czas i pieniądze...

-Teraz to ja poczerwieniałem, całe szczęście zaświadczenie się drukowało i był następny klient- taka sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacjent - fiat seicento.

Sprawdzam hamulce no i przewód sztywny walnął, płyn wyciekł ze zbiorniczka.

Mówię co jest grane - wynik negatywny - pojazd niesprawny - termin 2 tygodnie.... itp itd

Pani do mnie - to ja pójdę do mechanika i mi przyspawa a pan mi podbije dowód bo muszę jechać - spieszy mi się ... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na badanie techniczne przyjechał klient ciężarówką , badam hamulce a tu na drugiej i trzeciej osi hamulców brak, mówię klientowi , że jest N za badanie, a klient powiedział mi tak

"podbij Pan a ja nikomu nie powiem"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kurant2000 napisał:

 

"podbij Pan a ja nikomu nie powiem"

 

Nie podbije panu, a pan niech pójdzie do WK i powie o tym w ramach skargi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mecher napisał:

Nie podbije panu, a pan niech pójdzie do WK i powie o tym w ramach skargi ... 

mi na to samo klientka odpowiedziała że " nie będzie na mnie donosić " ,  grzecznie jej podziękowałem , że jest dla mnie tak łaskawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przed wczoraj taka  o to sytuacja - Podjedzona młodzieniec Manem z przyczepą niskopodwoziową 3-osiową na przebudowę na rolniczą.

Od razu  zapytałem - Jak ma zamiar wrócić do domu ciągnąc ciężarówką przyczepę rolniczą - bo takową będzie po przebudowie.

- Bez problemu - bo to będzie przyczepa ciężarowo- rolnicza?

Więc młodzieńcowi próbuję wyjaśnić iż takiego podrodzaju nie ma.

- Oczywiście że jest bo taką ma sąsiad - nie płaci podatku i może ciągnąć i samochodem i ciągnikiem rolniczym.

Zatrybił dopiero po 10 minutach i po przedstawieniu mu klasyfikacji pojazdów i przepisów dotyczących całej sprawy 

Ale na koniec dodał

- To ja jadę gdzie indziej bo wy się na niczym nie znacie - wielka okręgówka z miasta - jadę na swoją - tam mi zrobią bez problemu

Edytowane przez IVVO
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że właśnie klient ma tak szeroki wachlarz możliwości  i może sobie w tym patologicznym systemie po prostu jechać i odwalić taki numer na innej stacji.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie się wydaje, że młodzieniec był już na "swojej" skp i tam go pogonili, szuka zatem innej przychylnej stacji a tu zonk, sprawa się rypła, diagności coraz bardziej szanują siebie i innych Kolegów po fachu, tak trzymać Panowie Bracia. :OK:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, IVVO napisał:

Jak ma zamiar wrócić do domu ciągnąc ciężarówką przyczepę rolniczą

 

A podasz jakąś podstawę prawną na to, że samochodem nie wolno ciągnąć przyczepy rolniczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta  - Ustawa o podatku rolnym - a jak młodzieniec zapodał nie płaci go - więc taki sprzęt może być wykorzystany wyłącznie do czynności związanych z działalnością rolną - jeśli opłaci DT-1 czyli podatek od środków transportowych to już sprawa Policji i ITD jak go potraktują - nie SKP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem - co ma policja do podatku na rzecz gminy?

 

Chciałbym poznać podstawę, że nie mogę za samochodem ciągnąć przyczepy rolniczej (na gruncie PORD oczywiście, bo żadne podatki nas nie interesują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, IVVO napisał:

taki sprzęt może być wykorzystany wyłącznie do czynności związanych z działalnością rolną

Wiezie sobie taka przyczepą zboże i już jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale tak - ustawowo nie jest zabronione - jedynie musi spełniać warunki techniczne /opony i inne/ - problemem jest tylko podatek od środków transportu - teoretycznie zwolniony jest tylko ten co płaci podatek rolny ale jeśli jest na VAT to już sprawa tylko stricte podejścia urzędu - druga sprawa to przyczepy homologowane mają ograniczenie prędkości na TZ - te po przebudowie już nie - a przepisy dotyczące przyczep rolniczych ograniczają się tylko do kilku punktów które interpretować można dwojako. Nie wiem bo nigdy nie wnikałem jak to się ma do ustawy o transporcie drogowym 

Dobra - wniknąłem w temat ITD - kontrolujących brzydko mówiąc "wali to" jeśli spełnia pozostałe warunki - jedynie "życzliwy" może zapodać do urzędu o nie właściwym sposobie urzywania pojazdów.

I z żarciku który zapodałem wychodzi iż w świetle przepisów klient nie łamie ich - porażka, bubel prawny - nie wiem jak to jeszcze nazwać 

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.