Skocz do zawartości

Teksty klientów podczas OBT


WOJT999

Rekomendowane odpowiedzi

" Aha " .... jednak :

1 godzinę temu, leski66 napisał:

W sumie..., może to i ja, mam problem z czytaniem ze zrozumieniem...

Dzięki. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Czolgista napisał:

 

* - "u mnie" jak nie ma przeglądów to mechanicy sobie wyjeżdżają naprawiać samochody, co mnie osobiście drażni. Gdyż jak się jakiś klient nawinie to trzeba odstawiać cały ceremoniał z wypychaniem trupa. I potem są żale, że BT trwało po 40-45 min, z czego 10-15 min bawimy się "przygotowaniem" SKP do badania.

Współczuję szefostwa. U nas jedyne na co mogę pozwolić to żeby sobie wjechali sprawdzić hamulce czy zawias, ale to trwa 3-4 minuty. Nic poza. Jak sobie dasz wejść na głowę to będą robić co się podoba. Tak klienci jak i współpracownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Czolgista napisał:

A ja się pytałam, tam gdzie naprawiałam samochód i oni mi powiedzieli, że u nich za poprawkę się nie płaci.

Czyli dobrzy mechanicy, jak spieprzą naprawę to za poprawkę już nie biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jast napisał:

zyli dobrzy mechanicy, jak spieprzą naprawę to za poprawkę już nie biorą.

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, leski66 napisał:

mechanicy ?

Pewnie firma, która naprawiała auto ma też stację kontroli pojazdów. Dużo jest takich i o stacje, w których nie płaci się za poprawkowe mi chodziło, a nie o mechaników. Mechanicy to akurat się cenią.

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bartek24 napisał:

 Dużo jest takich i o stacje, w których nie płaci się za poprawkowe

Tak. I nie liczy się za taxe, za L , za czynności na drodze. Daje się cysterne płynu, bon na gaz wartości badania i w ogóle przeprasza się klienta że musiał czekać. Taki rak który zjada  środowisko SKP od środka...

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafi90 napisał:

Taki rak który zjada  środowisko SKP od środka..

To właściciele stacji właścicielom stacji zgotowali ten los...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bartek24 napisał:

Dużo jest takich i o stacje, w których nie płaci się za poprawkowe mi chodziło

A OE za poprawkowe to wtedy  stacja płaci ?  Następny przykład, że ceny za badania i tak są za wysokie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, danielg539 napisał:

To właściciele stacji właścicielom stacji zgotowali ten los...

A wszystko dlatego że jest samowolka i budować może każdy ile widzi i gdzie mu się podoba. Przez to konkurencja rośnie. Gdyby budować mógł tylko ten który ma uprawnienia to u nas 40% stacji odpada. I już by bonów nie musieli dawać  :silent:

1 minutę temu, Mecher napisał:

 Następny przykład, że

Ze połowa właścicieli to kretyni, nikogo nie obrażając. Bardziej grzecznie sie tego powiedzieć nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalatujecie na pryncypałów tylko nie kumam po co, przecież to ich firmy, ich kasa. Jeżeli nie wcina się w obowiązki i zakres pracy diagnosty, a konkretny diagnosta sobie na to nie pozwoli, znam to z autopsji, (próby zgaszone w zarodku), to wali mnie czy daje prezenty (mój daje), czy pobiera za poprawki (u mnie wystawiam paragon fiskalny i kasy nie biorę, tak zdecydował), ważne żeby co m-c był przelew (marny ale jest). Mój czasami się żali :faint:, że skp to jak hobby a nie zarobek, to mówimy, że każde hobby jest kosztowne i na to się nie patrzy, przecież miłość do hobby jest dozgonna. :giggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cezary napisał:

przelew (marny ale jest).

Szanuję Twoje zdanie, ale właśnie ten marny przelew to efekt tych wszystkich praktyk pryncypała które opisałeś w poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rafi90 napisał:

marny przelew to efekt tych wszystkich praktyk pryncypała

A nie zgodzę się, nawet jakby mieli większy dochód (a w/g mnie zły nie jest mimo wszystko) to i tak byłby płacz że jest licho i nie stać go dać podwyżkę diagnoście, taka generalnie natura wszystkich pryncypałów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A ja ostatnio miałem do czynienia z klientem który na początku badania mówi żeby auto dokładnie sprawdzić i jeżeli coś wyjdzie to śmiało dawać negatywa bo tym autem to żona z dzieckiem jeździ i takich klientów to ja rozumiem :) (Tylko że i tak nie było za co dać negatywa :) )

  • Polub 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DURP napisał:

No dobrze to ja już jadę do mechanika je wyregulować!

To i tak dobrze że nie wziął dwóch młotków i nie zaklepywał na miejscu😉( a byli tacy artyści).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 08:32, Czolgista napisał:

 

* - "u mnie" jak nie ma przeglądów to mechanicy sobie wyjeżdżają naprawiać samochody, co mnie osobiście drażni. Gdyż jak się jakiś klient nawinie to trzeba odstawiać cały ceremoniał z wypychaniem trupa. I potem są żale, że BT trwało po 40-45 min, z czego 10-15 min bawimy się "przygotowaniem" SKP do badania.

 

Nic tylko mogę Ci współczuć. Też kiedyś pracowałem u takiego asa. Jak mu mówiłem że tak nie może być to mówił że niech nie naprawiają na stacji, a za moimi plecami sam mechanikom kazał naprawiać. Kiedyś przyjechał klient, a tam auto rozkopane i on stoi obok. To ja korzystając z okazji powiedziałem klientowi żeby jechał do konkurencji bo stacja jest zajęta. Mina szefa bezcenna. Na szczęście długo tam nie pracowałem, a była to moja pierwsza praca jako diagnosta. I wiem że od tamtej pory dalej nie ma diagnosty na stałe, a kilku się tam przewinęło od tego czasu. Po zatym byłem tam jedynym diagnostą, a drugi był tylko na papierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak dobrze wiecie, do komory silnika lubią wchodzić gryzonie i kuny, które znoszą sobie jedzenie,a jak swojego nie mają,to szkód potrafią narobić.Metod walk jest wiele , jedną z nich jest wieszanie kostek toaletowych , podobno zapach odstrasza zwierzęta

Otwieram "maskę" widzę zniszczone wygłuszenie , kostka wc wisi

Ja . Panie kliencie , ta kostka to u pana nie zadziała , nie ma szans
K. Jak to nie ,wyczytałem w necie że to najprostszy sposób

( klient ok 30-40 lat z gatunku tych, co jakby w internecie fazy zabrakło , to by nie umiał żyć . Telefon chyba przyrośnięty do ręki)

Ja. Też tak słyszałem i widzę te kostki w autach, ale u pana to nie pyknie

K. Co pan mi tu opowiada, przeczytałem że trzeba kupić, powiesić i będzie spokój, dużo ludzi tak robi i piszą że działa ,to dlaczego u mnie ma nie działać

( Już nie mogłem powagi zachować )

Ja . Wszystko się zgadza tylko trzeba  kostkę rozpakować .....

  • Haha 3
  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pani na badaniu - odpowiedź na informację o niedziałającym sygnale dzwiękowym:

"Wie Pan, mąż wyłączył bo za kierownicą na wszystkich trąbie ze względu na fakt że mnie wszystko  wk....wia"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nesiasps napisał:

Wie Pan, mąż wyłączył bo za kierownicą na wszystkich trąbie ze względu na fakt że mnie wszystko  wk....wia

Czyżby ta sama?

Przychodzi baba do lekarza:
- Panie doktorze ciagle jestem wkurwiona, wszystko i wszyscy mnie wk*******ą, a najbardziej wkurwia mnie to, że wszystko mnie wkurwia, prosze mi pomoc!
- Czy próbowala Pani w jakiś sposób się wyciszyć, uspokoić, np. spacery w lesie, parku wsród spiewu ptaków, spacerujac boso po trawie, kontakt z przyrodą bardzo pomaga...
- E tam, Panie Doktorze - ptaki mnie wk*******ą, bo drą ryje, w trawie pełno robactwa, pajęczyny, gałęzie zaczepiają o ubranie, nie, nie, przyroda mnie wkurwia!
- To może inny sposób, np. kąpiel w wannie pełnej piany z aromaterapią, przy nastrojowej muzyce?
- E tam, Panie Doktorze, tego tez próbowałam piana mnie wkurwia, bo szczypie w oczy, muzyka mnie wkurwia, każda muzyka mnie wkurwia, ta nastrojowa najbardziej mnie wkurwia, a te olejki zapachowe, to dopiero wkurwiajace, kleją sie, lepią, plamią, nie, nie olejki najbardziej mnie wk*******ą!
- No dobrze, to może sex? Jak wyglada Pani życie seksualne?
- Sex !?
A co to takiego?
- Nie wie Pani co to sex!? No dobrze, zaraz Pani pokaże, proszę za parawan. Po chwili na parawanie lądują kolejne części garderoby: spodnie, spódnica, kitel, bluzka, biustonosz, majtki. Po kolejnej chwili słychać sapanie i wzdychania, wreszcie słychać głos kobiety:
- Panie Doktorze, proszę się zdecydować? Wkłada Pan czy wyciąga, bo już mnie pan zaczyna wk******ć!

  • Polub 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to,że

2 godziny temu, DARIO64 napisał:

Wkłada Pan czy wyciąga, bo już mnie pan zaczyna wk******ć!

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzisiejsza akcja ....

Klient z motorowerem Piaggio sprowadzonym z FR 

Nr Vin się zgadza ale jakby taki ładny świeży jak nowy . A motorower z 2006 r..

No to szukamy tabliczki ( oczywiście klient oburzony bo jak go kupował chwilę wcześniej to tylko nr Vin mu pokazał sprzedający ) 

Jak już odnalazłem tabliczkę okazało się że całkiem inny nr VIN na tabliczce . 

Oczywiście odrazu dzwonili do sprzedającego . On chciał rozmawiać z diagnosta . 

I tu najlepsze bo usłyszałem " jeżeli pan jest diagnosta to powinien pan wiedzieć że wymagany jest tylko trwałe nabity nr Vin na ramię i nic więcej . " 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.