Skocz do zawartości

Teksty klientów podczas OBT


WOJT999

Rekomendowane odpowiedzi



Dziś znowu klient mnie utwierdził, że jestem jakiś poj.....ny, przecież miał niemieckie dokumenty w innym aucie, a ich zdjęcia w telefonie przy sobie i do tego brakowało TZ


My to zawsze ludziom pod górkę robimy, nie wiedzieć czemu...? :)

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Daro92duc napisał:

pod górkę robimy

Takie to już nasze zadanie. Do urzędu celnego dają oryginały dokumentów, do tłumacza oryginały, do WK idą z oryginałami i nikt problemu im nie robi, a na SKP przyjeżdżają z kserówkami lub zdjęciami i diagnosta się czepia, ale niestety jest to wina naszej grupy zawodowej, bo wielu z nas robi badania na podstawie kwitu na węgiel i ludzie się przyzwyczaili.

  • Polub 1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
W dniu 16.06.2021 o 19:24, marcinek44 napisał:

chce pół przeglądu... bo on sprzedaje auto i czemu ma za kogoś płacić

U nas takie badanie kosztuje najczęściej prawie 1000 zł.

1. Okresowe 98zł

2. Jeśli są choć znikome ślady napraw blacharskich to z rozszerzamy o po wypadek za 94 zł

3. Mamy prawo żądać opinii rzeczoznawcy i nie rezygnujemy z tego prawa.

Badanie przed kupnem to najbardziej ryzykowne prawnie badanie dla diagnosty. Uważajcie na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2021 o 19:24, marcinek44 napisał:

A mieliście coś takiego... przychodzi klient i chce pół przeglądu... bo on sprzedaje auto 🤣

Miałem beczke ADR bez TDT "Nie trzeba żadnego TDT myli się pan" Później gadka co zrobię jak rozpoczniemy badanie ( a to pierwsze obt) Mówię Panu dawaj papier , zaczynam BT i się dowiesz jak się to skończy. Za nic nie chciał odpuścić, więc mówię mu że potrzebuje jeszcze opinii rzeczoznawcy i tłumaczenia dokumentu bo miał cały ciąg adnotacji. W końcu zwątpił ale na koniec dodał żebym wiedział na przyszłość że się mylę, więc mu odpowiedziałem żeby na przyszłość omijał ta stację.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 18.06.2021 o 09:21, markes30 napisał:

Badanie przed kupnem to najbardziej ryzykowne prawnie badanie dla diagnosty. Uważajcie na siebie.

Dlatego  jak miałem takiego ostatnio na którym wisiały kartki SPRZEDAM i powiedział że sprzedaje to dostał N i tyle usterek, że jak przyjechał na poprawkę to powiedział że już teraz to musi tym autem pojeździć bo mu sie nie opłaca sprzedać tyle musiał zapłacić u mechanika żeby przeszło przegląd. Jak słyszę, że ktoś sprzedaje to od razu sie czerwona lampka zapala

  • Polub 3
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2021 o 09:48, Rafi90 napisał:

przychodzi klient i chce pół przeglądu

Lepiej  - proszę podbić na moją odpowiedzialność

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 5.07.2021 o 15:51, IVVO napisał:

 proszę podbić na moją odpowiedzialność

Miałem przedwczoraj ten sam tekst.

Przyszedł znajomy  z dwoma dowodami

-podbij!

-ni ...uja!!!

- no na moją odpowiedzialność 🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, marcinek44 napisał:

Przyszedł znajomy  z dwoma dowodami

To już nie jest znajomy co najwyżej klient

Trzeba jak najszybciej oddzielić ziarno od plew  i mieć spokój 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi są najgorsi, raz sąsiadowi nie podbiłem i przez rok na mnie psioczył jaki to ja niedobry. Teraz jak przyjedzie ktoś znajomy to od razu mówię chcesz to robimy ale licz się na negatyw jak coś będzie nie tak, zazwyczaj odpuszczają i jadą w inne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kosma napisał:

że się zawziąłem i nie chcę zrobić

Załóż atrapę kamery - działa to na psychikę lepiej niż tłumaczenie - mam taką na stacji   

Jak klient zaczyna "głupio gadać" delikatnie wskaż na to urządzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły klient co tak robi jest ostatni raz i więcej go nie zobaczymy więc nie ma co się szczypać. Innym sposobem jest wyciągnięcie telefonu i uprzedzenie że włączasz nagrywanie rozmowy, a podżeganie do popełnienia przestępstwa jest karalne. Patent dobry i nie było z nim jeszcze problemu. Klient odchodzi i jak jest kilka metrów dalej coś tam cicho mamrocze sobie pod nosem oddalając się.

Kuriozalne jest to jak z roku na rok roszczeniowo zmieniło się podejście klientów. Zapłacone - ma być pieczątka, przyjechałem do ciebie a nie obok - pieczątka, samochodu nie ma - pieczątka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam takim ćwokom mówię (ostatnio bardzo rzadko, bo już mnie znają), że podbije ale nie za darmo.

- Za ile ?

- Wysokość moich pięcioletnich zarobków brutto, bo jeszcze podatek trzeba uiścić...

- Za tyle to nie

- Jak się pan zdecyduje to zapraszam... 

 

Przestałem się przejmować, co tam za moimi plecami mówią.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie inne SKP.  W Tarnowie jest kilka stacji (nie oszukujmy się,  raczej poczty), które działają od lat, cały czas mają praktycznie tą samą nazwę, ale co kilka lat inny nr identyfikacyjny.

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę często że wbijają badanie w adnotacje urzędowe w moim terenie kilka stacji tak czyni ale to chyba nie aż takie uchybienie i tak dowodu nie musimy mieć przy kontroli a w cepie tego nie widać gdzie wbita pieczątka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pitermlody napisał:

chyba nie aż takie uchybienie

Taaa...,

zwłaszcza w obliczu art. 82 "... wpisuje kolejny termin badania technicznego do dowodu rejestracyjnego, jeżeli jest wolne miejsce w odpowiedniej rubryce tego dowodu – po stwierdzeniu pozytywnego wyniku badania technicznego pojazdu. ..."

w połączeniu z art. 84 "...3. Starosta cofa diagnoście uprawnienie do wykonywania badań technicznych, jeżeli... :

2) wydanie przez diagnostę zaświadczenia albo dokonanie wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu niezgodnie ze stanem faktycznym lub przepisami. ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po stemplu "Następne badanie techniczne do dnia..." to takie praktyki muszą być normą na tym terenie,lub co też możliwe...stemple takie rekomenduje sam nadzór z WK....

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i długo w zawodzie nie pracuję ale poznałem się już nieraz na niedouczeniu pracowników (naczelników, dyrektorów też) w WK. Jeden nie widział nawet problemu że sam osobiście zarejestrował N1 ciężarowe z kierownicą po prawej stronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi przed chwilą jegomość:

"Mam pytanie. Za tydzień muszę zrobić przegląd na autobus a mam wyrejestrowany, co trzeba od strony formalnej?"

Mówię że PC i na badanie a później wydział

"No ale po co czasowe? JA go niby przywioze na lawecie i zrobimy a później pójde prosto po dowód"

Pytam na podstawie czego mam wykonać BT? Kartki papieru czystej?

"No na podstawie... yyyy... yyyyy . Dobra to nic do widzenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.