Skocz do zawartości

Teksty klientów podczas OBT


WOJT999

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Sytuacja sprzed chwili przyjeżdża mąż klientki na poprawkowe za zużyte opony i popękane wężyki hamulcowe i do mnie z takim tekstem żeby mu podbić bo opony zmienił ale wężyki zmieni w późniejszym terminie ja mu na to mówię że nie ma takiej możliwości. To podobnie jak koledzy usłyszałem że jestem nieludzki i że przyjemność robi mi robienie komuś pod górkę a na końcu padło standardowe ja tu już więcej nie przyjadę. Ale już badanie pozytywne jest zrobione u fajnych chłopaków co się znają na rzeczy

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko przewody hamulcowe elastyczne a Ty kaprysisz jakby krzywdzili Ci matkę :stroke:. Trzeba było przybić na jego odpowiedzialność i wszyscy byliby szczęśliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysztofk napisał:

Ale już badanie pozytywne jest zrobione u fajnych chłopaków co się znają na rzeczy

Wszystko jest w cepiku czarno na białym i dlaczego nikt nic z tym nie robi, tylko rząd chce jakieś rewolucje wprowadzać, które tak na prawdę nie poprawią jakości badań. Wniosek jest jeden - nie o bezpieczeństwo tu chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi

Po wprowadzeniu tego przepisu "fajne chłopaki" będą miały pretekst do podniesienia opłaty za "fajność" :shoot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być tak że jest dwóch inspektorów na województwo odpowiedzialnych za rzetelność badań technicznych i w przypadku takiej sytuacji gdy po negatywie auto ma P na innej stacji pakują kanapki i w drogę sprawdzić dany samochód czy jest sprawny jak nie to diagnosta po papierach i wtedy by było normalnie bo każdy by się bał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krzysztofk napisał:

i w drogę sprawdzić dany samochód czy jest sprawny

nawet z nakazem sądowym w ręku mogli by zostać oskarżeni o łamanie praw wolności które gwarantuje konstytucja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to po dwóch inspektorów? Mało jeszcze organów kontrolująco-nadzorujących? To ktoś jeszcze ma być odpowiedzialny za rzetelność badań? Znacie tych, co tą rzetelność nadszarpują?

Nie ma co sapać, tylko samemu wyrwać chwasta! Łatwo siać dziwne pomysły a swoją głowę ciach w piach! Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

tylko samemu wyrwać chwasta!

Tak, tylko w 90% ( moje notowanie) tym chwastem jest pryncypał, a w 10 % li tylko diagnostyk, więc unicestwienie większości spowodowałoby upadek całego "systemu badań" i co dalej ?.:confused: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cezary napisał:

chwastem jest pryncypał

Dokładnie, przykład z mojego podwórka, miasteczko, 15 tys. mieszkańców, pięć SKP, z czego jedna robi ok 6500 badań rocznie, druga ok 4500, reszta 500-1500 (ta, na której pracuję, ok. 1500) i to nie daje inspektorom TDT do myślenia w czasie corocznych kontroli? Ja nie chcę podpie...ć, bo nic mi do tego, ale mieszkam tutaj i widzę, co porusza się po ulicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uwalić pryncypała! Bo wychodzi, że diagności to pomioty pracodawców z klapkami na oczy. Nie po to zostały stacje powołane, żeby nabijać kabzę!!! Z takim podejściem to tylko stękanie na robotę pozostaje i jej  patologii przyklaskiwanie!!!

Widzisz zło, to tęp zło. A nie "ja powiem, a wy porządek zróbcie" bo to trąca cichą podpierduchą.

Ja chwytam za fon i do tej stacji dzwonię, że jak jeszcze raz namierzę po [N] samochód przez was klepnięty, to do policji albo do nadzoru podpier... :killer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech przepisy sprawią że właścicielem stacji może być tylko osoba która ma uprawnienia i bierze ona tak samo odpowiedzialność za badany pojazd jak diagnosta to skończyło by się naciskanie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Paprock napisał:

a chwytam za fon i do tej stacji dzwonię, że jak jeszcze raz namierzę po [N] samochód przez was klepnięty, to do policji albo do nadzoru podpier... :killer:

Ty tak poważnie?

Myślisz, że pracownicy policji i WK nie wiedzą dokładnie co i jak? Oni i ich rodziny tez mają auta nie pierwszej młodości i muszą gdzieś te przeglądy dostać.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, radekd2 napisał:

 Oni i ich rodziny tez mają auta nie pierwszej młodości i muszą gdzieś te przeglądy dostać.

Sytuacja u nas z podwórka. Jakoś "postępowanie" nie może się skończyć a klepaki klepią dalej , i z autem i bez auta... Ciężko zamieść pod dywan bo gó**o wielkie sie zrobiło ale próbują...

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Daro92duc napisał:

I co oni na to?

;D;D;D !

2 godziny temu, Paprock napisał:

Mało jeszcze organów kontrolująco-nadzorujących?

Tu nie trzeba dodatkowych organów, wystarczą te które już są, tylko oni muszą najpierw mieć wiedzę, następnie móc ją wykorzystać (a nie klepać statystyki) i wszystkim żyłoby się lepiej. Cytując klasyka czemu takie pojazdy jeżdżą po drogach - bo mogą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Daro92duc napisał:

I co oni na to

Pewnie nic, bo przecież nie zrezygnują że swoich pieniędzy vel. prowizji. 

40 minut temu, Paprock napisał:

Nie po to zostały stacje powołane, żeby nabijać kabzę!!

A przepraszam, po co? Jeśli powstałyby do faktycznej kontroli to diagnosta miałby etat w WK/ TDT/ OKRD/ ITD itp., a nie był maszynką do robienia pieniędzy dla prywaciarza. W każdym razie nie byłby zależny bezpośrednio od właściciela skp.  Można sobie opowiadać różne rzeczy,  ale ten system jest źle skonstruowany u samej jego podstawy.  Kto sobie teraz wyobraża, żeby np. do policjanta wjechać z tekstem "to ile u Pana kosztuje uniknięcie mandatu?" A mnie kilka razy takie pytania w odniesieniu do usterek w pojedzie spotkały...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Czolgista napisał:

 

A przepraszam, po co? Jeśli powstałyby do faktycznej kontroli to diagnosta miałby etat w WK/ TDT/ OKRD/ ITD itp., a nie był maszynką do robienia pieniędzy dla prywaciarza. W każdym razie nie byłby zależny bezpośrednio od właściciela skp. 

Powtarzam to od dawna. Zaraz się tu odezwą głosy że urzędnik dostał by 2500zł. Nie wiem czy wiecie ale nie każdy urzędas w tym kraju pracuje za 2,5 koła. Na dziś dzień SKP to zwykły bankomat dla prywaciarza. Teraz zresztą pracodawcy będą się zajmować tworzeniem kolejnych miejsc pracy bo tarcze i kasa na pracowników czekają i trzeba mieć jak najwięcej ludu w firmie

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radekd2 napisał:

Oni i ich rodziny tez mają auta nie pierwszej młodości i muszą gdzieś te przeglądy dostać.

tu coś o tym napisano

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/otwock-podejrzenie-korupcji-na-stacji-kontroli-pojazdow-sprawdzaja-czy-w-procederze-mogli-uczestniczyc-policjanci-5140399

Sorry że nie w dziale "Media" ale @Jacdiagzapewne porządek zrobi🙂

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując za powyższym artykułem "...RMF FM podaje, że w czasie obserwacji kamery miały uchwycić kilkukrotny wjazd policyjnych radiowozów, które nie przechodzą kontroli w takich stacjach...". Tak ogólne sformułowanie jest nieprawdziwe, ponieważ pojazdy służb mogą być badane na stacjach "cywilnych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Widzisz zło, to tęp zło

Właśnie chodzi mi o to, że kontrolujący stację dokładnie widzi różnicę w ilości BT i to on jest od reagowania, a nie ja, ja oceniam pojazd, a nie stację, jak klient woli poczekać 1,5 godziny na badanie, to musi być coś na rzeczy, u nas wjeżdżają z marszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uważasze, że w swojej robocie potrzebujesz jeszcze kogoś, żeby sprawował kontrolę nad Tobą?

Coś mi się zdaje, że w kozi róg pędzicie.

Widzisz zło, to tęp zło!!!

Godzinę temu, Czolgista napisał:

A przepraszam, po co?

A przeprasam, to bądź uprzejmy wyjaśnić do czego służą stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.