Skocz do zawartości

1 miesiąc po " przeglądzie "


arafal25

Rekomendowane odpowiedzi

Mieliśmy kiedyś delikwenta który miał co miesiąc zatrzymywany DR za opony, zakładał takie że było niecały milimetr ponad TWI . Przez pół roku ,to z oponami mogą się stać cuda niewidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu zdarzenie miało miejsce 20 dni po badaniu więc nie wierzę że mogły to być te same opony co na przeglądzie. co jak co ale pracowałem krótki okres na wulkanizacji właśnie przy ciężarówkach i szczególnie na opony zwracam uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu zdarzenie miało miejsce 20 dni po badaniu

 

ilość dni jest mało istotna, bardziej liczy się ilość pokonanych kilometrów od badania, a przy ciężarówce to może być baaaardzo dużo...

 

Myslę, że możesz spać spokojnie, co najwyżej będziesz przesłuchany jako świadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i zwiężle na pytania odpowiadaj (tak, nie, nie pamietam, nie wiem). Powoli i z namysłem jak już trzeba bedzie cokolwiek gadać. Najpierw grunt należy rozpoznać, o co chodzi, czego dotyczy sprawa. Bez nerwów i bez szarpania. Jak się grubo zapowiada to może warto zabezpieczyć sobie jakąś pomoc prawna, adwokata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 3 osoby nieżyjące i 20 dni po badaniu, to już dawno po takiej informacji miał bym kontakt z prawnikiem, jest jeden który szczególnie zna się na naszych tematach i jest znany na forum. Sąd będzie szukał winnego, a tu diagnosta jest jak na tacy, jedynym ratunkiem jest albo opinia że wada opony była ukryta, lub było to uszkodzenie mechaniczne, które mogło mieć miejsce po badaniu; ewentualnie opona była zmieniana, ale należy pamiętać, że właściciel ciągnika będzie też zeznawał na tą okoliczność i diagnosta będzie dla niego chłopcem do bicia...

 

Trzymam kciuki za pozytywne zakończenie sprawy dla Ciebie.

 

Szkoda poszkodowanych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wielką tajemnicą, że główną przyczyną pęknięć opon w samochodach ciężarowych jest za niskie ciśnienie w ogumieniu. Jeżeli pojawiła się jakaś nieszczelność np. w postaci gwoździa w oponie to do rozerwania opony może dojść w bardzo krótkim czasie i po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jak dla mnie, sprawa o ile rozbija się o prawnika i jest w miarę do udowodnienia winy, o tyle cała ta diagnostyka opiera się głównie na zbijaniu ustawowej kasy - czyli pewnej i koniecznej, a zatem bezpiecznej, natomiast bezpieczeństwo nie zawsze stoi na tym samym poziomie. Właściwie każdy diagnosta po skończonym przeglądzie powie, że ewentualny wypadek czy awaria auta nastąpi po badaniu, które nie stwierdziło uchybień. Od skończenia diagnostyki do następnego dnia może wybuchnąć wojna nuklearna, a co dopiero opona wystrzelić. I tak powiedzą, że to wina klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.