Skocz do zawartości

Czy korekta badania w rejestrze jest konieczna


kirko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Miałem na BO pojazd z hakiem i brakiem adnotacji ,,hak" w DR.Zaproponowałem klientowi BD na haka ,klient zgodził się .Zrobiłem dwa badania (w rejestrze) dodatkowe i drugie okresowe

W rejestrze mam BD a następnie BO tego pojazdu.Czy muszę w rejestrze korektować BO ,gdyż jako wynik dałem P ,a chyba moim zdaniem powinno być P-UD i kod usterki .

I druga sprawa ,w rejestrze dotyczącym BO nie odznaczyłem w warunkach dodatkowych,że pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczep.

Czy ewentualnie korektować to w rejestrze czy zostawić tak jak jest?

Do badania dodatkowego oczywiście wydałem zaświadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    8

  • Grzegorz Łódź

    8

  • crackers

    7

  • pentagram

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

I druga sprawa ,w rejestrze dotyczącym BO nie odznaczyłem w warunkach dodatkowych,że pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczep.

Czy ewentualnie korektować to w rejestrze czy zostawić tak jak jest?

Ja zrobiłbym korektę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy korektować tylko warunki odnośnie przystosowania do ciągnięcia przyczep,

czy i też zmieniać wynik z P na P-UD i wpisać kod usterki drobnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ,faktycznie najpierw ,BO potem BD i byłoby bez korekty,a tak trzeba będzie poprawić i jedna korekta więcej w rejestrze :(

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolegoGrzegorz Łódź, widze,że lubisz mnie łapać za słówka :D .rozp 996,paragraf 6.1.3.informuje posiadacza pojazdu o rodzaju stwierdzonych usterek drobnych i konieczności ich usunięcia.

A teraz Ty mi pokaż,gdzie jest napisane,że w rejestrze trzeba umieścić info o UD,wtedy przyznam Ci rację,narazie uważam,że wprowadzasz kolegę kirko, w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz Ty mi pokaż,gdzie jest napisane,że w rejestrze trzeba umieścić info o UD,wtedy przyznam Ci rację,narazie uważam,że wprowadzasz kolegę kirko, w błąd

No to pokaż gdzie w 996 brak w DR adnotacji HAK w jest UD, bo na razie to pod tym względem kolega kirko sam się w błąd wprowadził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pokaż gdzie w 996 brak w DR adnotacji HAK w jest UD, bo na razie to pod tym względem kolega kirko sam się w błąd wprowadził...
juz tu kiedyś na forum doszliśmy do wniosku,że brak wpisu o hak można traktować na równi z brakiem wpisu gaz,a tak na marginesie nie o wpis tu chodzi,lecz o obowiązek,lub nie wpisywania UD do rejestru,czy jak kto woli zaświadczenia,bo dla mnie to jest równoznaczne.Jeżeli wpiszę do rejestru info o UD,to automatycznie pojawi mi się ono na zaświadczeniu,chyba,że przed ewentualnym wydrukiem zaświadczenia z BT będę je korygował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz Ty mi pokaż,gdzie jest napisane,że w rejestrze trzeba umieścić info o UD

 

Załącznik nr 8

 

2. W rejestrze zamieszcza się następujące dane i informacje o wykonanych badaniach technicznych pojazdów i innych czynnościach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu:

 

16) stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej załącznika nr 1 i/lub 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat nie TY miałeś to pokazać :D ale :ok zwracam honor i przepraszamGrzegorz Łódź, a michal_k, dziękuję

 

[ Dodano: 15-12-2013, 20:56 ]

aż,się boję pomyśleć ile to rzeczy źle interpretuje :razz: chociaż zastanawia mnie,dlaczego w proponowanych zmianach do 996,paragraf 6.1.3 ma zostać zmieniony, o dodatkowy zapis o wpisaniu UD do rejestru.może jest więcej takich gości jak ja,którzy widzą dwie możliwości interpretacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolegoGrzegorz Łódź, widze,że lubisz mnie łapać za słówka :D .rozp 996,paragraf 6.1.3.informuje posiadacza pojazdu o rodzaju stwierdzonych usterek drobnych i konieczności ich usunięcia.

A teraz Ty mi pokaż,gdzie jest napisane,że w rejestrze trzeba umieścić info o UD,wtedy przyznam Ci rację,narazie uważam,że wprowadzasz kolegę kirko, w błąd

Nie miałem zamiaru nikogo wprowadzać w błąd oraz łapać za słówka.Widzę ze wszystko się wyjaśniło dzięki koledze Michałowi (dziękuję bo chwilowo byłem niedostępny) :)

Przeprosiny przyjęte i nie czuję się obrażony :)

Pomylić się każdemu wolno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rejestrze mam BD a następnie BO tego pojazdu.

gdybyś zrobił odwrotnie, to BO mogło być bez adnotacji o "haku" :D

Dokładnie tak należy sobie i klientom życie ułatwiać,,,

 

Ale w rejestrze jak najbardziej :)

Ciekawe, gdzie to wyczytałeś ?

 

 

Ciekawe jak to się ma do poz. 10.6...

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego, po prostu oba wpisy należy stosować według potrzeb ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Łódź napisał/a:

 

Ale w rejestrze jak najbardziej :)

 

Ciekawe, gdzie to wyczytałeś ?

Poz.996, Załącznik nr 8, ZAKRES WYMAGANYCH DANYCH ZAMIESZCZANYCH W REJESTRZE ZWIĄZANYCH Z DOPUSZCZENIEM POJAZDÓW DO RUCHU, 2. W rejestrze zamieszcza się następujące dane i informacje o wykonanych badaniach technicznych pojazdów i innych czynnościach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu:

16) stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej załącznika nr 1 i/lub 2.

Na poprzedniej stronie podał Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, gdzie to wyczytałeś ?

 

Czytaj poprzednie posty, to będziesz wiedział :)

 

A teraz Ty mi pokaż,gdzie jest napisane,że w rejestrze trzeba umieścić info o UD

 

Załącznik nr 8

 

2. W rejestrze zamieszcza się następujące dane i informacje o wykonanych badaniach technicznych pojazdów i innych czynnościach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu:

 

16) stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej załącznika nr 1 i/lub 2.

 

W rejestrze umieszczamy WSZYSTKIE usterki, bez względu na ich klasyfikację...

 

Bo w razie W, jest różnica między przegapieniem, że pojazd nie ma adnotacji hak (przy zamontowanym haku) a zauważeniem i odnotowaniem UD. W pierwszym przypadku masz niedopełnienie obowiązków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było, nie byłaby potrzebna obecnie proponowana zmiana,,,

 

Obecna zmiana dotyczy drukowania zaświadczeń, a nie umieszczania usterek w rejestrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.