Skocz do zawartości

Ustalenie danych brak tablic


ANDRZEJ76

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pomocy.Przyjechał klient na SKP pojazdem sprowadzonym z zagranicy z ważnym OBT do 07.2015 ale bez tablic rejestracyjnych.Prosi zeby ustalić mu dane niezbedne do rejestracji.

Mam pytanko czy w zaświadczeniu w miejscu gdzie jest numer rejestracyjny wpisujemy brak tablic czy wpisujemy numer rejestracyjny z zagranicznego dowodu rejestracyjnego czy może same xxxxxx?

I jeszcze jedno pytanie czy jak w uwagach wpiszę usterkę istotna za brak tablic a następnie ustalę dane niezbędne do rejestracji to czy wszystko będzie prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    18

  • michal_k

    18

  • Psuj

    11

  • ANDRZEJ76

    7

Skoro klient ma ważne OBT to niech szoruje do WK po stałe numery i do Ciebie na ustalenie danych. W urzędzie mu powiedzą, których danych brakuje żebyś nie musiał smarować wszystkich bo i po co.

Mam pytanko czy w zaświadczeniu w miejscu gdzie jest numer rejestracyjny wpisujemy brak tablic czy wpisujemy numer rejestracyjny z zagranicznego dowodu rejestracyjnego czy może same xxxxxx?
Ja bez TR, nawet zagranicznych, BT nie robię.
I jeszcze jedno pytanie czy jak w uwagach wpiszę usterkę istotna za brak tablic a następnie ustalę dane niezbędne do rejestracji to czy wszystko będzie prawidłowo?
Przy ustaleniu danych? Przecież to jest dodatkowe, bez oceny. Po co chcesz usterki wpisywać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejscu gdzie jest numer rejestracyjny wpisujemy brak tablic

 

w uwagach wpiszę usterkę istotna za brak tablic a następnie ustalę dane niezbędne do rejestracji

 

tak będzie prawidło. Wynik badania - nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez TR, nawet zagranicznych BT nie robię.

 

A czemu? Akurat do ustalenia danych tablice są zupełnie niepotrzebne.

 

Skoro klient ma ważne OBT to niech szoruje do WK po stałe numery i do Ciebie na ustalenie danych.

 

Nie każdy urząd wyda od razu stałe blachy. Niektóre najpierw skierują na ustalenie danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokument identyfikacyjny pojazdu jest załącznikiem do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym. Nie możesz ustalić danych bez wykonania badania technicznego.

W miejscu na numer rejestracyjny wpisujesz numer z zagranicy (jeżeli wydział komunikacji je uzna) , lub wysyłasz klienta po PC i wpisujesz z pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usterki przy ustalaniu danych? Ale jak, na jakiej podstawie?

 

Skoro wykonuje się identyfikację - to nie zaszkodzi wspomnieć o tym, że tablic brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj, usterki przy ustalaniu danych? Ale jak, na jakiej podstawie?

 

Badanie jak badanie, skierowane usterki też jest bez oceny a usterki też mogą być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokument identyfikacyjny pojazdu jest załącznikiem do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym.

 

A co ma DIP do ustalenia danych?

 

Nie możesz ustalić danych bez wykonania badania technicznego.

 

Przecież samo ustalenie danych jest badaniem technicznym dodatkowym.

 

lub wysyłasz klienta po PC i wpisujesz z pozwolenia.

 

Ale po co? Jest zagraniczny DR to można dane ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu? Akurat do ustalenia danych tablice są zupełnie niepotrzebne.
Taki prikaz. Identyfikacja przy każdym BT.
Nie każdy urząd wyda od razu stałe blachy. Niektóre najpierw skierują na ustalenie danych.
Mówię jak jest w moim i ościennych powiatach. Najpierw rejestracja' date=' później skierowanie. Dzięki temu wiem co mam ustalać :lol:
Dokument identyfikacyjny pojazdu jest załącznikiem do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym. Nie możesz ustalić danych bez wykonania badania technicznego.
DIP do OBT, a ustalenie danych to dwie różne kwestie.

 

[ Dodano: 17-12-2013, 21:54 ]

I na tym należy zakończyć temat :evil:
:?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki prikaz.

 

Czyj? Chyba ktoś nie doczytał 996.

 

Identyfikacja przy każdym BT.

 

Oczywiście. Ale skoro można wykonać OBT bez tablic to tym bardziej można DBT. Przy czym przy OBT wynik będzie N, a przy DBT wyniku się nie określa. Natomiast warto wspomnieć o tym, że w wyniku przeprowadzonej identyfikacji stwierdzono brak TR.

 

[ Dodano: 17-12-2013, 21:57 ]

A jaki dokument wypełniasz przy ustalaniu danych do rejestracji??

 

Zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu. W uwagach ustalone dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Panowie kończąc temat robie dodatkowe badanie na wniosek właściciela ustalenie danych niezbędnych do rejestracji. W zaswiadczeniu gdzie jest numer rejestracyjny wpisuje numer z zagranicznego dowodu,wynik badania bez oceny a w uwagach Usterkę Istotną za brak tablic i dane niezbedne do rejestracji. Myślę że tak jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma DIP do ustalenia danych?
DIP do OBT, a ustalenie danych to dwie różne kwestie.
A jaki dokument wypełniasz przy ustalaniu danych do rejestracji??

Wiem że troszkę nie w temacie ale muszę o tym powiedzieć.Ostatnio spotkałem się z takim właśnie przypadkiem.Miałem na badaniu dodatkowym-ustalenie danych klienta,który twierdził , że WK życzy sobie DIPu.Ja natomiast wystawiłem zwykle zaświadczenie z badania technicznego z ustalonymi danymi,a zamiast DIPu wydrukowałem fragment rozporządzenia poz.996 i dałem klientowi.Na dzień dzisiejszy nie miałem żadnego telefonu z WK w tej sprawie (już jakiś miesiąc minął). Mam nadzieję że pojazd zarejestrowano :)

 

[ Dodano: 17-12-2013, 22:09 ]

Czyli Panowie kończąc temat

Według mnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Ale skoro można wykonać OBT bez tablic to tym bardziej można DBT. .

Niby kiedy można to BT bez tablic wykonać?

 

Ustalenie danych to jest normalne DBT, więc pojazd ma być na SKP i należy przeprowadzić jego prawidłową identyfikację zgodnie z DzU 996.

Bez TR nie jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby kiedy można to BT bez tablic wykonać?

Zawsze.

Ustalenie danych to jest normalne DBT, więc pojazd ma być na SKP i należy przeprowadzić jego prawidłową identyfikację zgodnie z DzU 996.

Bez TR nie jest to możliwe.

Dlatego jest to usterka istotna i w przypadku OBT wynik N, zaświadczenie i klient szoruje po tablice. Natomiast w przypadku DBT również jest to usterka istotna ale wyniku tego badania nie ma i po wykonaniu zakresu na jaki przyjechał pojazd wystawisz zaświadczenie z adnotacją o braku tablic ale np. z ustalonymi brakującymi danymi i dla klienta to już wystarczy bo jemu brakowało np. roku produkcji, który otrzymał i w magistracie reszta pójdzie bezboleśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko czy wystarczy wpisać w uwagach podstawowe dane tj.

rok produkcji ,masy i naciski czy trzeba też wpisać rozstaw osi,miejsce zamocowania tabl.znamionowej i wybicia nr win oraz barwę tak jak robi się to w DIP.

Przypomina że jest to pojazd sprowadzony z zagranicy z ważnym badanie techn. i na wnisek właściciela robię badanie badanie dodatkowe celem ustalenia danych niezbednych do rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem tego zdania.Są TR jest badanie,nie ma TR nie ma badania,jakie ono by nie było...
Niby kiedy można to BT bez tablic wykonać?

 

Ustalenie danych to jest normalne DBT, więc pojazd ma być na SKP i należy przeprowadzić jego prawidłową identyfikację zgodnie z DzU 996.

Bez TR nie jest to możliwe.

:ok

Ale i Adam1501 ma racje. U nas WK nakazał ze przy ustaleniu danych mają być tablice. Bez tablic mamy nie robić ustalenia danych. Wiadomo o co chodzi. Zawsze to im wpadnie parę groszy za wydanie PC.

Ja wpisuję dane, które znajdują się w naszym DR.

Żadnych rozstawów, kolorów itd.

I tak właśnie ma być. Żadnych więcej danych oprócz tych co są w dowodzie rejestracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iamthelaw napisał/a:

Ja wpisuję dane, które znajdują się w naszym DR.

Żadnych rozstawów, kolorów itd.

 

I tak właśnie ma być. Żadnych więcej danych oprócz tych co są w dowodzie rejestracyjnym.

Mój WK obligatoryjnie nakazał ustalać:

- wariant, typ, wersje, (dot. poj z wyciągiem z homo);

- podrodzaj;

- kolor nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój WK obligatoryjnie nakazał ustalać:

To jest właśnie nadgorliwość, a inne masy własnej jeszcze ciągle nie potrzebują, oto Polska właśnie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.