Skocz do zawartości

Ustalenie danych brak tablic


ANDRZEJ76

Rekomendowane odpowiedzi

Mój WK obligatoryjnie nakazał ustalać:

To jest właśnie nadgorliwość, a inne masy własnej jeszcze ciągle nie potrzebują, oto Polska właśnie ,,,

Dlatego jeśli nie jest to problemem dla klienta, to proszę żeby pojazd zarejestrował i przyniósł skierowanie z informacją jakie dane mam uzupełnić. Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby ktoś nie wrócił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    18

  • michal_k

    18

  • Psuj

    11

  • ANDRZEJ76

    7

Śmiech na sali to są jakieś kpiny,zrobiłem badanie tak jak opisałem wyżej wraca klient z WK i mówi że badanie jest zle zrobione bo art.66 jest skreślony,że termin następnego badanie jest xxxxxx to też zle i że jak jest wpisany numer rejestracyjny to muszą być tablice(przecież wyrażnie zaznaczyłem w uwagach UI brak tablic!!!).Co wy na to?Bo mi ręce opadły!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jak jest wpisany numer rejestracyjny to muszą być tablice

 

Dla mnie to tez bez sensu, bo piszemy numer rejestracyjny, a nie numer tablicy, ale nasz WK tez chce aby było wpisane BEZ TABLIC.

 

bo art.66 jest skreślony,

 

Skreślony, bo to dodatkowe

 

termin następnego badanie jest xxxxxx

 

xxxxxx, bo to dodatkowe

 

Ja bym poprawił tylko ten numer tablic i odesłał z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiech na sali to są jakieś kpiny,zrobiłem badanie tak jak opisałem wyżej wraca klient z WK i mówi że badanie jest zle zrobione bo art.66 jest skreślony,że termin następnego badanie jest xxxxxx to też zle i że jak jest wpisany numer rejestracyjny to muszą być tablice(przecież wyrażnie zaznaczyłem w uwagach UI brak tablic!!!).Co wy na to?Bo mi ręce opadły!!!
Ja tu widzę dwie opcje. Albo WK nie zaakceptował TNBT z DR zagranicznego, albo klient liczył na to, że się uda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,poprawię ten numer ale według mnie jest to poprawny zapis.

Co do reszty to nawet nie mam zamiaru poprawiać bo jest to badanie dodatkowe dlatego bez oceny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiech na sali to są jakieś kpiny,zrobiłem badanie tak jak opisałem wyżej wraca klient z WK i mówi że badanie jest zle zrobione bo art.66 jest skreślony,że termin następnego badanie jest xxxxxx to też zle i że jak jest wpisany numer rejestracyjny to muszą być tablice(przecież wyrażnie zaznaczyłem w uwagach UI brak tablic!!!).Co wy na to?Bo mi ręce opadły!!!

Bo z wydziału chcą badanie okresowe a klient chciał zaoszczędzić i prosił o dodatkowe. Póki co z wynikiem dodatkowe (oprócz zmian konstrukcyjnych ) powinno mieć wykreślony punkt 1 i 2. Popraw numer rejestracyjny - nie masz tablic na badaniu piszesz brak tablic + UI .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co z wynikiem dodatkowe (oprócz zmian konstrukcyjnych ) powinno mieć wykreślony punkt 1 i 2.

 

...że sie nieśmiało wtrącę ;) W Poznaniu z wynikiem jest jeszcze "powypadkowe" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,poprawię ten numer ale według mnie jest to poprawny zapis.

 

W/g mnie też, ale osobiście uważam, ze nie ma o co kopii kruszyć i wpisuję BRAK TABLIC. Tak sobie zażyczył mój WK, a jak napisał nie ma co kopii kruszyć o taki drobiazg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem a WK nie może chcieć Okresowego bo ma ważny do 07.2015.

 

Widzisz... to zależy jak interpretuje nasze chore prawo. Bo jeśli uznają pojazd zza granicy za wyrejestrowany, to nie uznają btp. Ale nie ma się co gorączkować, tylko trzeba złapać za słuchawkę i sprawdzić u źródła... Najwyżej zrobisz jeszcze okresowe, stacja zarobi więcej, WK będzie zadowolony. Tylko klient niekoniecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli uznają pojazd zza granicy za wyrejestrowany, to nie uznają btp.

 

:ok

 

Są też urzędy, które nie uznają zagranicznego OBT jeśli jest dłuższe niż terminy krajowe. Czyli nie skracają, tylko nie uznają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej się w to nie pcham od razu klienta do WK po PC i święty spokój.Wtedy każdy zadowolony WK,Klient i Skp.Tylko jak zwykle jest to łupanie klienta po kieszeni!Dla niektórych te 40zl różnicy to dużo i łatwo nie dadza za wygraną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby kiedy można to BT bez tablic wykonać?

Zawsze.

Czyli pojazd np. z zagranicy a my mu OBT bez TR, ciekawe... 8)

 

Natomiast w przypadku DBT również jest to usterka istotna ale wyniku tego badania nie ma i po wykonaniu zakresu na jaki przyjechał pojazd wystawisz zaświadczenie z adnotacją o braku tablic ale np. z ustalonymi brakującymi danymi.

 

Ciekawsze natomiast czy procesie identyfikacji tak samo należy traktować brak TZ?

Może jednak wtedy w zaświadczeniu pojawia się adnotacja, że pojazd nie spełnia wymagań do poprawnego wykonania DBT.

Bo żeby było ciekawiej to właśnie ma to być ustalenie danych, maksymalnych nacisków osi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pojazd np. z zagranicy a my mu OBT bez TR, ciekawe... 8)

 

Oczywiście. OBT z wynikiem N.

 

Może jednak wtedy w zaświadczeniu pojawia się adnotacja, że pojazd nie spełnia wymagań do poprawnego wykonania DBT.

 

Poprawne wykonanie to wykonanie zgodnie z zakresem. Czyli przeprowadza się identyfikację, podczas której stwierdza się brak tablic. Brak tablic to najzwyklejsza usterka - nic poza tym. Nie mam pojęcia dlaczego urosło to do takiej rangi.

 

TABLICE TO NIE DOKUMENT Z DOZORU, BEZ KTÓREGO NIE MOŻNA WYKONAĆ OBT. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawne wykonanie to wykonanie zgodnie z zakresem. Czyli przeprowadza się identyfikację, podczas której stwierdza się brak tablic. Brak tablic to najzwyklejsza usterka - nic poza tym. Nie mam pojęcia dlaczego urosło to do takiej rangi.

 

Badanie to także identyfikacja zgodnie z DzU 996 do czego potrzebne są TR.

Jeśli nie są potrzebne, to tak samo może nie jest potrzebna tabliczka znamionowa?

A może, przy braku TZ też zaznaczymy sobie UI i jedziemy dalej.

Czy są jacyś chętni i odważni do tego bo Michał zaprasza! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie to także identyfikacja zgodnie z DzU 996 do czego potrzebne są TR.

 

Nie są.

 

Jeśli nie są potrzebne, to tak samo może nie jest potrzebna tabliczka znamionowa?

 

Ustalenie danych można przeprowadzić również bez tabliczki. Bo co za różnica czy będzie brak tabliczki czy tabliczka zastępcza?

 

A może, przy braku TZ też zaznaczymy sobie UI i jedziemy dalej.

 

Oczywiście, że tak.

 

Czy są jacyś chętni i odważni do tego bo Michał zaprasza! ;)

 

A co to za odwaga działać zgodnie z prawem? :razz:

 

Rozumiem Marek, że dla Ciebie każda usterka skutkuje brakiem możliwości wykonania badania - bo inaczej jak wytłumaczyć to, że brak tablic (usterka jak każda inna) to dla Ciebie problem nie do przeskoczenia? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu Marek chce być wporzo i nie chce dawać N :D

A do identyfikacji tak naprawde to nic mi w aucie nie jest potrzebne. Potrzebny jest mi dowód rejestracyjny i tyle. A gdy ją przeprowadzam i stwierdzam brak tabliczki znamionowej lub Nr VIN to wynik N i dalej do przodu. Sprawa oczywista.

Gdy jednak numery i tabliczka jest, lecz coś się nie zgadza, to DR idzie do szuflady i tez N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu Marek chce być wporzo i nie chce dawać N :D

 

No to rozumiem - wjeżdżam, wykrywa pierwszą usterkę, nie może przeprowadzić badania, więc jadę ją usunąć :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu Marek chce być wporzo i nie chce dawać N

A jak dać N na DBT?

Można tylko stwierdzić, że pojazd jego wyposażenie lub dokumentacja nie spełniają wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dać N na DBT?

Można tylko stwierdzić, że pojazd jego wyposażenie lub dokumentacja nie spełniają wymagań.

 

No dokładnie - można, a nawet trzeba to stwierdzić. Ale w niczym to nie przeszkadza, żeby dane ustalić - rozumiesz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie - można, a nawet trzeba to stwierdzić. Ale w niczym to nie przeszkadza, żeby dane ustalić - rozumiesz? :)

 

Jednak w DzU jest inny zapis nt temat:

 

par.6 ust 2.

W przypadku gdy w pojeździe stwierdzono usterki istotne, uprawniony diagnosta zamieszcza wpis o nich w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i określa wynik badania technicznego jako negatywny. Uprawniony diagnosta informuje posiadacza pojazdu o konieczności przeprowadzenia badania technicznego pojazdu, o którym mowa w ust. 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdy w pojeździe stwierdzono usterki istotne, uprawniony diagnosta zamieszcza wpis o nich w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i określa wynik badania technicznego jako negatywny.

 

Ale to przecież dotyczy badania, w którym się określa wynik. A badanie dodatkowe - ustalenie danych - nie kończy się wynikiem, bo nie taki jest cel i zakres badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to przecież dotyczy badania, w którym się określa wynik. A badanie dodatkowe - ustalenie danych - nie kończy się wynikiem, bo nie taki jest cel i zakres badania.

Czyli proponujesz UI bez konsekwencji dla DBT.

 

Jest to możliwe jedynie w takim przypadku takiego pojazdu:

11) w którym w trakcie badania technicznego stwierdzono ślady uszkodzeń lub naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogących stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego – obejmuje sprawdzenie i ocenę stanu technicznego pojazdu oraz spełnienia warunków technicznych, w sposób określony w pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 1 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia, odpowiednio do stwierdzonych usterek;

 

Oczywiście jeśli jest to nie OBT ale DBT przy którym stan techniczny nie jest przedmiotem oceny.

Natomiast na pewno nie wtedy, kiedy pojazd wykazuje braki w zakresie identyfikcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.