Skocz do zawartości

Ustalenie danych brak tablic


ANDRZEJ76

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie - UI nie mają absolutnie żadnego znaczenia przy ustalaniu danych.

 

Jednak to ustalanie danych dl SKP jest nadal badaniem technicznym!

Rozumiem, że chcesz zmniejszyć "ciężar gatunkowy" braku TR w stosunku do innych braków.

Jednak dokonywać tego mamy w oparciu o :

Tabela: przedmiot i zakres badania, czynności kontrolne, metody oceny stanu technicznego pojazdu oraz usterki skutkujące uznaniem stanu technicznego za niezadowalający

i wszelki brak spełnienia wymagań z pkt. 0 ma taki sam wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    18

  • michal_k

    18

  • Psuj

    11

  • ANDRZEJ76

    7

Tabela: przedmiot i zakres badania, czynności kontrolne, metody oceny stanu technicznego pojazdu oraz usterki skutkujące uznaniem stanu technicznego za niezadowalający

i wszelki brak spełnienia wymagań z pkt. 0 ma taki sam wymiar

 

Zrozum wreszcie - ustalenie danych to nie jest ocena stanu technicznego poza tym, co nakazuje identyfikacja.

 

Na cholerę tablice? Czy od nich zależą dane techniczne pojazdu? Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cholerę tablice? Czy od nich zależą dane techniczne pojazdu? Nie.

Dura lex sed lex, chociaż chciałoby się powiedzieć durne prawo ale prawo... :)

no, nikt nie napisał w przepisach, że ustalanie danych to DBT z odstępstwami w stosunku do innych DBT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dura lex sed lex, chociaż chciałoby się powiedzieć durne prawo ale prawo...

 

No i czemu go nie stosujesz? ;)

 

o, nikt nie napisał w przepisach, że ustalanie danych to DBT z odstępstwami w stosunku do innych DBT

 

Jakimi odstępstwami? Masz zakres badania to go wykonaj - nic ponadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

996 par 3.1 poz 3 skierowany przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji- obejmuje [itd] w sposób określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia ,popatrzcie do tabelki co jest tam napisane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wszystkim, ale tablice rejestracyjne muszą być na DBT. Na OBT oczywiście będzie N ale na DBT nie możemy wykonać ustalenia danych bez tablic. Miałem już taki przypadek i zrobiłem jak napisał michał. WK odesłał gościa z czasówkami a ja miałem wiele tłumaczenia. Nie róbcie tak, aby nie dawać wydziałowi satysfakcji że mają na was haka. No chyba, że WK (wasz) idzie na to. Wtedy to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już taki przypadek i zrobiłem jak napisał michał. WK odesłał gościa z czasówkami a ja miałem wiele tłumaczenia.
doli nie po raz pierwszy zauważamy dualizm (oby tylko dualizm) postępowania, interpretacji WK, ja np. robię tak michal_k to opisał i nie było jeszcze problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

996 par 3.1 poz 3 skierowany przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji- obejmuje [itd] w sposób określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia

pkt 0.1 a) (tabela)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zakres badania to go wykonaj - nic ponadto.

To jak mam wykonać ten zakres jak ie mogę prawidłowo przeprowadzić identyfikacji?

 

Natomiast co do wspomnianych "odstępstw" przy DBT to czy proponujesz, że tylko na ustalenie danych pojazd może być bez TR czy na pozostałe DBT również może ich nie posiadać?

A jeżeli punkty z zakres 0 są tak bez znaczenia dla przebiegu tego badania, to czy mogą być i inne dla nich uchybienia, poza brakiem TR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mam wykoać ten zakres jak ie mogę prawidłowo przeprowaqdzić identyfikacji?

 

A przy okresowym jak nie ma tablic to nagle możesz? Tylko N zaznaczysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100 sam widzisz jak to w naszym kraju jest. Wszystko zależy od regionu i naczelnika WK jak interpretuje przepisy.

 

[ Dodano: 19-12-2013, 08:29 ]

A przy okresowym jak nie ma tablic to nagle możesz? Tylko N zaznaczysz?

Tak. Bo przy OBT określasz wynik badania. UI - brak tablic. Klient jedzie do WK po tablice (wydział się cieszy bo zarabia) i wraca na poprawkowe. W DBT nie ma poprawkowego i nic to nie zmieni że ja wpisze brak tablic. Wydział zły bo nie zarobił, tylko zaczyna się czepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okresowym jak nie ma tablic to nagle możesz? Tylko N zaznaczysz?

No to dla DBT to jakaś nowa metodologia badań związana chyba z pojawieniem się usterek.

Badanie okresowe z N nie stanowi podstawy do jakichkolwiek innych działań jak tylko badanie poprawkowe.

 

Natomiast co do wspomnianych "odstępstw" przy DBT to czy proponujesz, że tylko na ustalenie danych pojazd może być bez TR czy na pozostałe DBT również może ich nie posiadać?

A jeżeli punkty z zakres 0 są tak bez znaczenia dla przebiegu tego badania, to czy mogą być i inne dla nich uchybienia, poza brakiem TR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na pozostałe DBT również może ich nie posiadać?

 

Przy tych bez oceny jak najbardziej. Tylko przy bt po zatrzymaniu DR będzie to dawało taki skutek, ze klient pewnie nie dostanie DR w WK do reki. Ale przy L, TAXI jest to bez znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już sam nie wiem jakie badania z oceną, a jakie bez oceny.

Raz odnoszą się do okresowych i dodatkowych, a raz lakonicznie tylko o badaniach piszą.

Podobnie jak z tym ustępem 12 w artykule 81... też mi do haka gaz wymyślili kurde.

 

§ 3.

1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

3) skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji – obejmuje ustalenie danych pojazdu określonych przez starostę w skierowaniu lub przez posiadacza pojazdu we wniosku, w sposób określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia;

 

§ 4

2. Wykonanie dodatkowego badania technicznego pojazdu nie wpływa na termin następnego okresowego badania tech­nicznego pojazdu określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

4. Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu albo wystawia zaświadczenie z badania technicznego pojazdu.

 

§ 6

2. W przypadku gdy w pojeździe stwierdzono usterki istotne, uprawniony diagnosta zamieszcza wpis o nich w zaświad­czeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i określa wynik badania technicznego jako negatywny. Upraw­niony diagnosta informuje posiadacza pojazdu o konieczności przeprowadzenia badania technicznego pojazdu, o którym mowa w ust. 6.

 

OBJAŚNIENIA:

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych bez oceny jak najbardziej. Tylko przy bt po zatrzymaniu DR będzie to dawało taki skutek, ze klient pewnie nie dostanie DR w WK do reki. Ale przy L, TAXI jest to bez znaczenia...

 

No przy braku TR to w przypadku wielu pojazdów skierowanych na ustalenie danych, będzie także brak nalepki kontrolnej i jest to bez znaczenia dla przebiegu DBT...

Jeśli dojdzie brak TZ to nadal to bez znaczenia więc kiedy także:

a) Brak numeru (VIN) lub numeru nadwozia (podwozia/ramy) lub nie można go odszukać.

 

wstawiamy cztery UI i wykonujemy przegląd dalej... :shock:

tylko czy aby na pewno w samochodzie od którego mamy dokumenty... :o

 

Tak dla odświeżenia pamięci, to co robiło się w takich przypadkach kiedy nie było jeszcze usterek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK odesłał gościa z czasówkami a ja miałem wiele tłumaczenia. Nie róbcie tak, aby nie dawać wydziałowi satysfakcji że mają na was haka. No chyba, że WK (wasz) idzie na to. Wtedy to już inna bajka.

 

A ja powiem przewrotnie - RÓBCIE TAK i nie dajcie wydziałowi satysfakcji, bo nie znają przepisów.

 

Jak mnie człowiek pyta co ma zrobić, bo diagnosta "nie chce wykonać badania bez tablic" to odpowiadam, że albo może wziąć czerwone albo po prostu zmienić diagnostę na takiego, który stosuje się do rozporządzenia :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że albo może wziąć czerwone albo po prostu zmienić diagnostę na takiego, który stosuje się do rozporządzenia

Bardzo to odważne z Twojej strony,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to odważne z Twojej strony,,,

 

Ale tak właśnie uważam - podobnie jak Psuj - zgodnie z rozporządzeniem - że tablice nie powodują niemożności wykonania badania (taką niemożność powoduje np. brak dokumentu z dozoru albo nieszczelna instalacja gazowa (dot. badań na stanowisku kontrolnym)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie człowiek pyta co ma zrobić, bo diagnosta "nie chce wykonać badania bez tablic" to odpowiadam, że albo może wziąć czerwone albo po prostu zmienić diagnostę na takiego, który stosuje się do rozporządzenia

 

Może też zmienić Wk na takie w którym wiedzą że:

2. W przypadku gdy w pojeździe stwierdzono usterki istotne, uprawniony diagnosta zamieszcza wpis o nich w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i określa wynik badania technicznego jako negatywny. Uprawniony diagnosta informuje posiadacza pojazdu o konieczności przeprowadzenia badania technicznego pojazdu, o którym mowa w ust. 6.

 

Jeżeli do takiego badania z usterkami nie zostanie przeprowadzone badanie poprawkowe z ust.6 to jest to nic nie znaczący świstek papieru a nie zaświadczenie które można honorować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też zmienić Wk na takie w którym wiedzą że:

 

Raczej na kompetentnego diagnostę, który wie, że dla "DBT - ustalenie danych" wyniku się nie określa, a więc cytowany ustęp nie ma zastosowania :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do takiego badania z usterkami nie zostanie przeprowadzone badanie poprawkowe z ust.6 to jest to nic nie znaczący świstek papieru a nie zaświadczenie które można honorować!

Najpierw przyjmiesz takowe i nie będziesz miał żadnych obiekcji co do wartości tego dokumentu a to czy się zrobi poprawkowe to już inna para kaloszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na kompetentnego diagnostę, który wie, że dla "DBT - ustalenie danych" wyniku się nie określa, a więc cytowany ustęp nie ma zastosowania

akurat cytowany ustęp nie określa czy dotyczy to badania okresowego czy dodatkowego więc ma zastosowanie do przypadków kiedy zaznaczamy UI w badaniu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurat cytowany ustęp nie określa czy dotyczy to badania okresowego czy dodatkowego

 

Nie określa, ale określa, że dotyczy WYNIKU BADANIA. Zatem dotyczy okresowego oraz dodatkowego, w którym określa się wynik. Dla ustalenia danych wyniku nie ma. Amen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie określa, ale określa, że dotyczy WYNIKU BADANIA. Zatem dotyczy okresowego oraz dodatkowego, w którym określa się wynik. Dla ustalenia danych wyniku nie ma.

 

Jednak jest określone rozstrzygnięcie wyniku DBT w opisie tego badania:

"UI - pojazd nie spełnia wymagań"

 

I już masz wynik negatywny :-P

 

więc nie tak szybko, z tym:

 

Amen ;)

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.