Skocz do zawartości

Duże zmiany w systemie badań technicznych pojazdów


marek4017

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż wasze informacje i moje są rozbieżne. Ale tak to jest, że zrobią nam dobrze - bez naszego udziału - znów gdzieś w kuluarach napisze praktykant ministerstwa ustawę, a wy będziecie narzekać na forum :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • IVVO

    12

  • kowal

    9

  • Paprock

    8

  • Psuj

    6

Top Posters In This Topic

ketiw38,

Taka nasza natura :cool: - ale czy nie mogą zebrać wszystkich "pomysłów" do kupy, poczekać na przemyślenia z rok i zrobić choć raz coś od a do z - a nie tak sobie popierdywać co pewien czas i wywoływać sensacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie szukam sensacji i tak naprawdę poczekałem rok. Uważam, że dość tych spekulacji - czas pokazać plan działania ministerstwa, a nie zakulisowych zachcianek.

Jeżeli chcesz poczytaj http://osds.org.pl/?p=634

Mam nadzieje, że przedstawiłem jasno te wszystkie "szumne" zmiany :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.wp.pl/kat,1035803,title,Obowiazkowe-naklejki-i-mandaty-za-brak-badania-technicznego,wid,16515810,wiadomosc.html?ticaid=1127c4

 

[ Dodano: 03-04-2014, 20:24 ]

i z tego tekstu;

Zmiany mają objąć też sam proces kontroli. Opłatę za badanie techniczne kierowca ma uiszczać przed jego przeprowadzeniem, a nie dopiero po, jak do tej pory.U nas tak było i jest od zawrze :) że klient płaci przed BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a co przeszkadzałaby taka plakietka/naklejka nie na tablicy, ale dla przykładu coś jak autostradowa winietka w lewym rogu szyby, albo za/przed w zależności jak kto patrzy lusterkiem... zagraniczne winiety drogie i jakoś nie słychać o niecnym procederze fałszowania, podrabiania, a na pewno byłaby wyraźniejsza i czytelniejsza niż te bazgroły spotykane w dowodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- no okej, to na dziś jest pieczęć plus zaświadczenie, a może dojdą plakietki jeszcze i koniecznie na tablicach rejestracyjnych bo to przecież wypada sztuk dwie, a takich pojazdów jest najwięcej.

Ciekawe swoją drogą kto będzie miał na nie monopol. :x

A może z czasem dowód przeistoczy się w plastik, a może zbędne stanie się zaświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- no okej, to na dziś jest pieczęć plus zaświadczenie, a może dojdą plakietki jeszcze i koniecznie na tablicach rejestracyjnych bo to przecież wypada sztuk dwie, a takich pojazdów jest najwięcej.

Właściwie to najważniejsza jest informacja o aktualności OBT w CEPiK-u

Dlatego może tak być, że:

A może z czasem dowód przeistoczy się w plastik, a może zbędne stanie się zaświadczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może z czasem dowód przeistoczy się w plastik, a może zbędne stanie się zaświadczenie.
tak masz rację, tylko jeden aspekt uleciał - transparentność :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to najważniejsza jest informacja o aktualności OBT w CEPiK-u

- tak, tak... aktualnie i w CEPiKU... niezwłocznie po zakończeniu badania i do trzech dni pod warunkiem, że się Java albo inne coś nie skiepści

transparentność

- proszę mi to na moje polskie wyłożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to najważniejsza jest informacja o aktualności OBT w CEPiK-u

- tak, tak... aktualnie i w CEPiKU... niezwłocznie po zakończeniu badania i do trzech dni pod warunkiem, że się Java albo inne coś nie skiepści

transparentność

- proszę mi to na moje polskie wyłożyć

Proszę bardzo, w przypadku opisanym przez Ciebie powyżej patrol OKRD będzie musiał zatrzymać do kontroli pojazd, czym zakłóci plan podróży jadących w pojeździe, aby dowiedzieć się czy OBT wykonanym jest, a w przypadku naklejki na TR jeżeli kierujący nie popełni wykroczenia drogowego nie ma podstaw do zatrzymania, a co za tym idzie do zakłócania planu podróży rzetelnych właścicieli pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- tak, tak... aktualnie i w CEPiKU... niezwłocznie po zakończeniu badania i do trzech dni pod warunkiem, że się Java albo inne coś nie skiepści

albo minie ważność karty.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100, miałem na myśli plastikowy dowód jak już tablice oflagowane plakietkami zostaną... kurde, ze znakami większymi na nich (na plakietkach) od samych numerów rejestracyjnych, a zakończenie zadania już według Twojej wypowiedzi; dla spokoju świętego podróżującego, podróżujących :)

I prosiłem abyś to trudne słowo przełożył na moje, a nie zajmował się gupotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny sposób kontroli ważności OBT na podstawie naklejek to sprawdzenie pojazdów stojących na np. parkingach. Jeśliby się okazało, że w CEPIK-u pojazd bez naklejek nie widnieje z ważnym OBT to kara administracyjna z marszu. Gdyby ktoś ukradł był taką naklejeczkę to właśnie kontrola w Ewidencji wyjaśniłaby kwestię i właściciel mógłby zostać o tem poinformowany. Tak się rozmarzyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ministerstwo może "wreszcie" zajęło się tezami, które musi wprowadzać, bo są naciski grup społecznych. :x Macie tylko dwa pisma udostępnione na stronach OSDS, ale pamiętajcie nad ministrami są jeszcze ........................ Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ministerstwo może "wreszcie" zajęło się tezami, które musi wprowadzać, bo są naciski grup społecznych. :x Macie tylko dwa pisma udostępnione na stronach OSDS, ale pamiętajcie nad ministrami są jeszcze ........................ Pozdrawiam.

Też zauważyłeś, że czwarta władza (media) mają największy wpływ na tworzenie prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- no może i to choć nie znam skrótu; papiery... wytwórnia... wartościowe... państwowe...

Pewnie trza będzie ogłosić konkurs na projekt graficzny. Coś podobnie jak "logo na krakoską olimpiadę".

Z tysięcy nadesłanych prac "wybrać" w drodze tajnego glosowania tę jedną jedyną i przydzielić jakże ogromną finansową nagrodę.

Wiadomo, żeby nie było, że laureat z góry ustawiony jest. A potem to już normalka.

Po 5 zeta od sztuki za nalepeczkę i zapewne jak opłaty ewidencyjne za różne cuda, a jakże, a jasne, że bez Vat-u. ;)

A żółty ser po 30 złotych za kilogram jest. :/

Co wcale nie znaczy, że mam coś przeciwko samym wklejkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- no może i to choć nie znam skrótu; papiery... wytwórnia... wartościowe... państwowe...

Pewnie trza będzie ogłosić konkurs na projekt graficzny. Coś podobnie jak "logo na krakoską olimpiadę".

Z tysięcy nadesłanych prac "wybrać" w drodze tajnego glosowania tę jedną jedyną i przydzielić jakże ogromną finansową nagrodę.

Wiadomo, żeby nie było, że laureat z góry ustawiony jest. A potem to już normalka.

Po 5 zeta od sztuki za nalepeczkę i zapewne jak opłaty ewidencyjne za różne cuda, a jakże, a jasne, że bez Vat-u. ;)

A żółty ser po 30 złotych za kilogram jest. :/

...im więcej Ciebie,tym mniej :evil:

Paprock, potrafisz rozweselić każdego :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wzór naszych tablic to tak za bardzo nie widzę miejsca, żeby co tam przykleić i jeszcze miało by to być widoczne oraz czytelne dla np Policji w czasie jazdy - bo jak już zatrzymają do kontroli to po ptaka taka naklejka, a druga sprawa to po co ten CEPIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.