Skocz do zawartości

Kupno i przerejestrowanie auta taxi - czy pieczątka zostaje?


imh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem auto od znajomego, który w weekendy dorabiał sobie na taxi. W dowodzie jest pieczątka taxi oczywiście. Czy jeśli pójdę przerejestrować auto na siebie to w moim dowodzie rejestracyjnym również będzie ta pieczątka? (taksometr, kogut, oznaczenia itp. wszystko to zostało zdemontowane). Czy będę zmuszony robić jakieś badania żeby pieczątkę usunąć?

 

Będę zobowiązany za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydział komunikacji odeśle cię do SKP celem wykonania dodatkowego badania technicznego -jeżeli chcesz to możesz to zrobić sam i nie jeździć tam i z powrotem .Koszt badania to 42 złote polskie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taxi zostanie wbite do nowego DR

Możesz próbować temu zapobiec przez złożenie oświadczenia, że wszystkie urządzenia taxi zostały zdemontowane i w zasadzie to powinno wystarczyć.

Jednak różne WK w kraju różnie to traktują, więc najlepiej telefonować do nich, żeby wiedzieć jaka obowiązuje procedura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydział komunikacji odeśle cię do SKP celem wykonania dodatkowego badania technicznego -jeżeli chcesz to możesz to zrobić sam i nie jeździć tam i z powrotem .Koszt badania to 42 złote polskie

 

Tak jak pisze kolego najszybsza i pewna droga aby WK ci sie nie czepiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolego najszybsza i pewna droga aby WK ci sie nie czepiał

Jeszcze pewniejsza, to jednak telefon do WK w którym będzie przerejestrowywany ten pojazd.

 

[ Dodano: 05-01-2014, 15:59 ]

Koszt badania to 42 złote polskie :D

 

Jeśli myślisz o badaniu z par.3 ust.1 pkt 6

to zwróć uwagę, że mowa w nim o badaniu pojazdu:

" który ma być używany jako taksówka "

 

Ten już, jako taksówka nie ma być używany więc jak go "podpiąć" pod to badanie?

Wiadomo przecież, już z góry, że nie już wyposażenia i wynik badania będzie "N"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co diagnosta ma zrobić, by zgodne było to co w dowodzie z tym co stoi na stacji:

- badanie, sprawdzenie, czy inne takie???

Które punkty z zaświadczenia poprzekreślać???

Znam praktyki stosowane, ale tak na podstawie rozporządzenia i ustawy to jak???

Czyżby kontrą do dodatkowego TAXI-badania.

Zakładam, że ten samochód ma więcej lat, bo jak roczny to zaś zonk z terminami badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że ten samochód ma więcej lat, bo jak roczny to zaś zonk z terminami badań.

To akurat problem najmniejszy, tylko rok,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o badaniu z par.3 ust.1 pkt 6

to zwróć uwagę, że mowa w nim o badaniu pojazdu:

" który ma być używany jako taksówka "

W pełni się z tobą zgadzam.

 

A co diagnosta ma zrobić, by zgodne było to co w dowodzie z tym co stoi na stacji

Trzeba wykonać zmiany konstrukcyjne.

"Normalne" WK wykreślą wpis TAXI na podstawie oświadczenia właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wykonać zmiany konstrukcyjne.
:?::?:
"Normalne" WK wykreślą wpis TAXI na podstawie oświadczenia właściciela.
A te co są w większości czyli nienormalne co wtedy zrobią.. :?::?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539 napisał/a:

Trzeba wykonać zmiany konstrukcyjne.

Skoro badanie Taxi jest przeprowadzane tylko w celu sprawdzenia przystosowania pojazdu to rezygnacja z tego przystosowania literalnie nie sprowadza się do wykonania takiego badania. Zatem jedyna możliwością jest wykonanie zmian konstrukcyjnych :( .

A te co są w większości czyli nienormalne co wtedy zrobią..

Jedne poproszą o OBT z wpisem "pojazd nie odpowiada dla TAXI'' a pewnie też znajdą się takie co każą wykonać zmiany konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wykonać zmiany konstrukcyjne.
:shock::shock:

 

Chyba żartujesz teraz, a co ci się konstrukcyjnie zmieniło.

Z mojej beczki i zwrotów żadnych. Dodatkowe, wykreślmy 1.2. i w uwagach opisujemy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wykonać zmiany konstrukcyjne.
:shock::shock:

 

Chyba żartujesz teraz, a co ci się konstrukcyjnie zmieniło.

Z mojej beczki i zwrotów żadnych. Dodatkowe, wykreślmy 1.2. i w uwagach opisujemy tyle.

Literalnie to Daniel ma rację, bo to są zmiany powodujące zmianę danych (przeznaczenie) w DR. tym bardziej, że ma wpływ na termin OBT. Praktyka jest taka jaka jest. Jedne WK (np. mój) uznają oświadczenie przy TAXI, L, GAZ, HAK. Inne oczekują DBT TAXI albo zmian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1,

Jeśli myślisz o badaniu z par.3 ust.1 pkt 6

to zwróć uwagę, że mowa w nim o badaniu pojazdu:

" który ma być używany jako taksówka "

 

Ten już, jako taksówka nie ma być używany więc jak go "podpiąć" pod to badanie?

Wiadomo przecież, już z góry, że nie już wyposażenia i wynik badania będzie "N"

no to super,bierze gość zaświadczenie z DBT z uwagami w pkt 2,że nie spełnia warunków TAXI,idzie do urzędu i po ptokach,albo
Jeszcze pewniejsza, to jednak telefon do WK w którym będzie przerejestrowywany ten pojazd.
i załatwione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej beczki i zwrotów żadnych. Dodatkowe, wykreślmy 1.2. i w uwagach opisujemy tyle.
no to super,bierze gość zaświadczenie z DBT z uwagami w pkt 2,że nie spełnia warunków TAXI,idzie do urzędu i po ptokach,albo

Zależało mi na wypowiedziach odnosząc się do rozporządzenia i ustawy, a nie praktyk stosowanych.

Więc jakie dodatkowe, z którego paragrafu???

 

Literalnie to Daniel ma rację, bo to są zmiany powodujące zmianę danych (przeznaczenie) w DR.

Przeznaczenie jak przeznaczenie, ale osobowy, a TAXI to dwie różne definicje z pierwszych stron ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej beczki i zwrotów żadnych. Dodatkowe, wykreślmy 1.2. i w uwagach opisujemy tyle.

A po nowemu tak zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależało mi na wypowiedziach odnosząc się do rozporządzenia i ustawy, a nie praktyk stosowanych.

Już wyjaśniliśmy, że literalnie to należało by wykonać zmiany konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest po nowemu jeżeli nie wykonujemy BT

 

4) Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym

przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu pozycje 1

i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest po nowemu jeżeli nie wykonujemy BT

A co wykonałeś?Co wpisałeś do zaświadczenia i rejestru (rodzaj badania) i jaką opłatę pobrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierze gość zaświadczenie z DBT z uwagami w pkt 2,że nie spełnia warunków TAXI,idzie do urzędu i po ptokach,albo

Niby jakie to miało by być to DBT???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wykonałeś?Co wpisałeś do zaświadczenia i rejestru (rodzaj badania) i jaką opłatę pobrałeś?

 

Szczerze po nowemu nie robiłem

Dodatkowe opłata 18,30 zł jak pamiętam w programie patronat i tak sie trzymamy od lat

 

Dobra a jakie sa rodzaje badań , okresowe i dodatkowe tak. To pod jaki rodzaj podciągniecie wykreślenie Taxi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniliśmy, że literalnie to należało by wykonać zmiany konstrukcyjne.

No niby zgoda, lecz co z wynikiem owego badania po konstrukcyjnych zmianach, literalnie rzecz jasna???

Zakładam, że wykonujemy te czynności bez PC, mając do dyspozycji DR z wpisem TAXI i pojazd na stacji bez osprzętu TAXI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe opłata 18,30 zł jak pamiętam w programie patronat i tak sie trzymamy od lat

To ja chyba czegoś nie wiem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz co z wynikiem owego badania po konstrukcyjnych zmianach, literalnie rzecz jasna???

Zakładam, że wykonujemy te czynności bez PC, mając do dyspozycji DR z wpisem TAXI i pojazd na stacji bez osprzętu TAXI

Jak wszystko OK, to wynik P bez stępla w DR i zoonk, bo niezgodnie z nowym rozporządzeniem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pewniejsza, to jednak telefon do WK w którym będzie przerejestrowywany ten pojazd.

 

Oczywiście pierwsze co chciałem zadzwonić do WK, ale mamy długi weekend i z ciekawości zapytałem po prostu na forum. We wtorek wykonam telefon i napiszę co powiedzieli. Nie wykluczam, że w najbliższych miesiącach również planuję dorywczą pracę na taxi więc tak sobie powoli myślę jak to rozegrać z tą pieczątką, może zostawić? Ale wtedy OC może być dużo droższe? Nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami jeśli mam pieczątkę taxi a nie spełniam wymagań technicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.