Skocz do zawartości

Alkomat - obowiązkowe wyposażenie pojazdów od 2015r.


biker100

Rekomendowane odpowiedzi

"...Rząd proponuje też, by od 2015 r. w każdym aucie obowiązkowo znalazł się alkomat. "Nie będzie obowiązku korzystania z alkomatu, ale obowiązek posiadania alkomatu, jak sądzimy, spowoduje radykalny wzrost korzystania z tego urządzenia prewencyjnie przez samych kierowców" - powiedział premier. Wyjaśnił, że chodzi o tych, którzy pili poprzedniego dnia i siadają za kierownicą, tłumacząc sobie, że są trzeźwi..."

 

moto.onet.pl/aktualnosci/rzad-uderza-w-pijanych-kierowcow-ida-duze-zmiany/m0lk1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    13

  • Qnick

    8

  • JANUSZ60

    7

  • Tomek D

    5

proponuje też, by od 2015 r. w każdym aucie obowiązkowo znalazł się alkomat. "Nie będzie obowiązku korzystania z alkomatu, ale obowiązek posiadania alkomatu, ...
a jak w telefonie otworzę stronę Wirtualny Alkomat lub podobną :evil:

to będę posiadał alkomat czy nie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak w telefonie otworzę stronę Wirtualny Alkomat lub podobną :evil:

to będę posiadał alkomat czy nie :?:

poczekajmy na zapis w akcie prawnym :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedział Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Od 2015 roku każdy pojazd obowiązkowo będzie musiał być wyposażony w alkomat. Dodał, że średni koszt takiego urządzenia to 5-10 złotych

 

Czytaj więcej na http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/alkomat-w-kazdym-samochodzie-to-dobry-pomysl,1979820?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak alkomat (alkotest) z wyposażenia nic nie pokaże, a na policyjnym coś wyjdzie podczas kontroli to kogo będzie można pozwać do sądu za błędne wskazania :lol:

Tak się pytam jak się poczyta o tych chińskich wynalazkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co że w aucie będzie alkomat ?

 

No też się zastanawiam :D , bo jak ktoś będzie chciał pojechać "na bani" to pojedzie i alkomat mu nic nie da, a jak ktoś normalny nie będzie czuł się pewnie z rana to dla świętego spokoju swojego i innych pojedzie komunikacją zbiorową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co że w aucie będzie alkomat ? W czym on pomorze ?
W niczym... :!::!::evil: Ci co mają zabrane prawko za :piwo:piwo czy DR /za stan tech./to od razu stawiaja samochód na kołki... :?: Nie,dalej jezdzą ...Nic nie pomogą alkomaty czy tez inne pomysły w karaniu kierowców.Jezeli nie zmieni się mentalność społeczeństwa i myślenie to będzie jak jest obecnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie zmieni się mentalność społeczeństwa

Tu nie chodzi o mentalność. Kary na chwilę obecną według mnie mamy wystarczające tylko brakuje nieuchronności kary. Śmiać mi się chciało jak chyba wczoraj debatują w radio i wymieniają różne wykroczenia po pijaku z ostatniego czasu, wspominają panią która wjechała do przejścia podziemnego, ale nikt z obecnych nie wspomina że tej pani Policja nie zatrzymała prawa jazdy bo jest czy zna lokalną szychę. I to jest patologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Rząd proponuje też, by od 2015 r. w każdym aucie obowiązkowo znalazł się alkomat. "Nie będzie obowiązku korzystania z alkomatu, ale obowiązek posiadania alkomatu, jak sądzimy, spowoduje radykalny wzrost korzystania z tego urządzenia prewencyjnie przez samych kierowców" - powiedział premier.

Pomysł genialny w swojej prostocie. Oczywiście rozwiązanie to, co najmniej o połowę, zmiejszy ilość pijanych za kierownicą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł genialny w swojej prostocie. Oczywiście rozwiązanie to, co najmniej o połowę, zmiejszy ilość pijanych za kierownicą :D

Nie jest to autorski projekt polskiego Rządu.

Od dwóch lat, taki wymóg, obowiązuje już we Francji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lepszy pomysł: do każdego samochodu jako obowiązkowe wyposażenie - policjant albo policjantka ;)

I problem z głowy.

 

I polityk do każdego by przynajmniej raz dziennie uderzył kierowcę głową w kolano. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to smieszny kraj... Kiedyś ostro zabalowaliśmy z kolegami, wstałem na drugi dzień, koło 12 udałem się na komendę policji celem dmuchnięcia w alkomat. Jaką dostałem odpowiedź? "Nie mamy alkomatu na posterunku". Pytam jakim cudem w mieście gdzie mieszka 60 tys ludzi policjanci na komendzie nie maja alkomatu? :)

 

jak czytam te wymysły o alkomatach w samochodach to mi się chce śmiać, kolejny przepis który nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że po wprowadzeniu alkomatów będzie jeździło więcej kierowców w stanie wskazującym, bo jak sie przekonają, że po wypiciu jednego piwa alkomat nic nie wskaże, to będa pili po jednym piwku dp sniadania, obiadu i kolacji :( . Średnio rozgarnięty człowiek sam wie, kiedy jest pijany a kiedy nie, no chyba, że ktoś po 3 dni pije z rzędu i niepamięta juz jak to jest po trzeźwemu :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat, taki wymóg, obowiązuje już we Francji!

 

Właśnie słyszałem o tym w radio, ale mówili też że po trzech miesiącach się z tego wycofano. Najtańsze alkomaty w momencie wprowadzenia przepisu podrożały 7 krotnie.

Ponoć w tej chwili zalecane jest posiadanie alkomatu, ale za brak w aucie nie grożą żadne sankcje.

Zresztą przepis wprowadził poprzedni prezydent Francji w czasie kampanii wyborczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.