Skocz do zawartości

Alkomat - obowiązkowe wyposażenie pojazdów od 2015r.


biker100

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie zapłaciłeś jeszcze za prędkość, to jednak aż tak wolno

 

Nie zapłaciłem i za wolno nie jeżdżę moim zdaniem zawsze mam więcej na liczniku niż ustawa przewiduje ale jakoś się udaje do tej pory :cool::cool:

 

Są lepsi ode mnie i jeszcze wolniej potrafią :lol: Mam w okolicy takiego dziadka który jest stróżem nocnym w pewnej Firmie i jak wraca po nocy ze swojej pracy a ja akurat jadę do pracy czasem trafiam na niego i jadę za nim normalnie kur...cy idzie dostać bo on w tym tico ma chyba 3 biegi, jedynka, dwójka i wsteczny i jedzie nie wiem ile bo mi w moim bolidzie od 20 km/h prędkość dopiero pokazuje więc wskazówka w moim pojeździe ani drgnie. Dzieje się to na zwykłej drodze w terenie zabudowanym. Ostatnio jak jeden gość go ztrąbił a ja zamigałem światłami tak się wkurzył że to tico zgasło mu na skrzyżowaniu i było jeszcze dłużej zanim to odpalił i wystartował do przodu :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    13

  • Qnick

    8

  • JANUSZ60

    7

  • Tomek D

    5

Urządzenie ma charakter pomocniczy, przeznaczone jest dla odpowiedzialnych kierowców – łatwo je oszukać, np. prosząc o przeprowadzenie testu kogoś innego. Ponadto, z przyczyn bezpieczeństwa, kierowca, mimo wcześniejszego spożycia alkoholu, w sytuacji awaryjnej może uruchomić silnik. Wystarczy, że wyrzuci Alcoguard z samochodu.
Jak ktoś wsiada za kółko z promilami to nie wiem czy zalicza się do odpowiedzialnych. Takie urządzenia sprawdzają się w krajach, w których jest zupełnie inna kultura picia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde auto ma licznik i co wszyscy jeżdżą przepisowo ?

Alkomat w każdym aucie to leczenie syfilisu za pomocą pudru.

I przykład trafiony i piwo ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde auto ma licznik i co wszyscy jeżdżą przepisowo ?

Alkomat w każdym aucie to leczenie syfilisu za pomocą pudru.

 

Totalne nieporozumienie :razz:

A kto powiedział że to wyleczy z jazdy po pijaku?

Tu chodzi tylko o pozbawienie takiego delikwenta wygodnego argumentu, że nie wiedział w jakim stopniu jest pijany

Czyli mówią prosto, wina takiego zatrzymanego jest wtedy większa bo miał czym i mógł to sprawdzić ale nie zrobił tego!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi tylko o pozbawienie takiego delikwenta wygodnego argumentu, że nie wiedział w jakim stopniu jest pijany

 

O to chodzi że tu nie ma argumentu na obronę. Jedziesz po pijaku nie ma tłumaczenia :razz:

 

Alkomat nie pomoże tym którzy chcą jeździć na bani oni dalej będą jeździć. Jedynie obowiązkowy alkomat może pomóc osobom normalnym którym zdarzyło się za ostro pobalować dnia poprzedniego wówczas mając takie cudo w aucie taki ludzik się zbada a z drugiej strony jak ktoś podchodzi do tego zagadnienia "normalnie" to i bez alkomatu da sobie radę po prostu nie pojedzie.

 

Zastanawiająca jest tylko sytuacja kiedy "samochodowy alkomat" pokaże dopuszczalne stężenie a "policyjny alkomat" na drodze pokaże że jest jednak przekroczony "stan po użyciu" :shock: kto beknie oprócz kierowcy w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiająca jest tylko sytuacja kiedy "samochodowy alkomat" pokaże dopuszczalne stężenie a "policyjny alkomat" na drodze pokaże że jest jednak przekroczony "stan po użyciu" :shock: kto beknie oprócz kierowcy w takiej sytuacji.

 

No, na pewno przy wyniku 0.19 promila lepiej nie podejmować ryzyka jazdy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi tylko o pozbawienie takiego delikwenta wygodnego argumentu, że nie wiedział w jakim stopniu jest pijany

 

A mi się wydaję że chodzi tylko o wygojenie od kierowców kolejnych złotówek.

 

Czyli mówią prosto, wina takiego zatrzymanego jest wtedy większa bo miał czym i mógł to sprawdzić ale nie zrobił tego!!!

 

Niby czemu ma być większa wina ? A jak powie że jego alkomat pokazał 00. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko nagonka na wydanie kasy moim zdaniem zbędne,bo człowiek trzezwo myslący po gorzale za fajerę nie wsiądzie i tyle w tym temacie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaję że chodzi tylko o wygojenie od kierowców kolejnych złotówek.

 

No i do kogo one trafią, kto na tym zarobi?

Bo póki co np. na allegro jest takich jednorazowych alkomatów 8)

 

A jak powie że jego alkomat pokazał 00. :evil:

Jak mu ten policyjny jednak wykazuje, to może też powiedzieć, że nic nie pił :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo póki co np. na allegro jest takich jednorazowych alkomatów 8)
Już było wiele przypadków drastycznego podniesienia cen po wejściu obowiązku posiadania czegoś. I nie tylko u nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już było wiele przypadków drastycznego podniesienia cen po wejściu obowiązku posiadania czegoś. I nie tylko u nas.

 

No!

To tak samo jak w przypadku kamizelek ostrzegawczych, tak właśnie było... ;)

czy może jednak nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko nagonka na wydanie kasy moim zdaniem zbędne,bo człowiek trzezwo myslący po gorzale za fajerę nie wsiądzie i tyle w tym temacie :razz:

Zwykły populizm rządu i nic ponadto. Jak za tydzień jakiś szaleniec zastrzeli 10 osób, to możemy spodziewać się nakazu obowiązkowych corocznych badań psychiatrycznych dla wszystkich obywateli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaję że chodzi tylko o wygojenie od kierowców kolejnych złotówek.

 

No i do kogo one trafią, kto na tym zarobi?

Bo póki co np. na allegro jest takich jednorazowych alkomatów 8)

 

A jak powie że jego alkomat pokazał 00. :evil:

Jak mu ten policyjny jednak wykazuje, to może też powiedzieć, że nic nie pił :-P

a tak :) przy okazji :!: a wiecie jaka jest zawartość alkoholu po 1-ej drażetce gumy orbit np. miętowej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We krwi czy w wydychanym powietrzu?

w wydychanym powietrzu :x

 

[ Dodano: 14-01-2014, 21:42 ]

Nie wiemy, podziel się ta rewelacją

a jak myślisz Danielu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi tylko o pozbawienie takiego delikwenta wygodnego argumentu, że nie wiedział w jakim stopniu jest pijany

Czyli mówią prosto, wina takiego zatrzymanego jest wtedy większa bo miał czym i mógł to sprawdzić ale nie zrobił tego!!!

Marek, powiedz ile Twój delikwent ma lat ???

Mam w domu alkomat za stówę, po świętach (pokazał 0,00 ) i poprosiłem żonę, aby mnie do pracy zawiozła. Jeśli ktoś nie ma mózgu to nie pomoże mu Tusk tylko nieuchronność kar, które u nas są już zapisane ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.k. To od 2,6 do 4,0 promili.

 

[ Dodano: 14-01-2014, 21:52 ]

poprosiłem żonę, aby mnie do pracy zawiozła.

Nie chciałbym być złośliwy, ale czy zonie też pokazał 0,00 ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.