Skocz do zawartości

Zaświadczenie = certyfikat wg MIiR / UE


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    7

  • Qnick

    6

  • markes30

    5

  • Paprock

    4

jest na s coraz więcej :)

Niezupełnie. Ja jestem innego zdania , ale szkoda sił i czasu aby przekonywać, że czarne jest czarne , a białe jest białe.

TAXI,GAZ,HAK,VAT, itp

To też są badania , a nie czynności inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla VATu sprawdzam z ustawy VAT o czym piszę w punkcie 2 zaświadczenia.

Dla pozostałych sprawdzam warunki techniczne zawarte w rozporządzeniu o warunkach technicznych (obecnie ujednolicony 951) w sposób opisany w 996.

 

Nawet, jeśli chciałbyś tak poświadczać zgodność, tylko z warunkami DzU 996 i 951 to nadal powstaje dylemat czy to zgodność ze wszystkimi warunkami, czy tylko z tymi, które wynikają z zakresu przeprowadzonego badania dodatkowego,

 

W art. 66 też jest mowa o tych rozporządzeniach, więc jeżeli chodzi o zgodność tylko z warunkami sprawdzanymi w badaniu dodatkowym, to dzisiejszy zapis o art. 66 niczemu w tym nie przeszkadza.

tobie to trzeba jak krowie....... więc dopisze:

.......albo sprawdzam zgodnie z warunkami technicznymi zawartymi w ustawie o VAT.

Wpisz w google słowa: wyrok, diagnosta, art 66. Poczytaj a zmienisz zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Psuj"

 

taxi' date=' gaz, vat, hak, pokolizyjne, pousterkowe to też są badania. Badaniem nie jest tylko nadanie cech identyfikacyjnych...[/quote]

 

Tak, są to też badania ,tylko dodatkowe a nie okresowe.

Jak sama nazwa wskazuje badanie okresowe jest na jakiś okres ,czyli logicznie myśląc trzeba ten okres tego badania określić w czasie ,czyli trzeba ten okres ustalić,czyli jak go ustalimy to powinniśmy go wpisać do DR.

Badanie dodatkowe ,jak sama nazwa wskazuje ,jest badaniem przypisanym do badania okresowego np. robiąc OBT robimy BD na hak i wtedy problemu nie ma ,bo wykonujemy pełen zakres OBT i dodatkowo na hak,lub inne.

Badanie dodatkowe może występować tak że samo,przewidzianych przez ustawodawcę,przykładem jest np.cennik za badania dodatkowe.

Z toku rozumowania co niektórych Diagnostów ,nie będę wymieniał po nazwiskach :D ,jeżeli skreślimy tylko poz. 2 na zaświadczeniu to takie badanie musi się skończyć określeniem następnego badania tech.

NieOkresowego badania technicznego aDodatkowego badania technicznego

Jak sie nie mylę system nie może na razie skreślić samego art.66 ustawy i zostawićspełnia wymagania techniczne,chyba że skreślimy to ręcznie.

Ja nie mam zamiaru przy usterce np.zbite lusterko , zostawiać nie skreśloną pozycję 1.

Mogę ją zostawić nie skreśloną jak zrobię pełny zakres OBT.

Jeżeli ktoś nie skreśla to jego sprawa,ale w razie wpadki to nie będzie tłumaczenia że sprawdziłem tylko lusterko,przecież nie skreślając poz. 1 potwierdziłem że pojazd jest sprawny technicznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie najlepiej zasięgnąć języka w swoim WK i robić jak uważają. Najbezpieczniej.

Tylko jak uważają to niech na piśmie dadzą a nie co inny pracownik WK przy telefonie to gada co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z toku rozumowania co niektórych Diagnostów ,nie będę wymieniał po nazwiskach :D ,jeżeli skreślimy tylko poz. 2 na zaświadczeniu to takie badanie musi się skończyć określeniem następnego badania tech.

Napisz proszę z czego to wynika :?

Bo na pewno nie z tego

 

2.Wykonanie dodatkowego badania technicznego pojazdu nie wpływa na termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak uważają to niech na piśmie dadzą a nie co inny pracownik WK przy telefonie to gada co innego

 

Dokładnie - podkładkę może stanowić jedynie pismo, bo telefoniczne ustalenia w razie "W" nie są za wiele warte - bo nie da się ich udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto ci da pismo WK zapomnij

 

A że tak się zapytam - czy któryś z Was zwrócił się na piśmie do WK o zajęcie stanowiska jako organu nadzorującego? Bo się fajnie gada, jak samemu nic się w tym celu nie zrobiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba jeszcze pomyśleć co jest lepsze dla diagnosty i włączyć myślenie .

Dokładnie!

Nic się nie stanie jeśli skreślisz poz. 1 lub 2 przy BD.

Gorzej, kiedy nie skreśliłeś, a miałeś skreślić

 

[ Dodano: 15-01-2014, 22:12 ]

A że tak się zapytam - czy któryś z Was zwrócił się na piśmie do WK o zajęcie stanowiska jako organu nadzorującego? Bo się fajnie gada, jak samemu nic się w tym celu nie zrobiło...

Właściwie, to sami powinni przesłać i niektóre tak robią.

Póki co to różnice procentowe, pomiędzy WK w interpretacji zapisu: skreślać 1 i 2 - skreślać 1, 2 są podobne jak na forum.

Dwa ze znanych mi WK mówią skreślać obydwa a następne dwa, że skreślać wybiórczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Wykonanie dodatkowego badania technicznego pojazdu nie wpływa na termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

 

Zgadzam się z tym co napisałeś ,tylko warunkiem żeby badanie nie wpływało na wynik ,musi być skreślenie pozycji 1 i 2.

Jeżeli pojazd przyjeżdża na stację z zaświadczeniem z policji za np.zbity klosz kierunkowskazu , robimy mu badanie dodatkowe ,tylko na ten klosz,gdyż to badanie jest przypisane do badania okresowego które jest jeszcze ważne.

Skreślamy pozycję 1 i 2 ,ponieważ nie robimy całego zakresu OBT i wtedy ten punkt który zacytowałeś ma zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Wykonanie dodatkowego badania technicznego pojazdu nie wpływa na termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

 

Zgadzam się z tym co napisałeś ,tylko warunkiem żeby badanie nie wpływało na wynik ,musi być skreślenie pozycji 1 i 2.

Jeżeli pojazd przyjeżdża na stację z zaświadczeniem z policji za np.zbity klosz kierunkowskazu , robimy mu badanie dodatkowe ,tylko na ten klosz,gdyż to badanie jest przypisane do badania okresowego które jest jeszcze ważne.

Skreślamy pozycję 1 i 2 ,ponieważ nie robimy całego zakresu OBT i wtedy ten punkt który zacytowałeś ma zastosowanie.

Nie myl pojęć wynik badania ,a termin badania to są dwie różne rzeczy( czytasz swoje posty).Ta odpowiedź jest pozbawiona sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,tylko warunkiem żeby badanie nie wpływało na wynik ,musi być skreślenie pozycji 1 i 2.

A z czego to wynika??Jakaś podstawa prawna?

Nie myl pojęć wynik badania ,a termin badania to są dwie różne rzeczy( czytasz swoje posty).Ta odpowiedź jest pozbawiona sensu.

Też tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to również tak czytam i tak robię ponieważ mnie jeszcze nikt nie przekonał, że ma być inaczej ,,,

- Co tu przekonywać?

- Ma być określony wynik badania: albo P, albo N i kropka.

 

Ja uważam,że wynik badania technicznego to nie tylko P lub N.Wynikiem badania może też byc: ustalenie danych,albo np.wpis w uwagach-ustała przyczyna zatrzymania,usterki usunięte,potwierdzenie spełnienia dodatkowych warunków itd.

O ile w przypadku przeprowadzenia czynnosci innych niż BT przepis jasno mówi,ze wykreslamy obie pozycje czyli P i N to w przypadku badań technicznych sytuacja może być różna.Dla badania okresowego wynik może być P lub N,dlatego wykreślamy jedna pozycje,ale w przypadku badania dodatkowego wynik tego badania to niekoniecznie P lub N,dlatego wykreślam zgodnie z przepisami treść nie mającą w danym przypadku zastosowania czyli P lub N lub obie te pozycje gdy wynik tego badania jest inny niż P lub N

Teoretycznie to przy badaniu dodatkowym określe wynik P lub N tylko przy zmianach konstrukcyjnych lub pokolizyjnym na PC.Przy pozostałych dodatkowych wykreślam obie pozycje,gdyż wg mnie nie mają w danym przypadku zastosowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak się zapytam - czy któryś z Was zwrócił się na piśmie do WK o zajęcie stanowiska jako organu nadzorującego? Bo się fajnie gada, jak samemu nic się w tym celu nie zrobiło...

mam na piśmie bo sam o to pytałem , bez boleśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuje, że do czasu zajęcia stanowiska przez Ministerstwo zasady wypełniania zaświadczeń pozostają bez zmian, czyli: dodatkowe badanie gaz,hak.. - wykreślamy dwa pkt, zmiany kontrukcyjne, powypadkowe wykreślamy 1 pkt.

>

to wycinek z maila żeby nie podawać innych danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto ci da pismo WK zapomnij

 

A że tak się zapytam - czy któryś z Was zwrócił się na piśmie do WK o zajęcie stanowiska jako organu nadzorującego? Bo się fajnie gada, jak samemu nic się w tym celu nie zrobiło...

Ja :P Co prawda nie papierowo a mailowo. I odpowiedź otrzymałem. Ja to w ogóle mam fajny WK. W rejestracjach myślą, dzwonią jak coś brakuje, uzgadniają. Podobnie w powiatowym i ościennych. O nadzorze to już nie mówię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w ogóle mam fajny WK.

 

Szkoda tylko, że ten WK wydaje DR niezgodnie ze stanem faktycznym (czyli nowemu nabywcy, który kupił pojazd na PC - wydaje DR z danymi sprzedającego). Ponadto nie trzyma się terminów zawartych w KPA dotyczących zajęcia stanowiska w powyższej sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.