Skocz do zawartości

Rezygnacja z TAXI, HAK, L


max72

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytałem kiedyś DTD o opłaty za badanie okresowe taksówki. Odpisali że przy okresowym badaniu taksówki która ma już adnotację TAXI, przy badaniu pobieramy 99+42 bo jest to sprawdzenie warunków dodatkowch na OBT.  Skoro dodajemy dwie pozycje z cennika do siebie, to jest to w jednym badaniu, okresowym. Więc pytając też TDT, stwierdzili że i tak jest dobrze, i tak jest dobrze, ale kasę pobierać trzeba za każdym razem za np TAXI.

 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest usterka poważna  0,2,h niezgodność parametrów technicznych wynikła z analizy zapisów w DR wykonywanej w trakcie identyfikacji - pojazd ma wpis TAXI więc ma spełniać warunki  techniczne rozporządzenia dla pojazdu TAXI, ma wpis HAK ma też je spełniać, jest L to na SKP ma przyjechać L. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

Cwaniak nawraca się koło bramy i jedzie dalej.

To musisz groźnie wyglądać. A poważnie już kiedyś pisałem referat za pobranie przy zmianach konstrukcyjnych opłaty za OBT+GAZ+ZK. Klien miał wiedzę ile będzie kosztowało i się zdecydował a po miesiącu ze starostwa przyszło pismo o wyjaśnienia bo klient złożył skargę. Mam szczęście że podlegam pod starostwo gdzie jakoś tam działa ten nadzór i ostatecznie stwierdzili że skoro się napracowałem to pobranie opłaty było uzasadnione. Gdyby spotkało to Ciebie czy innego diagnostę też byście sobie poradzili tylko coś musisz odpowiedzieć, poświęcić trochę czasu na przelanie tego na papier, sprawdzenie podstawy prawnej itd. nie napiszesz że klient jest worem po mące pier..ty. Sugeruję żebyś nie zakładał: taki ze mnie debeściak że nie spotka mnie nic takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dorianoBDG napisał:

W papierach ma być porządek, i jeśli to klient oleje to oberwie negata.

Coś mi się tu kupy nie trzyma. Raz P a później za to samo N? Ty to tak na serio? Za co?  Bo ja nie widziałem w tabeli usterki poważnej: nie wykonanie zalecenia diagnosty.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Solaris napisał:

ADR też w badaniu okresowym sprawdzacie? Będzie adnotacja w DR ale po co komplikować sobie pracę, wszystko w jednym badaniu

- a żeby się nie nudziło, to jest jeszcze BUS-100 i są VATY. :evil:

OK, bo już ze sto razy było i zaraz zrobi się KINO. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wojteczek napisał:

To musisz groźnie wyglądać.

Ależ skąd Ci to przyszło do głowy? Przecież ja nikogo nie bije przed tą bramą, tylko jeśli zachodzą jakieś dziwne przesłanki i namawianie do dziwnych rzeczy to odmawiam badania. Na odmową wykonania usługi nawet Trybunał Konstytucyjny się pochylił, więc żadnym debeściakiem nie muszę być bo prawo stoi w tym przypadku po mojej stronie, i żadne skargi nikomu nic nie pomogą. Spie spokojnie, a tych badań jednak już się trochę tysięcy zrobiło. Raz jeden ktoś napisał skargę , ale niestety bez dowodów nigdy z diagnosty winnego nie zrobią. Trochę jaj trzeba mieć i to tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Yooro napisał:

Coś mi się tu kupy nie trzyma. Raz P a później za to samo N? Ty to tak na serio? Za co?  Bo ja nie widziałem w tabeli usterki poważnej: nie wykonanie zalecenia diagnosty.

Tak na podstawie, że tabela nie wyczerpuje wszystkich możliwych usterek i skoro papiery mają się zgadzać to mają się zgadzać.

Raz powiedział, że np taxi to nie jest to miał rok żeby to wykreślić nawet na podstawie zaświadczenia ode mnie. Olał temat to ja olewam jego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Yooro napisał:

Coś mi się tu kupy nie trzyma. Raz P a później za to samo N? Ty to tak na serio? Za co?  Bo ja nie widziałem w tabeli usterki poważnej: nie wykonanie zalecenia diagnosty.

Ale usterki drobne mają być usunięte koniecznie i jak ktoś przez 365 dni tego nie zrobi i trafi do mnia na badanko, no to sorry gregorry, ale [UD] zamieniają się w [UP] skutkujące wynikiem [N]. I może sobie iść do sądu, pisać skargi, zażalenia, że przekroczyłem kompetencje. Niech tylko ma świadomość (a Temida ma), że działamy w szeroko rozumianym bezpieczeństwie ruchu drogowego i z wielkim prawdopodobieństwem racja będzie po stronie diagnosty. No co najwyżej oberwę upomnienie.;(

Edytowane przez Paprock
  • Polub 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.