Skocz do zawartości

Problem z odebraniem imiennych uprawnień diagnosty


grzegorz664

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest takiego rodzaju.Mam wykształcenie średnie techniczne samochodowe,zdany egzamin państwowy, cztero letnią praktyke w swoim warsztacie, ponieważ prowadzę działalność, z góry podkreślam że pracuję sam. Działalność jest prowadzona pod nr. PKD 4520Z-obs.i naprawa poj.sam. z wył.motocykli. Starostwo odmówiło wydania uprawnień ponieważ moja działalność nie obejmuje napraw motocykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • grzegorz664

    16

  • michal_k

    6

  • JANUSZ60

    5

  • aboz

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie mają prawa nigdzie nie ma mowy że musisz naprawiać motocykle

Niech ci naczelnik(czka) pokaże przepis który o tym mówi,nie ma czegoś takiego głowa do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starostwo odmówiło wydania uprawnień ponieważ moja działalność nie obejmuje napraw motocykli.

Przecież to absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie naprawiałem żadnego motocykla, mało tego, nawet nigdy nie dotykałem motocykla. Jeśli chodzi o czas do momentu wydania uprawnień.

Nawet motoroweru. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starostwo odmówiło wydania uprawnień ponieważ moja działalność nie obejmuje napraw motocykli.
Dali Ci to na piśmie czy tylko na"gębe"...nie bo nie... :shock::evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja odmowna na piśmie
Ja na Twoim miejscu pisałbym odwołanie do SKO... :!:

A jak się odwołam i utrzymają decyzje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się odwołam i utrzymają decyzje

Mało prawdopodobne, ale zawsze ponowniw będziesz się mógł odwołać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak podstaw prawnych do domowy, ponieważ spełniasz wszystkie warunki. Pisz szybko odwołanie do SKO. I jak możesz wrzuć pismo odmowne (bez danych osobowych, chodzi mi głównie o uzasadnienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak możesz wrzuć pismo odmowne (bez danych osobowych, chodzi mi głównie o uzasadnienie).

 

:ok Dokładnie - wrzucaj tutaj skan.

 

Kiedy decyzja została odebrana? Zdążysz się odwołać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak możesz wrzuć pismo odmowne (bez danych osobowych, chodzi mi głównie o uzasadnienie).

 

:ok Dokładnie - wrzucaj tutaj skan.

 

Kiedy decyzja została odebrana? Zdążysz się odwołać?

Decyzje odebrałem 06.02.14 a w piątek byłem u radcy i tam ją zostawiłem,kazał mi przyjechać we wtorek. Starostwo czepia się natomiast tego że wg.kodeksu drogowego motocykl jest też pojazdem samochodowym a uprawnienia diagnosty obejmują motocykle. Chodzi im przede wszystkim o to że nie posiadam stażu w naprawie motocykli, do reszty zastrzeżeń nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starostwo czepia się natomiast tego że wg.kodeksu drogowego motocykl jest też pojazdem samochodowym a uprawnienia diagnosty obejmują motocykle.

Z ciekawości jakie to starostwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starostwo czepia się natomiast tego że wg.kodeksu drogowego motocykl jest też pojazdem samochodowym a uprawnienia diagnosty obejmują motocykle.

Z ciekawości jakie to starostwo?

Kutno

skan we wtorek wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak podstaw prawnych do domowy, ponieważ spełniasz wszystkie warunki. Pisz szybko odwołanie do SKO. I jak możesz wrzuć pismo odmowne (bez danych osobowych, chodzi mi głównie o uzasadnienie).

 

[ Dodano: 11-02-2014, 21:56 ]

I jak możesz wrzuć pismo odmowne (bez danych osobowych, chodzi mi głównie o uzasadnienie).

 

:ok Dokładnie - wrzucaj tutaj skan.

 

Kiedy decyzja została odebrana? Zdążysz się odwołać?

pismo1.thumb.jpg.4cb5b848bf250b7a7584b4cac8c88fd7.jpg

5ae1a5eabb4e8_pismo2.thumb.jpg.f328ea37b3357de68e79df76eb1f5fd5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisaliście już z prawnikiem odwołanie? Może warto byłoby podnieść, że rozporządzenie absolutnie nie mówi o tym, że chodzi o wszystkie pojazdy. W mojej ocenie wystarczy, że udokumentowana praktyka dotyczy właśnie pojazdów (bez rozbijania na konkretne rodzaje). Może wrzuć skan odwołania - być może ktoś wpadnie na pomysł żeby jeszcze coś sensownego dodać zanim zostanie ono złożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie

Nie przejmuj się, nawet jeśli nie zdążysz, to masz świetny materiał do " Nie do wiary" , lub " Państwo w Państwie",,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, nawet jeśli nie zdążysz, to masz świetny materiał do " Nie do wiary" , lub " Państwo w Państwie",,,

 

Sorry - gość chce załatwić sprawę i uzyskać uprawnienia, a nie być gwiazdą w TV myślę... Jak niby korzyści miałby z tego odnieść? :?

 

Kolego - pisz odwołanie i pilnuj terminu!!! Przed wysłaniem szybko wrzuć na forum - może coś podpowiemy, uzupełnimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puściłem w obieg ten skan. Być może w poniedziałek będę miał opinię prawnika. Tak czy inaczej pisz odwołanie do SKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś totalna bzdura ,

tz jak nie naprawiałeś ciężarówek to praca tylko na PSKP , a jak traktorów też nie to i tam nie można pracować.

Polscy urzędnicy wykazują się chyba największą głupotą w uni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.