Skocz do zawartości

Problem z odebraniem imiennych uprawnień diagnosty


grzegorz664

Rekomendowane odpowiedzi

Puściłem w obieg ten skan. Być może w poniedziałek będę miał opinię prawnika. Tak czy inaczej pisz odwołanie do SKO.

Odwołanie będę miał gotowe na poniedziałek. Zobaczymy co z tego wyjdzie...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • grzegorz664

    16

  • michal_k

    6

  • JANUSZ60

    5

  • aboz

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

jeśli scan jest aktualny - tzn decyzja jest z 2014 r.

 

to nie wiem o co wnioskowałeś ale od 2004 starosta nie wydaje "imiennych" uprawnień

 

lecz "uprawnienia diagnosty" - dla Ciebie pewnie żadna różnica ale w odwołaniu do SKO

 

można to podnieść - tak na końcu uzasadnienia odwołania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2004 starosta nie wydaje "imiennych" uprawnień

 

lecz "uprawnienia diagnosty"

Była tu już mowa o tym, że część starostw jeszcze jedzie po staremu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo może być też tak, że SKO w całości skupi się właśnie na takich problemach formalnych w ogóle nie odnosząc się do sedna problemu - bo to też uwielbiają robić jak sami nie bardzo wiedzą jak rozsądzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2004 starosta nie wydaje "imiennych" uprawnień

 

lecz "uprawnienia diagnosty"

Była tu już mowa o tym, że część starostw jeszcze jedzie po staremu ,,,

Ja już teraz nie pamiętam czy to był wniosek o wydanie imiennych uprawnień czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starostwo odmówiło wydania uprawnień ponieważ moja działalność nie obejmuje napraw motocykli.

 

Trudno będzie ci wygrać ze starostwem, choć wg mnie nie jest to niemożliwe. Na drodze postępowania sądowego miałbyś sprawę wygraną, gdyż brak spójności przepisów a co się z tym wiąże - dowolność interpretacji - jest co do zasady uznawana przez sądy na niekorzyść urzędu.

 

Musiałbyś natomiast przed sądem mocno wyartykułować, że naprawa motocykli nie jest wg ustawy wymagana w zawodzie diagnosty, podobnie jak np. posiadanie prawa jazdy czy nazwijmy kolokwialnie - kurs tańca. Ponadto podniósłbym, że posiadanie w PKD zapisu o naprawie motocykli nie jest tożsame z tym, że taką usługę się wykonywało. I odwrotnie - nie jest powiedziane, że nie posiadając zapisu PKD o motocyklach nie dokonywałeś takich czynności nie usługowo, przykładowo w ramach wolontariatu ::)

 

Ja dla świętego spokoju poprzypominałbym sobie, czy aby na pewno gdzieś nie mam praktyki u przedsiębiorcy posiadającego komplet papierów które "podkręcają" starostę :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oldspice, ta sprawa jest do wygrania z marszu w SKO, a nie w sądzie. To raz. Dwa, sądy wątpliwości orzekają na korzyść obywatela, a nie na niekorzyść urzędu. Trzy, chyba nie wiele wiesz na temat takich spraw. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa, sądy wątpliwości orzekają na korzyść obywatela, a nie na niekorzyść urzędu.

 

Administracyjne też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Przed rozpoczęciem kursu już są weryfikowane te wymagania, może z takim argumentem...
dla mnie to żaden argument,w/g mnie tego nikt nie weryfikuje do momentu wystąpienia do WK o nadanie uprawnień.Może są wyjątki,ale tp tylko potwierdza regułę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kolega Grzegorz zadarł w jakiś sposób z WK i teraz próbują się zemścić

Jak zadarł. Poszedłem do wk z papierami, popatrzyli-poczytali i powiedzieli że wydać nie mogą bo brak we wpisie pkd.motocyki,aczkolwiek wniosek moge złożyć i czekać na..................................................................................................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że złożyłem

Chyba o tym było pisane troche wcześniej

Zatem zbyt długo to trwa, ponieważ był już czas na Twój ruch,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że złożyłem

Chyba o tym było pisane troche wcześniej

Zatem zbyt długo to trwa, ponieważ był już czas na Twój ruch,,,

Odwołanie poszło do SKO miesiąc temu czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze skonsultować się na forum prawnym tam ci poradzą, ja miałem podobny przypadek, nie chciał mi pan naczelnik wydać, poradziłem się na takim forum i doradzili mi co robić, do ministerstw się napisałem no i się udało. Zgadzam się z kolegami, nie ma czegoś takiego że jak przy motocyklach nie robiłeś to nie możesz mieć uprawnień, mają być minimum 4 lata praktyki przy obsłudze lub naprawie pojazdów samochodowych ( nie powiedziane jakich), koniec i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy obsłudze lub naprawie pojazdów samochodowych

tym bardziej, że motocykl jest jednak pojazdem samochodowym

Art.2.Użyte w ustawie określenia oznaczają:

33)pojazd samochodowy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego;

45)motocykl - pojazd samochodowy jednośladowy lub z bocznym wózkiem - wielośladowy;

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacdiag, czyli Twoim zdaniem uprawnienia w opisywanej sprawie się nie należą ?

Wręcz przeciwnie należą się jak świni koryto, ostatnio tylko przyszła jakaś nowa moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy obsłudze lub naprawie pojazdów samochodowych

tym bardziej, że motocykl jest jednak pojazdem samochodowym

Art.2.Użyte w ustawie określenia oznaczają:

33)pojazd samochodowy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego;

45)motocykl - pojazd samochodowy jednośladowy lub z bocznym wózkiem - wielośladowy;

:D

Jac ja wczesniej motocykla na oczy nie widzialem a jednak wydali mi uprawnienia bez problemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pandm, Regan55,

Chyba moderator darmo cytatów nie wkleja, żeby wykazać różnicę, a właściwie jej brak między:

a) pojazdem silnikowym = pojazdem samochodowym,

b) motocyklem = pojazdem samochodowym!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.