Skocz do zawartości

tendencyjny artykuł z motofaktów


Rekomendowane odpowiedzi

>Elementem CEPiK-u jest systemem „Pojazd” służący do obsługi procesu rejestracji pojazdów oraz centralnej personalizacji dowodów rejestracyjnych.

1) nie "Elementem CEPiK-u jest systemem "Pojazd", ale jeśli "Elementem CEPiK-u jest system "Pojazd". Redktor ma problemy z ortografią

2) Nieprawdą jest jakoby Pojazd był częścią Cepiku, są to dwa niezależne systemy które mają inne przeznaczenie, Pojaz służy do personalizacji dokumentów, a Cep (niech redaktor zapozna się z ustawą o ruchu drogowym) jest centralną ewidencją pojazdów.

3) "Jeszcze przed oficjalnym wprowadzeniem 1 października 2004 r. urzędnicy wydziałów komunikacji zgłaszali liczne uwagi" nie w działaniu Cepiku, tylko do Pojazdu.

4) Podobno Pojazd nie uwzględniał współwłaściciela, to niech redaktor odpowie na jakiej podstawie powinien uwzględniać. Nie ma kogoś takiego jak właściciel i współwłaściciel, są tylko właściciele, nawet jak pojazd jest własnością 100 osób to są to właściciele a nie współwłaściciel. Podział na właściciela i współwłaściciela jest sztuczny i niezgodny z prawem.

5) "Wprowadzenie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców kosztować ma ok. 500 mln zł." skąd redaktor ma te dane i czy mógłby je udokomentować? Co prawda napisał n około 500 mnl zł. więć równie dobrze jest to 300 mnl jak i 800 mln.

Uważam artyków za nierzetelny i posklejany wyrywkowo z innych artykułów, bez sprawdzenia stanu faktycznego i bez znajomości podstawowych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wpisałeś post nie w tym temacie, pozwoliłem go sobie przenieść.

Po drugie, fajnie, że komentujesz artykuł ale podaj do niego link - nikt nie wie o czym piszesz.

Po trzecie POJAZD spisuje się całkiem nieźle (mam info z pierwszej ręki :D ). Wiadomo jak każdej nowości trzeba było się go nauczyć, poza tym jest on na bierząco modyfikowany w miarę potrzeb i przepisów (czasem co prawda z opóźnieniem).

Po czwarte POJAZD uwzględnia współwłaściciela i nie ma z tym żadnego problemu (jest dopisywany w adnotacjach).

Po piąte.... ale zaraz, zaraz, a o co wogóle chodzi :shock: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. rzeczywiście nie w temacie, przepraszam,

2. artykuł jest na stronie norcomu więc nie jest problem go poszukać i ocenić wartość merytoryczną

3. cieszę się że Pojazd się spisuje świetnie (ja co prawda mam trochę inne dane), ja o tym systemie nic złego nie pisałem bo to nie moja działka, tak jest w omawianym artykule na stronie norcomu,

4. cieszę się też że nie ma problemów z właścicielami w systemie Pojazd (ja tak nie pisałem a autor omawianego artykułu), tylko jeszcze raz przypominam, nie ma właściciela i współwłaściciela, jest dwóch właścicieli, niby mała różnica ale jednak istnieje.

Po piąte.... aby zgoda była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<TABLE ALIGN="CENTER" WIDTH="400" CELLPADDING="8" BORDER="1" BGCOLOR="#FF0000"><TR><span class="postbody"> <TD ALIGN="CENTER" style="font-size: 11; color: #000000; font-family: Tahoma, Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"><B>Post niezgodny z <a h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.