Skocz do zawartości

Land Rover Discovery


lisek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 years later...
  • 3 years later...

Land Rover Discovery rok produkcji 2000 jak na wyżej zmieszczonych fotach. Czy jest możliwe, że nr VIN jest umieszczony tylko na tabliczce, która jest na podszybiu strona lewa. Dodam, że Patronat taką opcję pokazuje w tym roczniku. Na ramie w okolicach tylnego, przedniego koła nic nie ma Zdrapana konserwacja do gołej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lisw napisał:

Czy jest możliwe, że nr VIN jest umieszczony tylko na tabliczce,

Jeśli europejczyk to nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Europejczyk, krajowy. Tam gdzie są miejsca sugerowane umieszczenia nr VIN nie ma nic nawet śladu pola numerowego. 🤔 Jedynie tabliczka znamionowa i tabliczka przynitowana do podszybia z nr VIN od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, Discovery II V8 z USA. Zdrapana warstwa farby w miejscu gdzie powinien być nr ramy. Nie ma śladu po jakimkolwiek numerze. O co może chodzic? Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukał bym z prawej strony przed przednim prawym kołem, tam powinny być takie 4 otwory do przykręcenia przekładni jeżeli jest wersja ze sterem po prawej, słyszałem że czasami na wysokości pasażera, i jak już było pisane mają też z tylnym kołem. Ale to wiekowe pojazdy do tego często warunki w jakich się je eksploatuje sprawiają że nr brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wojteczek napisał:

Szukał bym z prawej strony przed przednim prawym kołem

Dodatkowo numer może być zabezpieczony przezroczystą folią a jak ktoś zrobił konserwację to może być trudno odnaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie mam śladu ani za tylny ani za przednim kołem. Jeszcze razem Patronat pokazuje też opcje,że Vin jest tylko na "parapecie". w/w pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że należy dochować należytej staranności podczas badania technicznego i chwała Ci za to, ale 2 dni to o 2 za dużo w udowadnianiu, że tego nr nie ma, jest natomiast UI  0.2.a, należny jej użyć i dać możliwość skorzystania właścicielowi z możliwości przeprowadzenia procedury jego nadania. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,ok tylko on wróci 😨 na poprawkę za brak hamulca ręcznego. I jak klient go nie odszuka to kolejny negatyw, szef będzie cmokał 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lisw napisał:

I jak klient go nie odszuka to kolejny negatyw

Jak w zaświadczeniu wpisałeś odpowiednią usterkę ku temu, to jak nie odnajdzie, to mimo naprawienia hamulca nie przyjedzie/wróci - bo, po co. :smile:

No chyba, że w zaświadczenie z OBT jest tylko usterka hamulca, a identyfikacja " cechowo-rozpoznawcza " .... 8/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Lisw napisał:

I jak klient go nie odszuka to kolejny negatyw, szef będzie cmokał 😁

Że co? Od badania do poprawki VIN wyparował? Co tam kombinujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden pryncypał znajomego mówił że nie może wymagać żeby na ciągniku był numer bity na ramie bo jakiś klient mu raz mówił że ciągniki nie mają . To dopiero hit. A jeszcze większy to taki że jak ostatnio przy bt NEW HOLLANDA właściciel dzwonił do serwisu to mu powiedzieli że ich ciągniki nie mają numeru na ramie tylko na tabliczce ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz - może się nie zrozumieliście bo ciągniki ramę jako taką nie zawsze mają (jest nr vin, nadwozia podwozia lub ramy). Cechy identyfikacyjne są bite na mostach czy skrzyniach ale to wiesz.
Co do serwisu NH - jaki serwis takie informacje, bity jest bo znajomemu właśnie wymielili ten element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Paprock napisał:

Że co?

A czemu nie ? :smile:

Miałem kiedyś ciągnik rolniczy ( a, że kolejka przed wjazdem się zwiększała, zwiększała.....i zwiększała ) - a ja szukałem, szukałem.... i nic.

Do zaświadczenia poszło 0.2.a z " naciskiem ", że  nie można go odszukać.

Klient po " paru godzinach " wrócił z ( odszukanym, wyczyszczonym numerem identyfikacyjnym ) i było po sprawie. :zzz:

I cała ta historia dobrze się skończyła. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

bo ciągniki ramę jako taką nie zawsze mają

"Ramę jako taką nie zawsze mają", czyli jaka mają? A nadwozie autobusu, a nadwozie samonośne co ma w sobie?

Raczej większość rzeczy jest posadowiona na korpusie, szkielecie, trzonie, a to wszystko można podciągnąć pod wspólne miano czyli ramę. Nie widzę sensu tworzenia doktoratu z problemu i rozbijania na atomy prostej sprawy = ramy.

8 minut temu, leski66 napisał:

Do zaświadczenia poszło 0.2.a z " naciskiem ", że  nie można go odszukać.

Wątpię, żeby w tematycznym samochodzie ten sam zapis w zaświadczenie poszedł. Bardziej stawiam na "gadane",, że jak przyjedzie na poprawkę, to z odnalezionym numerem na ramie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

Bardziej stawiam na "gadane",, że jak przyjedzie na poprawkę, to z odnalezionym numerem na ramie. 

Też tak myślę - " ale na razie z naciskiem MYŚLĘ " . Kolega @Lisw nic nie odpowiada więc.... 8/ :sleep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego " spróbować nie zaszkodzi ". :evil:

Lepiej niech Kolega @Paprock podpowie mi, jak ustawić śmiejące się emotki (* tak jak wyżej )

- * żeby ta pierwsza śmiechem ciągnęła te następne ( chodzi mi o czas - no pierwsza jest pierwsza ) :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.