Skocz do zawartości

STACJE MON


PROFIL

Rekomendowane odpowiedzi

Według mojego rozpoznania takich stacji jest około 50 pare. Przeglądając użytkowników

domyślam się że jest np, zalogowany mój kolega z Elbląga , ale tylko zalogowany ,

żadnych postów nie napisał , jak widzę duża ilość członkow nie pisze nic :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę koledzy że te forum nam dużo pomaga .Jestem 6 rok na tej stacji , wszystkiego

uczę się sam , sam zdobywam wszystkie nowości , a jeszcze nieraz do mnie wydzwaniają

aby czegoś się dowiedzić - co wam będę mowił przecięż znacie te problemy - o wszystko

trzeba zadbać samemu - a jak czegoś niewiesz to do kogo zadać pytanie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest już nas trzech którzy się ujawnili.

Cichociemnych zawsze było dużo - pytanie tylko, kiedy wyjdą z cienia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wchodząc na forum byłem jeszcze przed egzaminami w TDT, jak już pisałem wcześniej bardzo byłomi ono pomocne zdałem za pierwszym razem. Teraz staję przed wielkim wyzwaniem jakim jest otwarcie naszej SKP i od razu same problemy, jak napisał fiedorowicz"o wszystko

trzeba zadbać samemu - a jak czegoś niewiesz to do kogo zadać pytanie" ja mam pytanie do fiedorowicza nie pierwsze zresztą dotyczy pieczątek stacji i diagnosty jakimi się posługujecie ? Wzór z Dz.U. nr 211 z 2005r. czy Dz.U. nr 227 z 2003 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczątki zgodnie z 211 , nagłówkowa jeszce w\g starych rozporządzeń . Ale w lipcu

kończy mi się 5 letnia kadencja i występuje o nowe uprawnienia i wtedy nastąpią delikatne

zmiany .

 

[ Dodano: 12-11-2005, 13:18 ]

Jeśli chcesz wiedzieć wiecej dzwoń ,numer ci podałem na poczcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja namawiam przełożonych o zakup STACJI 2000. Chyba przetargu nie trzeba ogłaszać ? A na browara do Poznania chętnie przyjadę, gdyż po egzaminie nie zdążyłem, śpieszyłem się na pociąg. Może jakieś namiary na zakup tego oprogramowania dostanę od pana Norberta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Fiedorowicz ma w zupełności raję. Do wszystkiego samemu się dochodziło, wszelkie nowości, nowinki i to co najlepsze w branży trzeba było wydeptywać u przełożonych. Pociecha jedynie z tego iż nasi przełożeni za bardzo się nie oriętują w temaci i można trochę poprzeginać z zakupami. W zeszłym roku zamiast czytnika OBD/EOBDII sprawiłem sobie ADP-186 gdzie też jest obcja OBD. Do tego dochodzi okablowanie do wielu marek samochodów do połączeń równoległych z komputerem samochodowym, interfejs, laptop, złącze do OBD i wile jeszcze innych rzeczy które służą do diagnostyki układów elektrycznych i elektronicznych w samochodach.

 

http://www.tomcar.pl/diagnoskopy/adp/adp.html

 

tak to wygląda. Fajna zabawa i śmiechu co niemiara z klientów którym włosy dąba stawają jak się dobieram do ich komputera w samochodzie.

Już to urządzenie ma certyfikat ITS-u nr Z/15/69/05 wydane dn 26.10.2005r ŚWIEŻYNKA

 

:D Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert chętnie bym skorzystał z twojej propozycji , ale wiele rzeczy nie zależy ode mnie .

Nie mam tak wyrozumiałych szefów jak kolega DAREK . Wysiadł mi podnośnik kanałowy to

dosłownie musiałem sobie znaleść sponsora bo szef powiedział ,ze nie ma pieniedzy .

I kolega PROFIL - jest chyba tego samego zdania - widzę to po jego mi :D nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że jako diagnosci mający dostęp do szerszego arsenału róznego rodzaju "argumentów" przekonaliście admina do pomysłu z osobnym działem bez uciekania sie do przemocy? ;):)

 

1821gk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patronat, pomimo to prowadzę jeszcze rejestr i co najciekawsze dubluje go w exelu ponieważ bez przerwy chccą jakieś dane dotyczące to rodzaju wojsk, to jakie JW były na badaniach i ile. Powiesz że dużo tego, ale do celów statystycznych exel najlepiej mi pasuje. Koniec roku się zbiża, a co za tym idzie będzie trochę liczenia, tabelek i wykresów - jak w wojsku. Papierologia do kwadratu.

 

:D Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Powiem ci szczerze ,że byli klijenci . Co do mojego UPO narazie moi przełożeni chcą ją naprawiać ,a znając życie dużo wody w wiśle upłynie . Dałbym ci pomógł ,ale nie

wiem czy za taką pomoc mogę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam kolegów zestacji MON, tez pracuje w wojsku jestem diagnosta ale nie zgodzilem sie na etat diagnostu\y wojskowego, u mnie w jednostce jest jeden diagnosta (mjr rez.) na stacji i dobral sobie tylko mechanikow zeby robili naprawy prywatnych samochodow a on spijaz cala smietanke za te naprawy.Nie zgodzilem sie na taka wspolprace ze wzledu na to ze wcale mi sie to nie podoba, ale co ja moge na to poradzic wkoncu on pracuje w wojsku 30 lat to ma plecy w sztabie i on jest góra ( panowie caly czas sie tutaj licza znajomosci) w listopadzie 2008 odbior stacji ponowny zobaczymy wtedy jak znajda drugiego diagnoste z pieczatkami. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam Szanowne Grono Diagnostów. Tak to ja tzn.ten z Elbląga>> który, jak to Jacek fiedorowicz nazwał "tylko zalogowany".Też pracuję w MONIE, lecz jako diagnosta, dopiero będzie jeden >>jedyny >>roczek.Przedtem byłem przez prawie 35 lat mechanikiem silników.W Monie 20 lat. No dobra to tyle o mnie. Nie pisałem na forum dlatego ,gdyż nie wiedziałem CO pisać, ale spoko jeszcze będziecie mnie mieli dość. W takim to bądż razie Pozdrawiam Was wszystkich i życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych. ::hey::hey::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sebastianie rozumiem cie bardzo dobrze bo właśnie kończe swoją kariere na stacji diagnostycznej -długa to historia i długo by odpowiadać ale po prostu ze swoją wiedzą i uporem byłem solą w oku wielu oficerów i tak doprowadzili do tego ze odchodzę na wyższe stanowisko - tylko cały absurd w tym ze bedę robił mnie i spokojniej za wiekszę pieniądze -ale może za jakiś czas trzeba będzie opuścić ten las -to bezmózgowie i beton głupoty -ale zawsze na tym forum pozostane i bede sie starał pomóc kolegą

 

 

 

PRZEWODNIK PO PRZEPISACH PRAWNYCH W ZAKRESIE BADAŃ TECHNICZNYCH POJAZDÓW Zdzisław Zapiór, Zbigniew Sikora, Adam Tabor

Kraków 2005 - mogę odstąpić za dobre piwo poradnik bo mi na razie nie potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odchodzę na wyższe stanowisko - tylko cały absurd w tym ze bedę robił mnie i spokojniej za wiekszę pieniądze
:ok

,ale chyba sie spotkamy na :piwo:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.