Skocz do zawartości

wytyczne odnośniebadań technicznych w krakowie


MARCYŃ

Rekomendowane odpowiedzi

czy tylko kraków dostał wytyczne odnośnie badań?

w skrócie:

punkt 1.przy każdym badaniu okresowym wpisujemy wyniki zanieczyszczenia spalin oraz

zadymienia diesel do rejestru na drugiej stronie i klient dostaje wyniki w zaświadczeniu.

 

punkt 2.bezwzględnie nie robimy badań okresowych na pokwitowanie z policji nawet z KP

 

punkt 3.zabronione gratisy typu mycie pojazdu itd.

wytyczne odnośnie badań technicznych.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    11

  • biker100

    11

  • MARCYŃ

    10

  • michal_k

    10

Top Posters In This Topic

czy tylko kraków dostał wytyczne odnośnie badań?
Na razie o innych nie słyszeliśmy
punkt 1.przy każdym badaniu okresowym wpisujemy wyniki zanieczyszczenia spalin oraz

zadymienia diesel do rejestru na drugiej stronie i klient dostaje wyniki w zaświadczeniu.

to jest kompletna nowość w wytycznych' date='natomiast
punkt 2.bezwzględnie nie robimy badań okresowych na pokwitowanie z policji nawet z KP
to już stosują niektóre WK w kraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punkt 2 to u nas też było tylko ile stacji to robiono na 3 sposoby:

-na samo pokwitowanie

-na pokwitowanie i karte pojazdu,lub ksero DR za zgodność z oryginałem

-a teraz bezwzglednie PC .

to oczywiste ,że teraz tylko PC

 

punkt 3 wiadomo koniec gratisów i dobrze

 

punkt 1 mam dylemat jak wpisujecie ?

ja wpisuje co,HC,lambda tych co mają takie wymogi bo chyba chodzi o wszystkie parametry,tak rozumiem.

czy wpisywać też przy obrotach 2000-3000 też czy wystarczy na jałowym

z dieslem sprawa prosta współczynnik K i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punkt 1.przy każdym badaniu okresowym wpisujemy wyniki zanieczyszczenia spalin oraz

zadymienia diesel do rejestru na drugiej stronie i klient dostaje wyniki w zaświadczeniu.

 

Chyba sobie kpią. Jak można zmusić do czegoś, czego nie wymaga prawo, a później jeszcze to kontrolować? Tylko kompletny matoł mógł nakazać wpisywanie wyników zanieczyszczenia spalin wbrew obowiązującemu prawu (które tego nie wymaga) i dodatkowo straszyć, że jeśli diagnosta tego nie zrobi to będzie miał cofnięte uprawnienia.

 

To się do gazet nadaje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punkt 1 mam dylemat jak wpisujecie ?

ja wpisuje co,HC,lambda tych co mają takie wymogi bo chyba chodzi o wszystkie parametry,tak rozumiem.

czy wpisywać też przy obrotach 2000-3000 też czy wystarczy na jałowym

z dieslem sprawa prosta współczynnik K i tyle.

wyślij zapytanie do WK,niech się ustosunkują,ja bym wpisał CO i ewentualnie lambde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyślij zapytanie do WK,niech się ustosunkują,ja bym wpisał CO i ewentualnie lambde

 

A ja bym im wysłał wzór zaświadczenia wraz z opisem co ma się w nim znaleźć :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam wysyłać zapytanie jak sam to wydział wysłał.

natomiast w końcu jesteśmy pod starostwami więc raczej trzeba by się stosować.

w końcu dlatego mamy w pewnych sprawach rozbieżności bo różnie WK interpretują i nakazują pewne tematy,mimo że pracujemy w jednym kraju naszej ojczyżnie.

 

natomiast odnośnie zapisów wyników to chyba trzeba wpisać to co obejmują widełki

norm czyli:

do 1995 samo CO,po 1995 CO,HC,lambda i przy obrotach 2000-3000,następna bez HC,bo nie ma w tabeli.

a przypomnijcie mi jak z motorower 4,5 CO?

a quad l6e też 4,5 CO?

a samochodowy inny l7e jakie parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to wprowadzanie kolejnych nowości interpretacji przepisów które stwarzają jeszcze większy bałagan , a stare "brudy" pozostają wciąż niewyjaśnione-może lepiej zająć się takimi sprawami jak-wypełniane zaświadczeń z badań dodatkowych po zmianach styczniowych :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym im wysłał wzór zaświadczenia wraz z opisem co ma się w nim znaleźć :razz:
michal_k, sam wiesz jak jest :razz:, ale dobrze gadasz :ok.Co do tego
jak mam wysyłać zapytanie jak sam to wydział wysłał.
właśnie dlatego' date='jak coś wysyłają,to niech napiszą precyzyjnie,czy chodzi im o konkretne wartości liczbowe,czy o
wyniki zanieczyszczenia
,bo ten może być pozytywny,lub niegatywny.Do tego pisma dołącz
wzór zaświadczenia wraz z opisem co ma się w nim znaleźć
ak pisał michał_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym im wysłał wzór zaświadczenia wraz z opisem co ma się w nim znaleźć :razz:

Współpracując z innymi skp ,,,

w końcu jesteśmy pod starostwami więc raczej trzeba by się stosować.

Do jakiego momentu można się podporządkowywać ???

Tylko czekać na jeszcze głupsze zalecenia ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo różnie WK interpretują
tu nie problemem jest interpretacja, a nadinterpretacja oraz galopująca niekompetencja urzędników. W nazwaniu tego co tu zaprezentował MARCYŃ posunął bym się dalej ale ze względu na grzeczność oraz szacunek dla pozostałych forumowiczów nie uczynię tego. Na usta cisną się słowa ogólnie uznane za wulgarne.

Jest również konkluzja tegoż zjawiska: siedźmy dalej panowie na czterech literach niech organa nadzoru oraz pracodawcy "jeżdżą" po nas.

 

Są zwolennicy aby nadzór nad SKP przejął wojewoda - hmm, ciekawe co by wymyślił skoro na poziomie starostwa można coś takiego wypocić.

 

:shoot::medit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka jesteśmy między 4 instytucjami w cudzysłowiu

WK, TDT, pracodawca i klient który jest coraz gorszy.

ja osobiście powoli mam dość ,nie tyle wymogów co wymogów a inne relacje z naciskami.

jak tak dalej pójdzie to diagnostów będzie coraz mniej ,ze względu ,że będa miesem armatnim

a jak nie to nikt ich nie zatrudni ,ja już tyle miałem w cudzysłowiu nagan od wiadomo kogo,że

psychika wysiada a ogłoszenia jak sa to przeważnie najniższa krajowa lub ciut więcej jak

utrzymać rodzinke 4 osobową ,śmiech na sali

 

[ Dodano: 02-03-2014, 11:08 ]

ale nie odbiegając od tematu choć to wszystko jest powiązane czy ktoś wypełnia z forumowiczów zaświadczenia z wynikami spalin,zadymienia i w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakresie nadzoru nad SKP Starosta oraz Prezydenci miast na prawach powiatu podlegają kontroli Urzędu Wojewódzkiego.

Wyślijcie więc zapytanie do Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju (dając pismo do wiadomości Prezydenta Miasta Krakowa) o opinię, czy działanie Prezydenta Miasta Krakowa jest zgodnie z prawem.

Nie można nakazywać komuś postępowania niezgodnego z prawem!!

Jeśli takiego zapytania nie wyślecie to siedźcie dalej i płaczcie jak Wam źle.

Niedługo w zaświadczenie będziecie wpisywać, czy właściciel pojazdu ma w domu piec węglowy czy ekologiczny.

Co Wam może zrobić Prezydent jeśli działacie z prawem, że tak się boicie?

Zamknie Wam SKP?

Od tej decyzji jest odwołanie do Samorządowego Kolegium, a dalej do Sądów Wojewódzkich.

Odbierze uprawnienia?

Tu identycznie jak wyżej z odwołaniem.

Nie znam sprawy, gdzie Starostwo odebrało uprawnienia "bo tak im się widziało", a następnie ich decyzja byłaby podtrzymana przez organy odwoławcze.

Nie rozumiem więc tego "strachu".

Chyba, że ma się coś "za uszami" to wtedy nie dziwię się, że się siedzi cicho!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro na poziomie starostwa można coś takiego wypocić.

Urzędu Miasta , zagalopowałeś się kapkę ,,,

musę przyznać Janusz poniosło mnie :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro na poziomie starostwa można coś takiego wypocić.

Urzędu Miasta , zagalopowałeś się kapkę ,,,

 

Czy wiesz jaką funkcję Prezydent Miasta w tym wypadku sprawuje, że poprawisz Kolegę?

Otóż sprawuje funkcję Starosty i dotyczy to Miast na prawach powiatu.

Tak więc biker100 napisał poprawnie!!

Gdyby Prezydent Miasta nie miał uprawnień Starosty ( dotyczy miast o jakich wspomniałem wyżej) nie miałby prawa sprawować nadzoru nad SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uwzględniając powyższe polecam niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do bezwzględnego przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych w zakresie przeprowadzanych badań technicznych pojazdów oraz zwiększenie nadzoru nad pracą diagnostów wykonujących te badania."

 

"Jednocześnie przestrzegam, iż wdrożenie powyższych zaleceń stanowić będzie jeden przedmiotów kontroli działalności stacji i w przypadku stwierdzenia nie zastosowania się do niniejszej treści, stanowić będzie to podstawę do wszczęcia postępowania administracyjnego przedmiocie wydania decyzji o cofnięciu uprawnienia diagnosty lub decyzji o zakazie dla przedsiębiorcy prowadzącego stacje kontroli pojazdów."

 

 

:shock:

 

Jak można nazwać takiego typu zachowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie o jednym - organ nadzoru oprócz zaleceń pokontrolnych po kontroli (czyli oficjalnych) niewiele może... Nadzór nad SKP to żaden nadzór de facto. To tylko kontrola 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko kontrola 8)
kontrola kogo, czego??

z wytycznych wynika, że nie SKP ale prasy, w pkt 3 czytamy:

 

"...Tymczasem, jak sygnalizuje prasa, stosowane są przez stacje nieuczciwe praktyki."

 

:razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiesz jaką funkcję Prezydent Miasta w tym wypadku sprawuje, że poprawisz Kolegę?

Otóż sprawuje funkcję Starosty i dotyczy to Miast na prawach powiatu.

Zakładam, że znasz Kraków i wiesz co mówisz. Dla mnie urząd miasta i starostwo w Krakowie to dwie oddzielne jednostki posiadające swoje oddzielne wydziały komunikacji ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiesz jaką funkcję Prezydent Miasta w tym wypadku sprawuje, że poprawisz Kolegę?

Otóż sprawuje funkcję Starosty i dotyczy to Miast na prawach powiatu.

Zakładam, że znasz Kraków i wiesz co mówisz. Dla mnie urząd miasta i starostwo w Krakowie to dwie oddzielne jednostki posiadające swoje oddzielne wydziały komunikacji ,,,

Panowie dajcie spokój, nie tu przecież tkwi problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony ból jak nie ma wytycznych, a z drugiej jak sa to też ból, że trzeba sie podporządkować... :razz:

 

Niech wytyczne będą w granicach obowiązującego prawa, a nie radosna twórczość urzędnika śledzącego, nadzorującego badania techniczne w prasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony ból jak nie ma wytycznych, a z drugiej jak sa to też ból, że trzeba sie podporządkować... :razz:

 

dla mnie kolego psuj nie ma bólu że są wytyczne tylko chciałbym aby oprócz nas podporządkowali sie w tych wytycznych nasi pracodawcy w dobrym słowa tego znaczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko chciałbym aby oprócz nas podporządkowali sie w tych wytycznych nasi pracodawcy

 

Ale jak? To my robimy bt a nie pracodawcy (zakładając, że w większości nie maja uprawnień), więc jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.