Skocz do zawartości

wytyczne odnośniebadań technicznych w krakowie


MARCYŃ

Rekomendowane odpowiedzi

ból, że trzeba sie podporządkować..

No cóż, skoro państwa unijne mogą wprowadzać przepisy ostrzejsze aniżeli zawarte w dyrektywach unijnych to pozwólmy na to, aby urzędnicy wymagali od nas więcej niż ustawy i rozporządzenia ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    11

  • biker100

    11

  • MARCYŃ

    10

  • michal_k

    10

Top Posters In This Topic

Ale jak? To my robimy bt a nie pracodawcy (zakładając, że w większości nie maja uprawnień), więc jak?
Psuj, powiedz proszę, że tylko się droczysz :x

Można założyć a priori, że odwołanie się do moralności i prawa nie przyniesie zamierzonego skutku. :x

 

[ Dodano: 02-03-2014, 12:48 ]

No cóż, skoro państwa unijne mogą wprowadzać przepisy ostrzejsze aniżeli zawarte w dyrektywach unijnych to pozwólmy na to, aby urzędnicy wymagali od nas więcej niż ustawy i rozporządzenia ,,,
Janusz ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj, powiedz proszę, że tylko się droczysz

 

Nie, nie droczę się. Jakbyśmy wszyscy stali murem, to żaden pracodawca by nie fiknął :) A jak sami pod sobą dołki kopiemy to jest jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak? To my robimy bt a nie pracodawcy (zakładając, że w większości nie maja uprawnień), więc jak?

 

no tak my robimy badania ,ale jest jeszcze aspekt patologi badań.

ja pracując nie moge podejśc do pojazdu oczekującego widząc np.korozje widoczną,pęknięta szybe,brak nalepki czy jakieś niezgodności parametrów aby powiedzieć klientowi to nie przejdzie bo zaraz właściciel zapyta w czym problem a to jest odstraszanie klientów i strata min 98zł.a wiele stacji i diagnostów maja w cudzysłowiu komfort odrzucania takich tematów

problematycznych ale nie wszyscy i wtedy przepychanka z klientem i właścicielem skp.

wiem ,że według prawa wjeżdza i wynik musi być i płacenie za BT ,ale tak w wielu stacjach nie jest i taki krążownik będąc na kilku stacjach nie szybko wyjmie banknot do płacenia za Negatyw.więc albo wszyscy tak samo robia albo wielu z nas ma jak ma czyli nie lekko.

przecież w skp pro jest nota że dostał N ,nawet jakby była ogólnopolska baza to wiadomo

każdy diagnosta by się dwa razy zastanowił by dać pozytyw po adnotacji N w rejestrze badań N.ale póki co wielu może odrzucac tematu i są zdrowsi i mnie problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyśmy wszyscy stali murem, to żaden pracodawca by nie fiknął :)

Właśnie mój fiknął!

Po 20 latach pracy zaproponował 1680 brutto plus "szemrany kontrakt menadżerski" na 1200!!! :evil:

Robio co chco!!!

No nic trza zbierać zabawki... życie.

Pewnie eskape rencista z emerytem pociągnie.

 

No, ale o coś innego idzie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyśmy wszyscy stali murem
stańmy :medit:

jak to mówią nie rób nie bedzie nic.

ja i tak uważam ,że wiele zrobiłem na skp dla siebie i kolegów uwaga nie będąc zwolniony.

niestety to cały czas walka łokciami my i pracodawca ,jest lepiej ,ale może byc jeszcze lepiej.

a tak ogólnie mówiąc przezyłem stan wojenny i chwała protestującym nie wszystkim ,ale wtedy nie była łatwo a jednak łatweij były wielkie przedsiebiorstwa była siła.

a teraz panowie co my pracując we dwóch ,3,4 możemy przeciwko ,dzis jesteśmy jutro nas nie ma firmie baj,baj.

jedyne stowarzyszenie ,związek który miałby nie tylko wpływ na ogólne sprawy ,ale na sprawy wewnętrzne każdej skp ,ale to chyba nie możliwe .

pozdrawiam i dając wiele do myslenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie punktu 2. Jeżeli wykonam OBT na podstawie pokwitowania pojazdu zarejestrowanego w Krakowie ,ale pracuję w SKP z innego powiatu bądź miasta .Czyli nadzór sprawuje inny prezydent lub starosta również narażam się na utratę uprawnień?. Ciekaw również jestem ,czy klient odbierze dowód rejestracyjny jeżeli badanie techniczne będzie wykonane na podstawie pokwitowania? Idąc tokiem rozumowania tego urzędnika , właściciel nie powinien odebrać dowodu rejestracyjnego niezależnie od tego gdzie zostało wykonane OBT ,jeżeli nie zostaną pobrane tablice tymczasowe i PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie punktu 2. Jeżeli wykonam OBT na podstawie pokwitowania pojazdu zarejestrowanego w Krakowie ,ale pracuję w SKP z innego powiatu bądź miasta .Czyli nadzór sprawuje inny prezydent lub starosta również narażam się na utratę uprawnień?. Ciekaw również jestem ,czy klient odbierze dowód rejestracyjny jeżeli badanie techniczne będzie wykonane na podstawie pokwitowania? Idąc tokiem rozumowania tego urzędnika , właściciel nie powinien odebrać dowodu rejestracyjnego niezależnie od tego gdzie zostało wykonane OBT ,jeżeli nie zostaną pobrane tablice tymczasowe i PC.

 

znając życie nie będzieszmiał problemu bo w okienku WK ważne jest ,że napisałeś ustała przyczyna zatrzymania DR .ale przy kontroli SKP na bank będzie sprawdzane wytycne danych WK czy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....punkt 3.zabronione gratisy typu mycie pojazdu itd.
szkoda, bo licząc 10xBT to ciut tego było.

A z gratisów to dawali od czekolady czy kawy po skrobaczki do szyb, płyny do czyszczenia tapicerki, 5l płynu zimowego do spryskiwaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony ból jak nie ma wytycznych, a z drugiej jak sa to też ból, że trzeba sie podporządkować... :razz:

 

Tak Psuju, dlatego "nie rzucam się" o gratisy ani o OBT na pokwitowaniu, bo z tym można się zgodzić (nie do końca, ale powiedzmy że można). Natomiast idiotyczne wpisywanie pomiarów spalin to już przesada. Ani to potrzebne ani tym bardziej wymagane. A urzędnik straszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas kontroli SKP jakoś nie zauważają "gratisów", ale artykuły w prasie owszem.

Wiec może czas, wziąść się za kontrole osób kontrolujacych i sprawdzić poprawność i rzetelność przeprowadzania kontroli ? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy wszyscy bardzo restrykcyjni - ja nie oddaję DR do momentu uregulowania należności. Mam sporo BT z N, a mimo to klienci wracają. Po pierwsze: tłumaczę klientowi skutki wynikające z jazdy z usterką i to naprawdę działa. Po drugie: nawet jak ktoś kręci nosem to tłumaczę, że opłata odnosi się do wykonania przeze mnie czynności które właśnie wykonałem, a nie jest to opłata za przedłużenie terminu badania. Zachęcam do naśladowania, bo wtedy ukrócimy wycieczki krajoznawcze po kolejnych SKP. A szef i tak i tak ma w kasie co chciał :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do naśladowania, bo wtedy ukrócimy wycieczki krajoznawcze po kolejnych SKP

 

Młody jesteś to musisz w coś wierzyć, proponuje zrobić zestawienie klientów po N którzy pojawili się za rok na OBT podejrzewam że nie będzie już za wesoła ta statystyka a znam to z własnej praktyki :razz: co z tego że dasz N wytłumaczysz i klient zrozumie i nawet przyjedzie na poprawkę ale za rok w większości przypadków już go nie zobaczysz :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oldspice, a jak klient zrezygnuje z BT na samym jego końcu? Nie oddasz DR?

Odnośnie zaleceń, to ja jeszcze ich nie dostałem :x:cool: Poza tym widzę tu pewną nadgorliwość. Wszelkie wydruki i wpisy w zaświadczenie po kontroli spalin robi się na wniosek właściciela/posiadacza pojazdu, a nie urzędu. Tak mówi rozporządzenie. Chyba, że wartości są przekroczone, to wtedy z marszu wpis w zaświadczenie. I w tych zaleceniach nie widzę w jaki sposób wpisywać wyniki i co z procedurą EOBD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oldspice, a jak klient zrezygnuje z BT na samym jego końcu? Nie oddasz DR?

 

A jak pójdziesz do baru i po zjedzeniu prawie całego kebaba stwierdzisz, ze Ci nie smakuje - to oddadzą Ci pieniądze?

 

proponuje zrobić zestawienie klientów po N którzy pojawili się za rok na OBT podejrzewam że nie będzie już za wesoła ta statystyka

 

Bez przesady. Ludzie świadomi przyjadą. A narwańcy to nie przyjadą nawet jak dostaną usterki na kartce zamiast N, a tak przynajmniej stówka w kasie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj, ja rozumiem wszystko, ale jeśli klient odstąpi od BT to nie mamy prawa zatrzymywać DR. A jeśli chodzi o kebaba to nie jadam :cool: . Natomiast zdarzyło mi się nie zapłacić za (zaznaczam niedokończony) posiłek z wielu różnych powodów (zawsze z winy restauracji). Owszem, pani kelnerka była srogo zdenerwowana, natomiast wyłożenie jej moich praw kończyło rozmowę. Miałem również sytuację, gdzie musiałem się posiłkować ostrzeżeniem o sanepidzie, ale to był jednostkowy przypadek.

 

PS. Nie wracam do tych miejsc, w których musiałem złożyć reklamację z wiadomych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Opłaty za badania techniczne reguluje rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia

29 września 2004 r. w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem stacji

kontroli pojazdów oraz przeprowadzaniem badań technicznych pojazdów (Dz. U. Nr 223,

poz. 2261). Są więc to ceny urzędowe, sztywne niepodlegające żadnym zwolnieniom.

Tymczasem, jak sygnalizuje prasa, stosowane są przez stacje nieuczciwe praktyki.

Należą do nich wszelkiego rodzaju działania w postaci dodawania do każdego badania

tzw. „gratisów”, lub dołączanie innych usług typu „mycie samochodu”.

Polecam urzędnikowi zasięgnięcie opinii w UOKiK i właściwego dyrektora izby skarbowej - urzędnik może się zdziwić.

A co do punktu 1 to napiszę tylko tyle ,że urzędnik z Krakowa stał się ważniejszy niż pani Minister i cała UE,bo zastosował większe wymagania niż określone w prawie .

Wszelkie wydruki i wpisy w zaświadczenie po kontroli spalin robi się na wniosek właściciela/posiadacza pojazdu,

Wydruk tak, ale na jakiej podstawie wpis do zaświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast zdarzyło mi się nie zapłacić za (zaznaczam niedokończony) posiłek z wielu różnych powodów (zawsze z winy restauracji).

 

Ok... ale widzimisie własciciela pojazdu to nie będzie wina restauracji...

 

ale jeśli klient odstąpi od BT to nie mamy prawa zatrzymywać DR.

 

Nie możemy zatrzymać pojazdu, bo ten jest własnością prywatną, natomiast DR nie jest własnością posiadacza pojazdu i nie oddam go bez zapłaty za bt. Klient może wzywać Policję. A jesli zawinie się i pojedzie, to ja powiadamiam mojego przełożonego a ten powiadamia Policję, że klient nie zapłacił za usługę, co jest (przy tej wartości) wykroczeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urzędnik może się zdziwić.
Dario ciekawe jakie wytyczne pójdą jak ów urzędnik obejrzy filmik wrzucony przez Ciebie na sąsiednim forum?

http://uwaga.tvn.pl/65413,news,,falszywa_ksiazka_serwisowa_i_cofniety_licznik,reportaz.html

 

jak po ciekawostkach z gazet poszły takie, a nie inne.

 

Pewnie nakaże robić zdjęcia licznika i wklejać do zaświadczenia :x:faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zrobić zestawienie klientów po N którzy pojawili się za rok na OBT

A wiesz, że nie głupie to;

z moich N

23% wróciło do mnie

35% do zmiennika

42% zmieniło skp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Marcyń nie wszystko napisał. Dowód lub pozwolenie czasowe dotyczy wszystkich rodzajów badań zakres których obejmuje czynności badania okresowego (w tym np. po kolizji) Nie ma dowodu nie ma przeglądu. Tak sie rządzi w Krakowie. Tyle że Pani która rządzi ( Kraków wie o kim mowa)

nie podpisała się na tym nędznym pisemku tylko jej zwierzchnik A teraz cyt. "Jednocześnie przestrzegam że nie wdrożenie powyższych ZALECEŃ stanowić będzie podstawę do wszczęcia postępowania administracyjnego o cofnięciu uprawnień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać niedługo zaczną się "migracje przeglądowe" - to nie jest żart, ale każdy ........ na swój strój - jest to przykre ale prawdziwe. Jak na razie przyjeżdżajcie do nas WELCOME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.