Skocz do zawartości

wytyczne odnośniebadań technicznych w krakowie


MARCYŃ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    11

  • biker100

    11

  • MARCYŃ

    10

  • michal_k

    10

Top Posters In This Topic

PC jako jedyną podstawę do wykonania OBT to we Wrocławiu mamy już od trzech lat...jednak pod względem wpisywania wyników badania do zaświadczenia pobili nawet Wrocław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC jako jedyną podstawę do wykonania OBT to we Wrocławiu mamy już od trzech lat...jednak pod względem wpisywania wyników badania do zaświadczenia pobili nawet Wrocław

Wszystko fajnie tylko jak się ma do tego kserokopia DR potwierdzona za zgodność z pobraną opłatą skarbową 10 zł i podpisem "Wydano celem pzredłożenia w SKP"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani która rządzi ( Kraków wie o kim mowa)
Wytyczne są autorstwa pana Kuźmy. Rozmawiałem dziś z Panią, o której mówisz i wyjaśniliśmy niektóre kwestie odnośnie powyższego pisma. Co do pkt. 2 chodzi głównie o BT skierowanego przez OKRD za brak OBT. W tym przypadku jest jeszcze jedna opcja mniej oficjalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko jak się ma do tego kserokopia DR potwierdzona za zgodność z pobraną opłatą skarbową 10 zł i podpisem "Wydano celem pzredłożenia w SKP"

Takiego dokumentu we Wrocławiu nikt ci nie wyda, tylko PC i TTR

 

[ Dodano: 03-03-2014, 18:10 ]

Od kiedy OKRD może skierować na OBT ???

Bingo Janusz!

To jest właśnie podstawą, że po zatrzymaniu DR za brak OBT nie możesz przyjechać na OBT z pokwitowaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko jak się ma do tego kserokopia DR potwierdzona za zgodność z pobraną opłatą skarbową 10 zł i podpisem "Wydano celem pzredłożenia w SKP"

Ano nijak. Przedłożyć można no bo czemu nie. Natomiast o kserokopiach potwierdzonych bądź nie, nic nie stoi w rozporządzeniu.

Stówę też można skserować i przywalić pieczęć, że z oryginałem zgodna - ciekawe kto takie coś weźmie.

 

kminiorek napisał/a:

Wszystko fajnie tylko jak się ma do tego kserokopia DR potwierdzona za zgodność z pobraną opłatą skarbową 10 zł i podpisem "Wydano celem pzredłożenia w SKP"

 

Takiego dokumentu we Wrocławiu nikt ci nie wyda, tylko PC i TTR

Wyda, wyda... może bez tego celu w cudzysłowie, ale wyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyją?

 

Michał... nie rozwalaj mnie...

 

No to czyją? Czyżby właściciel tylko wypożyczał DR od urzędu? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Marcyń nie wszystko napisał. Dowód lub pozwolenie czasowe dotyczy wszystkich rodzajów badań zakres których obejmuje czynności badania okresowego (w tym np. po kolizji) Nie ma dowodu nie ma przeglądu. Tak sie rządzi w Krakowie. Tyle że Pani która rządzi ( Kraków wie o kim mowa)

nie podpisała się na tym nędznym pisemku tylko jej zwierzchnik A teraz cyt. "Jednocześnie przestrzegam że nie wdrożenie powyższych ZALECEŃ stanowić będzie podstawę do wszczęcia postępowania administracyjnego o cofnięciu uprawnień

 

głównie chodzi o badania okresowe czyli zabrane DR za brak badań a pokolizyjne robisz za 94

i tyle .no chyba ,że uszkodzenia sa tak rozległe ,że robisz pokolizyjne +okresowe.natomiast jeśli pojazd nawet minęły badania okresowe to robie pokolizyjne a WK wydaje DR i robimy okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Marcyń nie wszystko napisał. Dowód lub pozwolenie czasowe dotyczy wszystkich rodzajów badań zakres których obejmuje czynności badania okresowego (w tym np. po kolizji) Nie ma dowodu nie ma przeglądu. Tak sie rządzi w Krakowie. Tyle że Pani która rządzi ( Kraków wie o kim mowa)

nie podpisała się na tym nędznym pisemku tylko jej zwierzchnik A teraz cyt. "Jednocześnie przestrzegam że nie wdrożenie powyższych ZALECEŃ stanowić będzie podstawę do wszczęcia postępowania administracyjnego o cofnięciu uprawnień

 

głównie chodzi o badania okresowe czyli zabrane DR za brak badań a pokolizyjne robisz za 94

i tyle .no chyba ,że uszkodzenia sa tak rozległe ,że robisz pokolizyjne +okresowe.natomiast jeśli pojazd nawet minęły badania okresowe to robie pokolizyjne a WK wydaje DR i robimy okresowe.

Marcyń " badanie dodatkowe którego zakres obejmuje czynności badania okresowego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z przesunięciem tematu mojego do tematów współpracy z WK nie odchodzmy od tematu.co do pana,pani z krakowa jest ich poruczenie na piśmie ok stosuje się (czy to jest legalne takie narzucanie po za dziennik ustaw iitd ,nie jestem w stanie na to odpowiedzieć)

jest to nadzór i współpraca z WK jestem na tak ale:

 

dlaczego co starostwo to inaczej w różnych sprawach,przecież diagnosta idąc tym tokiem

zmieni stan zamieszkania zacznie prace i okaże się ,że może mieć nie lada problem ,że tak tu się nie robi albo tu tak można robic a właściciel powie wymaga pan tego co nie trzeba mam racje?

 

dlaczego pewne WK nie przyjmą zaświadczenia brak miejsca na wpis badania a tam poprawione parametry i żądają aby był negatyw UI,a inne przyjmą .diagnosta musiałby mieć

baza w głowie WK co wolno a gdzie nie wolno sobie pozwolić.

 

niby nie ma rejonizacji ale jak klient jest z gdańska a pracuje np w krakowie ,zapomni o terminie badania a dostanie pokwitowanie to heja po PC do gdańska.tak samo brak nalepki na szybe do swojego WK chyba,że się myle w swoich wypowiedziach to proszę mnie poprawić.

 

i diagności najważniejsze ja czasami mam wrażenie ,że nie jesteśmy partnerami z po niektórymi WK tylko jak nawet mały błąd to od razu paragraf i ktoś musi za to odpowiedzieć itd.

ja nie mówie o błędach które wynikają z pewnych wiadomych spraw ,że nie daj ...można wywnioskować ,że auta nie było na SKP to inna inszość.

 

przecież wszyscy jesteśmy ludżmi a my mamy sprawdzić pojazd pod kątem bezpieczeństwa i wypisać poprawnie dokument a w kolejce jest jeszcze 3 pojazdy a do fajrantu tuż,tuż.ja staram się nie robic afery z podstawowych błedów w DR wypisanych przez WK.

 

a prawda jest taka teraz zawód diagnosty nie jest szanowany ani docenieny przez nikogo

nawet klient zbluzga po UI nie mówiąc o USZ i mam się uśmiechać bo jest jak jest.

na koniec bądzmy dla siebie mili my diagności,klient ,WK,TDT bo jutro nie wiemy co nas czeka w zdrowiu ,zawodowo itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Marcyń nie wszystko napisał. Dowód lub pozwolenie czasowe dotyczy wszystkich rodzajów badań zakres których obejmuje czynności badania okresowego (w tym np. po kolizji) Nie ma dowodu nie ma przeglądu. Tak sie rządzi w Krakowie. Tyle że Pani która rządzi ( Kraków wie o kim mowa)

nie podpisała się na tym nędznym pisemku tylko jej zwierzchnik A teraz cyt. "Jednocześnie przestrzegam że nie wdrożenie powyższych ZALECEŃ stanowić będzie podstawę do wszczęcia postępowania administracyjnego o cofnięciu uprawnień

 

głównie chodzi o badania okresowe czyli zabrane DR za brak badań a pokolizyjne robisz za 94

i tyle .no chyba ,że uszkodzenia sa tak rozległe ,że robisz pokolizyjne +okresowe.natomiast jeśli pojazd nawet minęły badania okresowe to robie pokolizyjne a WK wydaje DR i robimy okresowe.

To jak w końcu :? Pokolizyjne zrobisz na pokwitowaniu a okresowe nie? W czym identyfikacja pojazdu rózni sie w tych badaniach :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody jesteś to musisz w coś wierzyć

 

Dziękuje za komplement :viva: - niestety, w rzeczywistości młody jestem tylko stażem na forum ;)

 

proponuje zrobić zestawienie klientów po N którzy pojawili się za rok na OBT podejrzewam że nie będzie już za wesoła (..)

 

Proszę bardzo - rok 2012/13:

332 N - powrotów 297,

ale

2101 P - powrotów 1337

606 P nieodnotowanych wcześniej aut

 

W mojej statystyce więcej odpadło P :razz: . Wniosek: migracje ludności, wymiany samochodów, większa ilość SKP - to są czynniki w znacznej mierze decydujące o odchodzeniu klienta, a nie koniecznie brak spolegliwości względem klienta. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ja rozumiem wszystko, ale jeśli klient odstąpi od BT to nie mamy prawa zatrzymywać DR.

 

Ale kto mówi o zatrzymaniu? - ja go poprostu nie oddaję :roll: ,

 

 

oldspice, ile SKP jest w Twoim powiecie?

 

obecnie nie mam dokładnych danych, ale z 40 pewnie już jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

332 N - powrotów 297,

 

Ale nie powrotów na poprawkę tylko powrotów po N ale za rok z tych 332 N za rok ile Ci przyjechało ::?

 

Bo u mnie to trochę gorzej wygląda i nawet "stali" klienci po N potrafią się pogniewać za rok :razz: a człowiek (tzn. Ja) się stara tłumaczy czym to się może skończyć i że się nie da "klepnąć" itd. wszystko bez stresu a i tak dupa z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

332 N - powrotów 297,

 

Ale nie powrotów na poprawkę tylko powrotów po N ale za rok z tych 332 N za rok ile Ci przyjechało ::?

 

Właśnie tak jak napisałem, zaś na "ponownym" z tych nie pojawiło się 2, ale z tych 2 jeden był za rok - nie jest źle :-D

 

Bo u mnie to trochę gorzej wygląda i nawet "stali" klienci po N potrafią się pogniewać za rok :razz: a człowiek (tzn. Ja) się stara tłumaczy czym to się może skończyć i że się nie da "klepnąć" itd. wszystko bez stresu a i tak dupa z tego.

 

Jak wszędzie - nie dasz rady dogodzić każdemu... Widocznie masz w okolicy "bardziej lojalną" SKP. Ja nie zapomnę jednego taksiaka, który zrobił mi awanturę za to, że naliczyłem pełną opłatę (OBT,LPG,TAXI). Więcej nie przyjechał, czyli robi się gdzieś taniej. Od tamtej pory przed wjazdem mówię każdemu ile będzie kosztowało badanie. Jak ktoś pyta czy będzie coś taniej odpowiadam że tak - jeśli wynik będzie N, to mniej o 1 zł :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak jak napisałem, zaś na "ponownym" z tych nie pojawiło się 2, ale z tych 2 jeden był za rok - nie jest źle

 

To rzeczywiście, u mnie są bardziej "obrażalscy" i po N i po poprawce za rok jadą gdzie indziej, ale w drugą stronę działa to tak samo jak się na innych obrażą to trafiają np. do mnie a u mnie nie ma przeproś jak coś nie gra to N a nie "wyjazd do warsztatu" bez płacenia za OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koś z Krakowa może napisać ja w praktyce wpisuje wyniki pomiarów spalin? Czy wpisujecie wszystkie pomiary- CO jałowy, CO 2000-3000, HC, lambda. Oraz czy w pojazdach z gazem wpisujecie wartości dla paliwa i gazu oddzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według telefonicznych zaleceń WK wpisuję tylko CO na biegu jałowym, ponieważ ten pomiar jest jednakowy bez względu na datę pierwszej rejestracji. Wpisuję wyższą wartość dla pojazdów z LPG (oczywiście jeśli mieści się normie).

 

PS. te zalecenia zostały wprowadzone na życzenie wydziału ochrony środowiska UMK. Chodzi o nieszczęsny krakowski smog, z którym spaliny mają niewiele wspólnego. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. te zalecenia zostały wprowadzone na życzenie wydziału ochrony środowiska UMK. Chodzi o nieszczęsny krakowski smog, z którym spaliny mają niewiele wspólnego. :x

No dobrze i co dalej jak zaświadczenie zawierające wyniki z pomiarów wylądowało w przydrożnym koszu?

Czy może wydział komunikacji będzie wzywał posiadaczy pojazdów po przeprowadzonych badaniach celem analizy wyników podanych w zaświadczeniach?

A może takie cykliczne zestawienia stacja będzie robiła i przekazywała do WK, a ten do Ochrony Środowiska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te zalecenia zostały wprowadzone na życzenie wydziału ochrony środowiska UMK.

Jest to krok we właściwym kierunku, szkoda jednak, że nie ma on podstaw prawnych bowiem WOŚ UMK nie jest stroną w badaniu pojazdu na SKP.

Póki co, wyniki badań mamy udostępniać na życzenie właściciela a obowiązkowa wydawać do zaświadczenia, jedynie w przypadku negatywnego wyniku badania.

 

Chodzi o nieszczęsny krakowski smog, z którym spaliny mają niewiele wspólnego. :x

A już na pewno nie CO.

Oczywiście ogólnie stanowi on część sumy spalin, jednak niebezpieczny jest, tak na dobrą sprawę wtedy kiedy nie może się rozproszyć.

Na smog ma większy wpływ sadza zawarta w spalinach więc bardziej chodziłoby o wynik z badania zadymienia a także niespalone węglowodory, czyli wartość HC.

Również na smog ma wpływ wielkość NOx w spalinach, ale póki co nie mierzymy tego parametru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, wyniki badań mamy udostępniać na życzenie właściciela a obowiązkowa wydawać do zaświadczenia, jedynie w przypadku negatywnego wyniku badania.

Póki co to osobiście nie znam takiego "ustawowego" obowiązku w przypadku wyniku negatywnego.

Na wniosek posiadacza pojazdu, w przypadkach gdy istnieje taka możliwość, wydawany jest mu wydruk potwierdzający wynik pomiarów wykonanych podczas badania technicznego

Czyli gdy mam sprawną drukareczkę (a nie mam :x), gdy klient o to wnosi i bez względu czy wynik badania do P lub N się odnosi.

Chce to ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.