Skocz do zawartości

wymagania dla diagnostow


mlody84

Rekomendowane odpowiedzi

Bogusław Maćkowski, z całym szacunkiem, ale nie ma tu mowy o rodzaju dokumentu, rodzaju praktyki itp. Oświadczenie, zaświadczenie jest również dokumentem i brak jest w tej sytuacji podstaw do odrzucenia wniosku, jeśli nie ma innych przeciwwskazań formalnych.

 

wlasnie o to mi dokladnie chodzi bo przepis o wymaganiach jest bardzo ogolny

"udokumentowane 4 lata praktyki"

zaswiadczenie z pieczatka, swiadectwo pracy i to i to jest dokumentem....

 

ZAŚWIADCZENIE O ODBYTEJ PRAKTYCE ZAWODOWEJ

 

Niniejszym zaświadcza się, że Pan ....... zamieszkały w ............... legitymujący sie dowodem osobistym nr ................. wydanym przez ................................, PESEL..................... odbył praktykę z zakresu obsługi i napraw pojazdów samochodowych w firmie ........................................................... NIP..................................... w terminie .............................. Zakres praktyk obejmował obsługę i naprawę pojazdów samochodowych

 

Pieczęć firmy i podpis wlaściciela

.......................................

 

 

czy cos takiego jest uznawane przez WK??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był to temat komisji 9 instytucji. Za ograniczeniem ilości stacji była tylko 1 instytucja a pozostałe nie poparły tego wniosku.

Mógłbyś przybliżyć temat

Teraz jest ponad 20 instytucji w komisji rekomendującej zmiany przepisów dot BTP. Praktycznie większość to producenci urządzeń,którym zależy na powiększeniu rynku zbytu.

Co to za komisja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław Maćkowski, czy zaświadczenie nie jest rodzajem dokumentu urzędowego zdefiniowanym w KPA? A skoro tak to dlaczego miałby urząd nie uznać zaświadczenia wystawionego przez przedsiębiorcę. Brak jest podstaw prawnych do żądania innych dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego jeśli po egzaminie okaże się, że dopiero ktoś ukończył wykształcenie albo praktykę zaświadczenie o ukończeniu egzaminu TDT zostanie unieważnione.
przez kogo?? Jak przez sąd to rozumiem bo jak dla urzędnika to zbyt wysokie progi.

 

Odpowiadając na pytanie zażądał bym udokumentowania świadectwa pracy/umowy o pracę jeśli nadal jest praktyka, umowy uczelni i jeśli praktyka półtoraroczna byłaby łącznie 3 tygodniowa (bo np. 1 godz. w miesiącu) wówczas nie uznałbym praktyki za 1,5 roku. W innym przypadku warte rozważenia.
Oj niesie fantazja ułańska Pana Bogusława, oj niesie. Może tak podstawę prawną Pan Bogusław podał tego przelicznika.

 

"Zgodnie z treścią artykułu 231 Kodeksu Karnego funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jest to tzw. przestępstwo urzędnicze.

Z przekroczeniem uprawnień mamy do czynienia wówczas, gdy sprawca podejmuje czynności nieleżące w granicach jego kompetencji. Chodzi tu o przekroczenie zakresu czynności służbowych, do których wykonania sprawca jest uprawniony.

Niedopełnienie obowiązków polega na zaniechaniu ich wykonania albo na nienależytym, niedbałym ich wykonaniu. Może ono polegać także na podjęciu przez funkcjonariusza publicznego działania w przypadku, gdy obowiązek na nim spoczywający polegał na powstrzymaniu się od pewnych działań."

 

 

Czytaj więcej na Infor.pl: http://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/ciekawostki/252262,Kiedy-funkcjonariusz-odpowiada-za-przekroczenie-uprawnien.html#ixzz2wpOq2Ncc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy wymiar etatu ma wpływ na lata praktyki?

Nie ma wpływu. Gdyby miało mieć to wpisana byłaby liczba wymaganych przepracowanych godzin.

 

2. czy zaświadczenie o odbyciu bezpłatnej praktyki ( 1.5 roku ) z warsztatu samochodowego jest uznawane w wydziale komunikacji?

To zależy od interpretacji TDT i Wydziału Komunikacji (Starostwa). Niestety taki mamy klimat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od interpretacji TDT
A co ma do tego TDT?

Pewnie Gacek spotkał się z opinią, że TDT kontroluje, a oni (tzn WK) z opinią TDT - zgadzają się i jak im TDT zinterpretuje tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od interpretacji TDT
A co ma do tego TDT?

Pewnie Gacek spotkał się z opinią, że TDT kontroluje, a oni (tzn WK) z opinią TDT - zgadzają się i jak im TDT zinterpretuje tak będzie.

Dopóki ten bajzel nie trafi na SKO :x:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie. Gdybym dzisiaj miał podjąć decyzję o tym czy zdobywać uprawnienia diagnosty to raczej bym sobie odpuścił, mimo, że teraz jest łatwiej zdać egzamin (zdawałem egzamin w najgorszym okresie, gdy trzeba było robić wszystko na raz). Oto zestawienie plusów i minusów:

 

PLUSY:

- masz pracę (o ile jest wolne miejsce).

 

MINUSY:

- bardzo trudno zdobyć uprawnienia i bardzo łatwo je stracić;

- wszyscy mają pretensję- klienci, że się czepiasz do braku hamulców, a szef do małego przerobu;

- pensje na prawdziwą umowę o pracę są niskie, a trochę lepsze na umowy śmieciowe (ew. plus coś pod stołem);

- w razie co (wypadek) zawsze sięgną do Twojego badania;

- przepisy są niejasne, czasami sprzeczne, podatne na interpretację;

- w obecnym systemie musisz być człowiekiem bezideowym, bo jak masz kręgosłup moralny to albo Cię wywalą z pracy albo zaczniesz zaglądać do kieliszka.

 

Może coś przegapiłem. Jak coś, to mnie poprawcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pensje na prawdziwą umowę o pracę są niskie, a trochę lepsze na umowy śmieciowe (ew. plus coś pod stołem);

Nie masz umowy o dzieło, mam nadzieję ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- w obecnym systemie musisz być człowiekiem bezideowym, bo jak masz kręgosłup moralny to albo Cię wywalą z pracy albo zaczniesz zaglądać do kieliszka.
ewentualnie na Mącznej w Zdrojach wylądujesz :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zdawałem egzamin w najgorszym okresie, gdy trzeba było robić wszystko na raz)

Możesz przybliżyć bardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz umowy o dzieło, mam nadzieję ,,,

 

Ja mam akurat umowę o pracę i cienką pensję, ale ja jestem raczej nauczony skromności i nie mam dużych potrzeb finansowych- diagnostą zostałem dla idei, bo wierzyłem, że robimy coś ważnego dla tego kraju i ludzi.

Ale nie wiem jak długo, bo szef nie jest ze mnie zadowolony. Klientów coraz mniej bo ja np. wymagam, żeby hamulec ręczny był sprawny, opony nie były łyse i żeby przewody hamulcowe nie były kompletnie skorodowane. A taka wieść się niesie i ludzie jadą do jakiś innych stacji (fabryk pieczątek).

A wierzcie mi- ja się naprawdę nie czepiam drobiazgów tylko poważnych spraw. Wczoraj miałem klienta tirem z łysymi oponami na naczepie- przed stacją zapytał czy mi to przeszkadza- jak powiedziałem, że za to jest negatyw to powiedział: "to się ku..a będziesz chłopie tu nudził" i odjechał...

Trudno, pewnie wrócę na warsztat, a złomy jak jeździły tak dalej będą jeździć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLUSY:

- robota łatwa miła i przyjemna :roll:

- dobrze płatna :roll: (jeszcze na dzisiaj, lecz nadciągają chmury czarne :?)

- jestem panem i władcą stanowiska :hah:

- żaden klient nie fika, a jak fika to pieczątki ni ma :hah:

- po wprawie odczuwalna wdzięczność i poszanowanie :ok

MINUSY:

- mało fajnych lasek wbija z naciskiem na fajnych :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"to się ku..a będziesz chłopie tu nudził" i odjechał...
przed odjazdem trzeba było mu powiedzieć, że inteligentni ludzie mają hobby i się nie nudzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to jest jak z wiekiem...... , ani się obejrzysz.......... :sad:

 

No trudno, ale przynajmniej ponoć wszyscy są tam mili i Napoleonem można zostać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacek nie pękaj ,ja już jestem nałogiem a jak się dowiedziałem że ma m pracować do 67 roku życia w tym syfie to pękłem.

Ale niechcę ,ale muszem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.