Skocz do zawartości

Auto z Belgii problem z umową.


MATEUSZ125P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem auto od handlarza który posiada legalną firmę. Wystawił mi fakturę vat marże ze swoją pieczęcią dostałem też certificat d,immatriculation kentekenbewijs oraz dokument opłacenia akcyzy,tłumaczenie dokumentów,prufbescheinigung i książki serwisowe auto z belgii brakuje tylko umowy lub faktury tego handlarza z właścicielką tego pojazdu. Sprzedawca powiedział mi że spokojnie mi to zarejestrują ale ja wole sie dopytać. Prosze o sugestje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam faktura marża a wytłumaczysz mi na jakiej podstawie da sie tak zarejestrować ? bo mi sie to dziwne wydaje bo ciągłości nie ma przynajmniej tak jest z autami z polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojazd został sprowadzony z zagranicy przez osobę prowadzącą dział. gospodarczą i ta osoba Tobie sprzedaje, to nie jest wymagana ciągłość własności.

 

Rozp. w spr. rejestracji i oznaczania pojazdów Dz.U.2007.186.1322 z późn. zm.

 

§ 4. 1. Dowodem własności pojazdu lub jego pojedynczych zespołów jest w szczególności jeden z następujących dokumentów:

1) umowa sprzedaży;

2) umowa zamiany;

3) umowa darowizny;

4) umowa o dożywocie;

5) (28) faktura VAT potwierdzająca nabycie pojazdu;

6) prawomocne orzeczenie sądu rozstrzygające o prawie własności.

2. W przypadku gdy dane odnoszące się do zbywcy pojazdu zawarte w dowodzie własności pojazdu dołączonym do wniosku o rejestrację są niezgodne z danymi właściciela zawartymi w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu, jeżeli była wydana, jako dowód własności wymagany do rejestracji rozumie się wszystkie dokumenty potwierdzające fakt przeniesienia prawa własności pojazdu.

2a. Jeżeli zbywcą pojazdu, o którym mowa w ust. 2, jest przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie obrotu pojazdami, jako dowód własności potwierdzający nabycie prawa własności przez tego zbywcę dopuszcza się uwierzytelnioną notarialnie kopię tego dowodu.

2b. (29) W kopii dowodu własności, o której mowa w ust. 2a, informacja o cenie pojazdu może być przekreślona w sposób uniemożliwiający jej odczytanie.

3. Przepisów ust. 2 i 2a nie stosuje się do pojazdów sprowadzonych z zagranicy, o których mowa w § 3 ust. 1, w przypadku gdy:

1) przeniesienie prawa własności pojazdu nastąpiło za granicą;

2) zbywcą pojazdu zgłoszonego do pierwszej rejestracji jest przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie obrotu pojazdami, który sprowadził ten pojazd z zagranicy.

 

 

Z ustępu 2 wynika tzw. ciągłość.

A w ustępie 3 pkt 2 mamy Twój przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ustępu 2 wynika tzw. ciągłość.

A w ustępie 3 pkt 1 mamy Twój przypadek.

Nie ma to jak profesjonalizm :)

KolegoMATEUSZ125P, myślę że Koleżanka Olga, zasłużyła na "piwo" a nawet na "pomógł(a)" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MATEUSZ125P, a ten pośrednik dał Ci potwierdzenie dokonania opłaty recyklingowej (500zł), bo mnie by tego brakowało :)

(No chyba ze się jakoś inaczej z tym umawialiście).

 

A tablice rejestracyjne masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga dziękuje ci bardzo za pomoc :D co do recyklingu to obniżył mi cene i sam sobie go opłaciłem oczywiście na jego dane osobowe i adresowe a tablic nie mam bo auto przyjechało na lawecie ponieważ było uszkodzone. Musze teraz iść do wk aby mi dali próbne tablice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.