Skocz do zawartości

kontrola tdt


ddaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy wypowiedzcie sie może ktoś to przerabiał, jesteśmy przed kontrolą coroczną stacji, i bedzie u nas tdt na co uważać?, i czy urzadzenie do geometrii musze mieć na stacji czy może być na osobnym stanowisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    11

  • IVVO

    8

  • grzegorz70

    6

  • Fredek

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Po co ? w razie potrzeby pożyczysz na sąsiedniej skp ,,,,
A czy przypadkiem nie jest wpisany nr.fabryczny takiego urzadzenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to że mamy wszystko, ale urzadzenie do geometrii mamy na stanowisku obok stacji bo tam jest kanał i wygodniej robić niż na stacji gdzie mamy nożycowy podnośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urzadzenie do geometrii mamy na stanowisku obok stacji

OK wszystko pasuje , tylko przygotuj do urządzenia jeszcze deklarację zgodności, stanowiskową instrukcję uzytkowania , to musiałem pokazać podczas kontroli TDT

 

[ Dodano: 24-03-2014, 14:36 ]

A czy przypadkiem nie jest wpisany nr.fabryczny takiego urzadzenia...

Oczywiście że jest wpisany , bynajmniej u mnie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to że mamy wszystko, ale urzadzenie do geometrii mamy na stanowisku obok stacji bo tam jest kanał i wygodniej robić niż na stacji gdzie mamy nożycowy podnośnik

Nie rób sobie jaj z kontrolujących. Na 1 dzień przyciągnij je na stanowisko SKP. Nie zapomnij o uchwytach 20``, obrotnicach i płytach kompensacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o uchwytach 20``

Jeśli nie bedziesz mieć 20 " to lipa na kontroli TDT

A to dlaczego?

Ma dopuszczenie przez TDT do roku XXXX (ważne 5 lat).

To znaczy, że jak mu rok temu dopuścili, to teraz co zrobią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o znaczy, że jak mu rok temu dopuścili, to teraz co zrobią?

A jakie jest obecnie wymaganie odnosnie przyrządu do geometrii ? żeby zapewniał pomiar na średnicach obręczy kół od 12" do 20 " ( pojazdu o dmc do 3,5 t). My specjalnie kupowaliśmy uchwyty na 20 " aby urządzenie spełniało wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie te dokumenty i papierzyska mamy ok, geometrie też na 20", zabrał bym ją na stacje na ten dzień ale oni mają bodajrze dwa tygodnie czasu na wjazd do nas, bez wcześniejszego uprzedzania własnie, a nie wiem jak to jest w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa tygodnie
Trzy, sam pewnie nie jesteś możesz zaryzykować i jak przyjadą jeden rozmawia, częstuje kawą i ciaskami a drugi w tym czasie przynosi sprzęt. Pamiętaj o urządzeniach wyposażonych w akumulatory - muszą być naładowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale oni mają bodajrze dwa tygodnie

Wizyta Panów z TDT , jest z reguły zapowiedziana co do dnia , nie było nigdy z tym problemu , tym bardziej że kontrole przeprowadza kierownik WK w obecności TDT. Tak jest u nas, nikt jeszcze nie musiał czekać jak na szpilkach a tym bardziej dwa tygodnie , ale nie wiem jakie tam zwyczaje w Legnicy panują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dnia, to nigdy nie wiedziałem i przyjeżdżali tylko ludzie z TDT.

Tylko że od momentu zawiadomieni o kontroli , to chyba był 1 miesiąc - na "szpilkach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - to są normalni ludzie /nie wymyślają/ sprawdzają tak jak przy odbiorze SKP. Po drugie - bez stresu - rób swoje a będzie dobrze. Zrób sobie listę po kolei co sprawdzać przy samochodzie /możesz z niej korzystać w czasie badania/ abyś się nie wysadził na jakiejś pierdółce. Jeśli masz dokumenty z przebudowy, zabytku, nabicia nr to je przygotuj. Poukładaj świadectwa zgodnie z protokołem odbioru - nie trzeba szukać po całej teczce. Sprawdź baterie do urządzeń. Zobacz tabliczkę na podnośniku /często się zaciera i problem/ ja mam dwie od producenta NNW. Sprawdź czujnik gazu czy załącz wentylatory. Przejrzyj rejestr- szczególnie gazy - czy są wpisy kompletne - Panowie zawsze trafią na ten jeden jedyny bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pamiętam:

1. Powiadamiają o wizycie pisemnie. Jak się pojawią, to w pierwszych krokach prowadzeni są do tak zwanej "góry" (szefostwo, zarząd, sekretariat czy inne tam biuro) aby się wpisali do zeszytu kontroli.

2. Po zejściu na stanowisko biurowe SKP instalują swe laptopy, drukarki i inne graty.

3. Buszują po "tablicy ogłoszeń"; decyzje, wykaz diagnostów, cennik, zakres.

4. Poprzedni protokół życzą sobie najczęściej do wglądu (między nami traktują go jako ściągawkę do nowego :x ).

I dobrze mieć w tej kolejności przyszykowane teczki jak wpisano urządzenia w protokole - od po prostu pisanina idzie im sprawniej.

5. Teczki z kartami okresowych przeglądów, certyfikaty zgodności. Dawno temu nie odpuścili i kazali założyć osobną na szarpak wkomponowany w podnośnik, bo po inszemu w nazwie sprzętu "podnośnik do unoszenia całego pojazdu wraz z urządzeniem do wymuszania szarpnięć kołami" było źle.

6. Była jedna fabryczna tabliczka znamionowa na całą linię. Okazało się podobnie źle, więc poprzyklejałem zastępcze na płytę do zbieżności, amortyzatory i rolki hamulcowe.

7. Stanowisko do pomiarów hałasu zawsze dozór ciekawi, aby czasami nie było pozastawiane. Miejsca postojowe dla pojazdów oczekujących ładnie wyznaczone.

Tablica stacji, godziny otwarcia, identyfikatory diagnostów.

8. Z samego badania to obroty kołem kierownicy, czujnik nacisku na hamulec czy używany, unoszenie osi w pojeżdzie.

9. Urządzenia wyeksponowane na stanowisku kontrolnym wyposażyć w stanowiskowe instrukcje obsługi.

10. Zwracają uwagę na czujniki gazowe i sprawności instalacji nawiewowo-wywiewowej.

11. Raz marudzą, że część sprzętów (tych mniejszych w walizkach) trzyma się w biurze, a raz wrzucają na luz z tym.

Urządzenia stanowiące wyposażenie stacji muszą znajdować się na stacji - tu zestaw do geometrii mus być.

12. Aktualne przepisy dobrze mieć gdzieś na kompie w szybko dostępnych folderach/folderze. Jednak zawsze punkty na plus się łapie jak "paragrafy" są w gotowości do wglądu już podrukowane. :) W miarę aktualne katalogi, techniczne dane...

13. Pytają o kątomierz, długaśną miarę i dynamometr.

14. Po rejestrze raczej mało szperają. Najczęściej proszą o wydruk za jakiś okres, albo tam z gazami, sprowadzańcami czy negatywami... różnie.

15. Zawsze miło grzecznie i spokojnie. :)

Powodzenia. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ponowny odbiór to przechodziłem ale wtedy interesowały ich warunki,sprzęt itd, a w trakcie kontroli ze starostwa wcześniej to musiałem badania robić przy nich, nie wiem jak z tdt bedzie, czy nie jak na egzaminie na diagnoste ha ha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w trakcie kontroli ze starostwa wcześniej to musiałem badania robić przy nich

 

A jak nie było żadnego klienta to kazali na ulicy łapanki robić? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie było żadnego klienta to kazali na ulicy łapanki robić?

 

Nie. Organizuje się klienta na telefon dla świętego spokoju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizuje się klienta na telefon dla świętego spokoju :D
To ja się modlę żeby nikt nie przyjechał, a ten se klientów na telefon nagania :P:evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się modlę żeby nikt nie przyjechał, a ten se klientów na telefon nagania

 

U nas tak jest, że jeśli nie ma przeglądu w czasie kontroli to mogą jeszcze raz /starostwo/ znienacka przeprowadzić kontrolę doraźną - więc rozumiesz :D .. dla spokojności ducha he..he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.