Skocz do zawartości

kontrola tdt


ddaro

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko odnośnie wystawianego zaświadczenia z wynikiem N, konkretnie wykreślenia art. 66 w pkt 2.

A jakieś zalecenia w związku z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    11

  • IVVO

    8

  • grzegorz70

    6

  • Fredek

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

a czy S.K.P.-POZNAŃ to nie wiem.

 

Mam "GO" i znam,ale rzeźbię na Norcomie :)

 

Wystawianie w nim faktur też jest sztuką :-P,a to już czynię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qnick na tym rzeźbi, chyba danielg539

Qnick robi, ja na szczęście nie ale trochę go znam, bo serwis w którym pracowałem pracował na tym programie. Co ciekawe, to twórcy programu bardzo szybko reagują na wszystkie niedociągnięcia i są na bieżąco ze zmianą przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorze się dogadują :D

A jakieś zalecenia w związku z tym?
Wyjaśnić, poprawić.

- czy aby na pewno o to szło???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

witam

w badaniu okresowym amortyzatory badamy na przyrządzie za każdym razem czy tylko organoleptycznie sprawdzamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literalnie skuteczność tłumienia li tylko po wypadku i tylko dla aut osobowych.

Poza tym z ostatnich obserwacji wynika, że ergonomia lokalizacji sprzętów w linii diagnostycznej jakby tester amortyzatorów ustawia na końcu nawet po szarpakach, a więc w procesie badania uważa za zbędny i go pomija. No chyba, że komuś się chce z testera amorów na szarpak powracać, którego użycie jest najczęściej i tak zalecane. Niestety nowoczesność wita! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w badaniu okresowym amortyzatory badamy na przyrządzie za każdym razem czy tylko organoleptycznie sprawdzamy
czasami sprawdzamy czasami nie, czasami czytamy czasami nie, czasami coś wiemy , a czasami coś dzwoniło.

Tobie powinno ...................................... :razz::shock::shock::shock:

 

A właśnie ty masz uprawnienia diagnosty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w badaniu okresowym amortyzatory badamy na przyrządzie za każdym razem
ja tak czynię i nikt mi za to głowy nie urwie ,a jak ktoś nie wie po co są amortyzatory i jakie spełniają ważne zadanie w samochodzie i co powoduje ich nie sprawność to może sobie nie sprawdzać....... każdy jest Kowalem swojego losu ..................... :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Jak sobie przypominam podglądanie badania przez kontrolujących, to bardziej wścibiają się w sposób sprawdzania ręcznego i luzów w układzie kierowniczym. Przyglądają się też pomiarowi światłości przy średnim zakresie obrotów silnika, a ostatnio mają hopla na punkcie rubryki K dowodu aby zgodna z tabliczką była. Oczywiście jak rubryka K jest wypełniona i tabliczka nosi te dane rzecz jasna. A bywają ZONKI szczególnie przy drugich homo-etapach.

No dobra bo o amory szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literalnie skuteczność tłumienia li tylko po wypadku i tylko dla aut osobowych.

Poza tym z ostatnich obserwacji wynika, że ergonomia lokalizacji sprzętów w linii diagnostycznej jakby tester amortyzatorów ustawia na końcu nawet po szarpakach, a więc w procesie badania uważa za zbędny i go pomija. No chyba, że komuś się chce z testera amorów na szarpak powracać, którego użycie jest najczęściej i tak zalecane. Niestety nowoczesność wita! :?

 

Ja mam tester zamontowany zaraz za płytą do zbieżności, a przed rolkami.Test amortyzatorów wykonuje przy każdym badaniu okresowym i powypadkowym.Klienci są zadowoleni i często pytają co to za badanie, bo pierwszy raz je widzą :-/ Czas wykonania takiego testu jest tak krótki,więc nie rozumiem czemu, nie wszyscy używają to urządzenie przy okresowym :-( Świadomość kierowców powoli się zmienia i zaczynają doceniać jakość usługi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas wykonania takiego testu jest tak krótki,więc nie rozumiem czemu, nie wszyscy używają to urządzenie przy okresowym Świadomość kierowców powoli się zmienia i zaczynają doceniać jakość usługi
- no zmienia, zmienia... są też tacy co pytają czy samochód na szarpakach będzie rozrywany i najbezpieczniej "nie" odpowiedzieć, to jest szansa, że nie odjedzie. Sporadycznych przypadków zdarzyło się kilka, nie powiem. I powiem, że byli to klienci z gatunku tych co to "samochodu i żony nie pożycza" i on sam będzie przez kanał jechał. Co do pożyczki samochodu to jeszcze jak cię mogę, ale żeby zaraz i żo... też nie. :x

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszyscy używają to urządzenie przy okresowym

Bo się zużywa.

 

Przez 16lat używania tego przyrządu, ani razu się nie zepsuł :D Jedyny minus, to wyższe rachunki za energie elektryczną :evil: Takie opinie też słyszałem ;)

 

Dodam jeszcze, że przyrząd do sprawdzania łożysk, też dalej używam i wielu klientów jest mi wdzięcznych, że uratowałem ich przed wymianą wszystkich łożysk w piastach :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że byli to klienci z gatunku tych co to "samochodu i żony nie pożycza" i on sam będzie przez kanał jechał
to trzeba mu otworzyć drzwi z drugiej strony i niech sobie przejedzie -a badanie wykonuje diagnosta......... :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.