Skocz do zawartości

VAT i wynik negatywny


lesli

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie takie szybkie pytanko. Pojazd z 2 rzędami foteli chce koniecznie zaświadczenie z badania i nie interesuje go wynik - papier ma zawieźć księgowej.

Pytanie brzmi: Wykreślacie pozycje 1 i 2 na zaświadczeniu i w punkcie 2 wpisujecie Pojazd nie spełnia art. 86a ust. itd, czy wykreślacie pozycję 1 jako wynik negatywny i w punkcie 2 dalej regułkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    8

  • JANUSZ60

    6

  • IVVO

    6

  • Psuj

    4

Top Posters In This Topic

no właśnie biłem się z myślami, bo jak spełnia to wykreślamy obie pozycje - tak przynajmniej pisze w objaśnieniach do zaświadczenia

i tak sobie wieczorem przeglądam tabelki w 996 a tam - :shock: że jak nie spełnia to krzyżyk na negacie

 

[ Dodano: 03-04-2014, 23:27 ]

oczywiscie jesli chodzi o sprawdzenie warunków dodatkowych VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak ale ja przeszukiwałem w dziale VAT więc jak pisałem na szybko nie rzuciło mi się w oczy.

A koledzy już pisali takie wyniki negatywne? Mój zmiennik właśnie miał takową przyjemność dzisiaj pisać do vw transportera. A u mnie zagonił się "Panocek" z Audi Q5 bodajże: - bez kraty, na 5 miejsc, chyba tydzień temu kupiony, wczoraj wybrany a dzisiaj księgowa go wysłała na badanie :evil:

 

[ Dodano: 03-04-2014, 23:54 ]

Dzięki kolego za link ale widzę że chwile mi zajmie czytanie 51 stron postu więć do jutra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie biłem się z myślami, bo jak spełnia to wykreślamy obie pozycje - tak przynajmniej pisze w objaśnieniach do zaświadczenia

...ale wiesz, że od stycznia zmieniły się przepisy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie biłem się z myślami, bo jak spełnia to wykreślamy obie pozycje - tak przynajmniej pisze w objaśnieniach do zaświadczenia

 

4) Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym

przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu pozycje 1

i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

 

:evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dla przypomnienie

Każde badanie (czyli okresowe,dodatkowe,zgodności) kończy się wynikiem P lub N.

Badanie VAT jest badaniem dodatkowym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde badanie (czyli okresowe,dodatkowe,zgodności) kończy się wynikiem P lub N.

Bardzo się zdziwisz, gdy Ci powiem, iż nie wszędzie jeszcze tak jest ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skreślam obie pozycje. Wynik bez oceny i w uwagach p. 2 określam:odpowiada lub nie odpowiada dodatkowym warunkom

Kolego, żle robisz - przy dodatkowym P lub N - a jest to badanie dodatkowe - przeczytaj post do początku. TDT też u mnie to sprawdzał i pytał jak to robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wreszcie mamy organ interpretujący - od kuchni bez odpowiedzialności, wytyczne bez wytycznych, interpretacje bez interpretacji, a kontrolujący ma zawsze racje bo jak nie to :nook

 

 

Ach zapomniałem diagnostom to lotto, aby tylko przejść kontrole i dalej łupać pieczątki :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach zapomniałem diagnostom to lotto, aby tylko przejść kontrole i dalej łupać pieczątki

 

Pojechałeś "trochę po bandzie" - uważałem Ciebie za rozsądnego człowieka - myliłem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wreszcie mamy organ interpretujący - od kuchni bez odpowiedzialności, wytyczne bez wytycznych, interpretacje bez interpretacji, a kontrolujący ma zawsze racje bo jak nie to :nook

 

Ja mam na piśmie z mojego WK, że wszystkie dodatkowe maja wynik P lub N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałeś "trochę po bandzie" -

TAk zrobiłem to z premedytacją 8)

uważałem Ciebie za rozsądnego człowieka - myliłem się

Szkoda, że nie oceniłeś tych co tak piszą - bo to nie moje przemyślenia :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważałem Ciebie za rozsądnego człowieka - myliłem się
za mocno powiedzianeIVVO, prześledź posty ketiwa38w paru wątkach,to myślę,że może zmienisz zdanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.