Skocz do zawartości

Demontaż haka


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba dodać "jakieś" badanie na hak
:ok

 

Jak i o jakiej treści powstają adnotacje w dowodzie to w instrukcji rejestracji ładnie jest rozpisane. A gdzie są paragrafy na sposób pozbycia się tych urzedowych wpisów?

Nie widziałeś nigdy adnotacji typu "zastaw wykreślono dn...." lub "współwłaściciel - wykreślono dn...", tylko czy ma to umocowanie w przepisach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    12

  • adam1501

    8

  • JANUSZ60

    8

  • danielg539

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Widziałem. Wiele razy różne cuda powpisywane/powykreślane widziałem.

Pytam odnośnie badań przy jednoczesnym problemie braku anty-badań.

Są adnotacje i są ant-adnotacje. Mi właśnie chodzi o podstawy prawne na ich wykreślanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaśmiecac napisze tu. Jutro przyjedzie do mnie klient na OBT który zdemontowal hak. Ma wpis hak w dowodzie.

 

Zrobię OBT i dodatkowe czyli 98+35 i wyślę go do wydziału żeby wykreślono hak. A jak wróci z wykreślonym to mu trzasne pieczątkę

Do dowodu

 

Czyż nie tak? .

 

Ni ma ustalonego typu postępowania. Ustal to indywidualnie ze swoim WK, po prostu musicie sie dogadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mów, że tak właśnie postępujesz ,,,
Są dwa typy klientów. Pierwszemu mówię o konieczności usunięcia wpisu z DR przed badaniem (u nas wystarczy oświadczenie). Człowiek idzie do WK i za godzinę jest u mnie. Wtedy wynik P i lala. Drugi, uparty i wszystkowiedzący, stara się jak może żeby mi udowodnić jaki to ciemniak ze mnie. Z marszu N. Czy taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60, to napisz jak Ty postępujesz. Będę mógł się odnieść. A różne postępowanie, bo klienci różnie do tematu podchodzą. Zawsze w pierwszej kolejności mówię o wykreśleniu wpisu. Nie każdy jednak podchodzi do tematu tak jak powinien, a jeśli klient upiera się przy badaniu to nie widzę powodu żeby go nie zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę mógł się odnieść.

Tu nie ma do czego się odnosić, gdyż ja nie mówię, że Ty robisz źle a ja dobrze. Chodzi mi o to, że nawet tak prostej czynności nie możemy w tym kraju zrobić jednakowo a marzy Nam się jakiekolwiek ujednolicenie.

U mnie nie da się wykreślić na oświadczenie, zatem również wolna amerykanka, albo N, albo P bez pieczątki i tak udajemy, że robimy to zgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że nawet tak prostej czynności nie możemy w tym kraju zrobić jednakowo a marzy Nam się jakiekolwiek ujednolicenie.
Bo hak potraktowano po macoszemu. Niby PORD nakazuje wykonać badanie, ale już rozporządzenie mówi co innego. Mało tego, brak jakiegokolwiek odniesienia do sposobu montażu powoduje, że musimy odnieść się li tylko do własnego doświadczenia. Problem pojawia się przy konstrukcjach nietypowych. A można by załatwić sprawę wpisu podobnie jak z zasilaniem gazem i na OBT weryfikować jedynie stan faktyczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klient chce wykreślić HAK, to:

Wjeżdża na kanał diagnostyczny.

Wykonuję badanie dodatkowe HAK do momentu, aż dojdę do jego sprawdzenia. Sprawdzam - nie ma.

Klient dostaje zaświadczenie z "Sprawdzenie dod. war. tech. -HAK art 71.4 prd", wynik badania - BEZ OCENY. W warunkach technicznych: Pojazd NIE odpowiada dod. war. przewidz. dla: pojazdu silnikowego przystosowanego do ciągnięcia przyczepy.

Opłata: 35 PLN-ów.

Edit: Chciałem dopisać:

Tak robię na dziko. Całkowicie szczerze: proszę o uwagi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była kiedyś na tym forum dyskusja, czy "Sprawdzenie dod. war. tech. -HAK art 71.4 prd" to jet badanie techniczne, czy "Sprawdzenie dod. war. tech. ...", dosłownie.

Nie chcę zaczynać kolejnej fali 500 postów...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klient chce wykreślić HAK, to:

 

W Poznaniu nie ma kłopotu :)

 

Stanowisko tutejszego wydziału

".......W sytuacji wykreślenia adnotacji w DR

o treści np. „HAK”, „TAXI”, dokonujemy tej czynności na wniosek posiadacza pojazdu

przyjmując jego oświadczenie o niespełnieniu wymogu. Natomiast w przypadku

konieczności wykreślenia adnotacji o treści „GAZ” lub „L”, wymagamy potwierdzenia

tego faktu w zaświadczeniu z badania technicznego...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu nie ma kłopotu :)

 

Tacy mistrzowie kompromisu - wg uznania pół zrobili tak, pół tak i to jest ten niby brak problemu? :evil:

 

W sumie jest jeszcze parę innych adnotacji - co z nimi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonuję badanie dodatkowe HAK

Na podstawie?

wynik badania - BEZ OCENY

Skoro jest to badanie dodatkowe, to Twoim obowiązkiem jest ustalenie wyniku.

 

Więc albo nie dodatkowe albo wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby brak problemu? :evil:

 

A jaki problem ma diagnosta w tym wypadku???

 

W Poznaniu nie mają takich jak:

wrc69 napisał/a:

wynik badania - BEZ OCENY

 

Skoro jest to badanie dodatkowe, to Twoim obowiązkiem jest ustalenie wyniku.

 

Więc albo nie dodatkowe albo wynik.

 

W sumie jest jeszcze parę innych adnotacji - co z nimi? :)

 

A co ma być.? ;) Jak WK zechce wykreslać na podstawie oświadczenia klienta ,to niech wykreśla . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK powinien funkcjonować w granicach zapisanego prawa

Jakie to zapisane prawo jest? :? ,to wszyscy wiemy :-o

Dyskutujemy tu na forum o prawie i dochodzimy do wniosku:

"Zadzwońcie do swojego WK i zapytajcie ....." :P

Zamieszczam interpretacje MI stosowania prawa,która o ile się nie mylę ,była zamieszczona na forum :-?

i nie dotyczy to tylko terminów ,co wynika z ostatniego zdania :)

5ae1a7c918801_interpretacjaMI-.thumb.jpg.df43bc1a92fad04bd02d444503ba2779.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konieczności wykreślenia adnotacji o treści „GAZ” lub „L”, wymagamy potwierdzenia

tego faktu w zaświadczeniu z badania technicznego...."

Poprzez wykonanie jakiego badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.