Skocz do zawartości

Dane techn.MAN TGA41.480 8x6 BB


Czesław

Rekomendowane odpowiedzi

Badanie tech po raz 1 MAN 41.480 8x6BB ze Słowacji jakie dane do DIP.

TZ DMC-42000,masa zespołu 44000 nacisk 8000/8000/13000/13000

Pojazd 4-osie kół 12 wywrotka. Masa wł.16810, poj.12816, moc353kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMZP: 40000

MMZP: 44000

 

Na jakiej podstawie ograniczasz F.3, czyli DMC zespołu? Warunki techniczne nie ograniczają w ogóle zespołu, w skład którego wchodzi samochód czteroosiowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMZP: 40000

MMZP: 44000

 

Na jakiej podstawie ograniczasz F.3, czyli DMC zespołu? Warunki techniczne nie ograniczają w ogóle zespołu, w skład którego wchodzi samochód czteroosiowy.

 

Widziałem takiego MAN-a i miał TZ-II etapu i miał ograniczone F3-40000.

Naciski administracyjne na osie będzie miał 8000,8000,9500,9500. Czyli naj. dop. nacisk-93,1KN. A nie jak napisał eliot 112,7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMZP: 40000

MMZP: 44000

 

Na jakiej podstawie ograniczasz F.3, czyli DMC zespołu? Warunki techniczne nie ograniczają w ogóle zespołu, w skład którego wchodzi samochód czteroosiowy.

 

Czyli jak będziesz miał czterosiowy ciągnik sam. to wpiszesz bez problemu w DR F3 - 60000?

Dobrze rozumiem?

To ja dam znać kilku transportowcom, bo biedaki się męczą na te marne 40 ton. żeby zarejestrowali je w NT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak będziesz miał czterosiowy ciągnik sam. to wpiszesz bez problemu w DR F3 - 60000?

Dobrze rozumiem?

 

Dobrze rozumiesz. Nie można ograniczać administracyjnie czegoś, czego nie ograniczają przepisy. Był już kiedyś o tym długi temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak będziesz miał czterosiowy ciągnik sam. to wpiszesz bez problemu w DR F3 - 60000?

Dobrze rozumiem?

 

Dobrze rozumiesz. Nie można ograniczać administracyjnie czegoś, czego nie ograniczają przepisy. Był już kiedyś o tym długi temat...

 

Heh ciekawe podejście.

Myślę, że spotkało by się z pewnością ze zrozumieniem ze strony ITD i innych jednostek państwowych :)

Swoją drogą, to nie wiem po co na takie naczepy, stonogi 12-osiowe przedsiębiorcy uzyskują odstępstwo?

Albo na ciągniki balastowe, przecież Ty je spokojnie zarejestrujesz bez odstępstwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś elliot śledzić trochę forum to wiedziałbyś, że tą linię myślenia - jak warunki techniczne czegoś nie przewidują to odstępstwo jest bezzasadne - wprowadził w życie sam resort transportu, umarzając wnioski o odstępstwa w analogicznych przypadkach. Zatem sarkazm chyba pod niewłaściwym adresem...

 

Swoją drogą, to nie wiem po co na takie naczepy, stonogi 12-osiowe przedsiębiorcy uzyskują odstępstwo?

 

Czy gdziekolwiek jest określona np. dop.masa naczepy czy liczba jej osi??

Jeśli te osie składowe nie przekraczają nacisków, a przyczepa sama w sobie wymiarów to żaden inny przepis o warunkach technicznych nie jest tu naruszany. To na co odstępstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś elliot śledzić trochę forum to wiedziałbyś, że tą linię myślenia - jak warunki techniczne czegoś nie przewidują to odstępstwo jest bezzasadne - wprowadził w życie sam resort transportu, umarzając wnioski o odstępstwa w analogicznych przypadkach. Zatem sarkazm chyba pod niewłaściwym adresem...

 

Tak, wiem dokładnie o tym i sarkazm był tu raczej po to aby Michał nie miał z tym kłopotów bo jak wiesz przepisy swoje, a wyroki sądów swoje.

W przypadku problemów niestety winnego szuka się zawsze na dole.

Wiem coś o tym i Ty również, mając spore doświadczenie w procedurach administracyjnych nabytych w poprzedniej pracy.

Sądu często nie interesują przepisy prawa i wydaje wyrok zgodnie z własną interpretacją.

Przykładem jest np. uznanie za niewłaściwe postępowanie pracownika WK, który nie pobrał od umowy pokwitowania opłaty PCC.

Jak mógł pobrać skoro, jak dobrze wiesz, od 2002 roku weszło rozp. w sprawie rej. i oznaczania pojazdów, które już obowiązek przedłużenia tego dokumentu do rejestracji zniosło, a sprawa sądowa miała miejsce ok. 2009-2010.

Wracając do meritum, obecne ciągniki samochodowe mogą mieć zestawy i do 250 ton.

Wystarczy, ze taki ciągnik będzie miał 4 osie i to znaczy, że w DR w F3 Michał mu wpisze - no tylko powiedzmy 80 ton.

Jakie kary nakłada ITD wszyscy wiemy.

Czy właściciel takiego pojazdu nie będzie słusznie argumentował, że to wina zarówno diagnosty jak i pracownika WK?

Wiesz kto sprawuje nadzór nad SKP więc przypominać Ci nie muszę - dlatego piszę o winie pracownika WK.

Teraz pytanie, jesteś w stanie zagwarantować jednemu i drugiemu, że nie ma szans aby poniósł tego konsekwencje, zarówno w sadzie administracyjnym jak i ewentualnie cywilnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby Michał nie miał z tym kłopotów bo jak wiesz przepisy swoje, a wyroki sądów swoje

 

Trudno, taka praca... Jednak działając zgodnie z prawem jakoś przesadnie się nie boję, bo inaczej to niczego bym nie zarejestrował.

 

Jakie kary nakłada ITD wszyscy wiemy.

 

A jakaś podstawa prawna? Który z warunków technicznych niby został przekroczony?

 

Czy właściciel takiego pojazdu nie będzie słusznie argumentował, że to wina zarówno diagnosty jak i pracownika WK?

 

A to wina tylko i wyłącznie ministra, który dla takich pojazdów nie ustanowił ograniczeń. A jeżeli ograniczeń prawnych brak to jedynym ograniczeniem jest wartość określona przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w zasadzie michal_k w 100% odpowiedział na wszystkie pytanie, z którymi zresztą się w pełni zgadzam...

Wyroki sądów np. w sprawie PCC o których wspominasz - cóż - nie znam ich. Z pewnością jednak bym się od nich odwoływał, wnosił o kasację itd. mając pewność, że robiłem dobrze.

 

W opisanej sprawie jestem zaś w stanie przywołać sygnaturę konkretnych decyzji ministerstwa, gdzie dla pojazdów np. 60-tonowych umarzano odstępstwo, bo rozp.w sprawie warunków technicznych nie przewiduje w ogóle takich pojazdów. Myślę, że to mocny argument przed każdym sądem. Choć dobry adwokat nie zaszkodzi, bo jak wiemy słowo "prawo" nie jest synonimem słowa "sprawiedliwość" - co szczególnie widać w absurdalnych nieraz wyrokach wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Ale nie dajmy się zwariować...

W opisanym przypadku o odstępstwo nie występował bym absolutnie - co nie znaczy, że o zgodę na przejazd czy inne uwarunkowania związane z przejazdami ponadnormatywnymi bym nie występował, jeśli inne przepisy i tak tak stanowią.

 

W mojej ocenie na dzień dzisiejszy ani diagnoście, ani pracownikowi WK nic nie grozi w omawianym przypadku. Jestem natomiast skłonny się zgodzić, że właściciel może mieć dylematy i niejasności. Ale bez przesady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.