Skocz do zawartości
benz13

Badanie zadymienia spalin

Rekomendowane odpowiedzi

Paprock

No to inaczej! Są pewne sprzęty dla których przewiduję się różne czynności obsługowe. Na przykładzie samochodu wygląda to mniej więcej tak, że obsługa codzienna należy do kierowcy/użytkownika. No przynajmniej kiedyś tak bywało, ale że się pozmieniało i większość ma w głębokim poważaniu to lub tamto, no to napowymyślano różne wskaźniki i kontrolki samodiagnostyki. Nawet kontrolę ciśnienia w ogumieniu powierzono technice elektronicznej a nie organoleptyce.

Poza tym, niektóre graty zawierają w instrukcji zakresy czynności, które chcąc nie chcąc, samemu trzeba robić. Na przykład opisywany wyżej dymomierz max eksploatowany. Na przykład ogląd podnośnika, jakieś przesmarowanie, kontrola pracy, dokręcenia, regulacja... No są przecież powywieszane instrukcje obsługi, instrukcje behapowskie i temu podobne zalecenia na ostatniej stronie, co czynić, jak postępować gdy sprzęt zaprzestał poprawnie pracować. No przecież do wyciągu spalin nie będę wzywał serwisu. Do podnośnika w kanale też nie zawsze. Nigdy nie użyłem oficjalnie miernika hałasu ale co jakiś czas go biorę do łapy i sprawdzam czy działa. Pistolety do opon mam dwa i od czasu do czasu porównuję na obu wskazania. No raczej pechozol byłby niezły gdyby dwa na raz zaczęły źle działać. Przyrząd do szyb, coś mi się zdaję, że jest wyposażony w "autokalibrację" więc nie ma potrzeby z nim cudować i do serwisu słać na kraniec świata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pozio
23 godziny temu, cipsy123 napisał:

Pomiar jest ale bez możliwości wydruku.czyli kalibracja dyma raz na 2 lata a analizatora raz na rok.

dzięki Panowie, już rozumiem. dzwonie po kod, żeby wejsc do menu serwisowego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

Powodzenia.

I daj znać czy zdradzili Ci te cyfry. :silent:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wadi

W mim przypadku dymomierz sam wywołuje komendę o potrzebie kalibracji ( pomiaru liniowości ) . Służy to tego trzpień kontrolny. Co do kwestii analizatora spalin: legalizacja co 6 m-cy , kalibracja ( wzorcowanie gazem) corocznie. Jeszce jedna sprawa , jeżeli jesteśmy przy temacie dymomierzy, czy wszystkie OSKP posiadają na wyposażeniu dymomierze z dwoma rodzajami sond do poboru spalin?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

No ja zawsze dwie sondy miałem. Mniejsza i większą. Nigdy większej nie używałem, bo większość przepracowałem na stacji małej. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
yogi1984
15 godzin temu, wadi napisał:

czy wszystkie OSKP posiadają na wyposażeniu dymomierze z dwoma rodzajami sond do poboru spalin?

Co tam dwie rury i sondy! ja działam na dwa dymomierze i analizatory:D

IMG_20190314_073414.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pirat

O mam ten w środku. Mocny i niezawodny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi