Skocz do zawartości
benz13

Badanie zadymienia spalin

Rekomendowane odpowiedzi

magentis2

Ostatnio dowiedziałem się jak w prosty sposób można stwierdzić (podobno) brak DPF.Końcówka rury wydechowej w samochodzie  bez filtra będzie pokryta nalotem,sadzą.Z DPF-em jest czysta.Niestety nie trafił mi się żaden samochód z wyciętym filtrem ,więc trudno to potwierdzić.Natomiast w samochodach w których fabrycznie DPF nie jest montowany faktycznie rura była zasyfiała,a w tych wyposażonych w DPF była czysta.Sprawdźcie to w badanych przez was pojazdach.Może kto już pisał o tym na forum,ale ja nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rafi90

Teza dość trafna, ale wypucować wydech przed badaniem to 10 minut roboty. Jeden polerował w okolicy przed wjazdem na stacje :icon_razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539
20 godzin temu, magentis2 napisał:

Końcówka rury wydechowej w samochodzie  bez filtra będzie pokryta nalotem,sadzą

Będzie też tak wyglądała gdy DPF już nie działa zbyt dobrze lub gdy auto jeździ na krótkich trasach pomimo, że filtr fizycznie nadal jest w aucie.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wadi
W dniu 10.07.2019 o 21:01, magentis2 napisał:

Ostatnio dowiedziałem się jak w prosty sposób można stwierdzić (podobno) brak DPF.Końcówka rury wydechowej w samochodzie  bez filtra będzie pokryta nalotem,sadzą.Z DPF-em jest czysta.(...).Może kto już pisał o tym na forum,ale ja nie znalazłem.

W tym temacie było poruszane to zagadnienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leski66
Cytat

Według niemieckich szacunków mniej-więcej co piąta ciężarówka z Polski i co dziesiąta z Niemiec emituje wyraźnie więcej spalin niż powinna. Jest ryzyko, jest zabawa...

Ciekawi mnie skąd ( z jakiego okresu ) są te dane (" nasi - specmajstrzy " wiedzą taką dysponują " ho,ho,ho a może jeszcze dłużej ") . ;-)

https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/jak-dzialaja-emulatory-adblue-jak-wylaczyc-adblue/whmhg8g

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi