Skocz do zawartości

DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY 2014/45/UE z dnia


biker100

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    18

  • danielg539

    14

  • blakop

    9

  • ketiw38

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dyrektywa (najnowsza 2014) jest w poście napisanym przeze mnie jako załącznik.

A załącznik jest na wniosek Dario64, który właśnie nie miał czasu pisać

http://www.forum.osds.org.pl/viewtopic.php?t=37&postdays=0&postorder=asc&start=13

Niestety trzeba być zalogowanym aby widzieć załącznik do mojego postu i pobrać go:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem na szybko i widzę, że przynajmniej w kwestii uprawnień idzie ku lepszemu. Wygląda na to, że o deregulacji zawodu nasi włodarze mogą zapomnieć. A ktoś mówił, że Unia to zło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie robi wielką różnicę - to nie jest to co na OSDS-e proszę trochę więcej wysiłku w szukanie włożyć dla ułatwienia w załączeniu 1 strona

 

Niestety trzeba być zalogowanym aby widzieć załącznik do mojego postu i pobrać go:x

 

Będę członkiem to się zaloguję... 8)

Blakop tłumaczyłem tobie, że to możliwe :ok

Ale jak ty tylko czekasz zamiast podjąć działania to nic z tego nie wyniknie ::hey

Dziennik urzędowy.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma 144 strony 8O

144 strony przepisów unijnych - przecież to gorsze niż obejrzenie jakiegoś durnego serialu na TVN-ie.

Biorąc pod uwagę fakt, że przepisy UE są tak czytelnie napisane, że nawet nasze przepisy są przy nich jak czytanka na dobranoc dla dziecka, może ktoś podać te ważniejsze strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie standardy badań zdatności do ruchu drogowego wymagają wysokiego poziomu kwalifikacji i kompetencji

personelu diagnostycznego. Należy ustanowić system szkolenia obejmujący szkolenie wstępne i okresowe szko­

lenia przypominające lub odpowiedni egzamin. Należy ustanowić okres przejściowy pozwalający obecnej kadrze

diagnostów na sprawne dostosowanie się do systemu okresowych szkoleń lub egzaminów. Aby zapewnić wysoki

standard szkolenia, kompetencji i kontroli, państwa członkowskie powinny być uprawnione do określenia dodat­

kowych wymogów dotyczących kompetencji i odpowiedniego szkolenia.

(34) Przeprowadzając badania zdatności do ruchu drogowego, diagności powinni działać niezależnie, a na ich ocenę nie

powinny mieć wpływu konflikty interesów, w tym konflikty interesów o charakterze ekonomicznym czy personal­

nym. Wynagrodzenie diagnostów nie powinno być zatem bezpośrednio związane z wynikami badań zdatności do

ruchu drogowego. Państwo członkowskie powinno mieć możliwość określenia wymogów dotyczących rozdziału

działalności lub upoważniania podmiotu prywatnego do wykonywania zarówno badań zdatności do ruchu drogo­

wego, jak i napraw pojazdów, nawet w odniesieniu do tego samego pojazdu, w przypadkach gdy organ nadzorczy

ustalił w sposób zadowalający, że utrzymano wysoki poziom obiektywności.

 

[ Dodano: 29-04-2014, 21:01 ]

Zobaczymy ile czasu zajmie wdrażanie tej dyrektywy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elliot, czy przeczytałeś chociaż fragment? Bo mam wrażenie, że nie.

 

[ Dodano: 29-04-2014, 21:10 ]

Zobaczymy ile czasu zajmie wdrażanie tej dyrektywy??
Trzy lata o ile dobrze pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troszkę i widzę światełko nadziei, że BT będą należycie wykonywane.

W mojej ocenie z zapisów jednoznacznie wynika, że diagnosta przestanie być pracownikiem firmy prowadzącej SKP, bo tylko takie rozwiązanie gwarantuje zapewnienie mu niezależności!

Pozytywnie też oceniam zapisy związane z koniecznością legalizacji i kalibracji większej liczby przyrządów pomiarowych, chodzi min. o kalibrację rolek hamulcowych. Z zapisów wynika, że SKP zostaną wyposażone w wagi, mierzące przynajmniej nacisk osi pojazdu.

Szkolenia okresowe a może nawet okresowe egzaminy będą konieczne.

Będą przeprowadzane niezapowiedziane kontrole SKP a także kontrole typu "tajemniczy klient".

Powodem cofnięcia uprawnień dla SKP będzie mogła być "utrata reputacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkolenia okresowe a może nawet okresowe egzaminy będą konieczne.

 

Szkolenia ok. Egzaminy... Hmmm - ciężki temat... Nie jestem przekonany. Jaki inny zawód ma takie egzaminy okresowe??

 

Będą przeprowadzane niezapowiedziane kontrole SKP

 

Na to jestem skłonny się zgodzić, ale:

 

kontrole typu "tajemniczy klient"

 

sorki - ale to śmierdzi prowokacją w naszych warunkach i kulturze... Dobrze wiecie, że na takiej prowokacji KAŻDEGO można załatwić...

 

Powodem cofnięcia uprawnień dla SKP będzie mogła być "utrata reputacji".

 

A co to znaczy? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donos od sąsiada to już utrata reputacji??

 

A może niezadowolony dziennikarz, który opisze swojego negatywa w miejskiej gazecie??

 

Bardzo niebezpieczny punkt moim zdaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troszkę i widzę światełko nadziei, że BT będą należycie wykonywane.

W mojej ocenie z zapisów jednoznacznie wynika, że diagnosta przestanie być pracownikiem firmy prowadzącej SKP, bo tylko takie rozwiązanie gwarantuje zapewnienie mu niezależności!

 

To kogo będzie pracownikiem?

 

Prywatna firma wybuduje stację i ktoś jej narzuci "z góry" diagnostów? Czy w jakieś innej dziedzinie stosuje się podobne rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatna firma wybuduje stację i ktoś jej narzuci "z góry" diagnostów? Czy w jakieś innej dziedzinie stosuje się podobne rozwiązania?

 

Tak. W pewnym uproszczeniu tak wygląda służba zdrowia w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. W pewnym uproszczeniu tak wygląda służba zdrowia w Polsce.

 

Nie ma potrzeby odwoływania się do służby zdrowia, bo wystarczy przeanalizować na jakich zasadach TDT przeprowadza kontrole cystern czy zbiorników gazu. Kontrola przeprowadzana jest w zakładzie należącym do prywatnej firmy ale kontrolujący inspektor jest pracownikiem TDT-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie to co myślisz, ale uważam, że diagnosta powinien być pracownikiem jednostki budżetowej i powinien być delegowany przez tą jednostkę do wykonywania BT na konkretnej SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że to będzie z korzyścią dla diagnosty co do zarobków? :x

 

To zależy co to będzie za jednostka, w starostwie na pewno będzie gorzej i to nie tylko z płacami, ale ze znajomymi starosty też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że to będzie z korzyścią dla diagnosty co do zarobków?

na pewno dla naszego poszanowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że to będzie z korzyścią dla diagnosty co do zarobków?

Dla znacznej części diagnostów pewnie będzie lepiej bo przynajmniej ZUS będa mieli płacony od pełnej pensji i normy czasu pracy będą przestrzegane.

To zależy co to będzie za jednostka, w starostwie na pewno będzie gorzej i to nie tylko z płacami, ale ze znajomymi starosty też

Tu się w pełni z Tobą zgodzę i wolał bym abyśmy nie byli pracownikami starostwa. Myślę, że wojewoda był by lepszym pracodawcą.

Jedno jest pewne, że pensje diagnostów zapewne znacznie nie spadną, bo brak będzie chętnych do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.