Skocz do zawartości

DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY 2014/45/UE z dnia


biker100

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie mogę śmiało Ci przyznać rację, bo na środowisko diagnostów też nie ma co liczyć
a ja z Wami się nie zgadzam! Na znaczną część środowiska nie ma co liczyć - jeżeli poprawicie swoje wypowiedzi to i owszem zgodzę się :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    18

  • danielg539

    14

  • blakop

    9

  • ketiw38

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na znaczną część środowiska nie ma co liczyć - jeżeli poprawicie swoje wypowiedzi to i owszem zgodzę się :cool:
Poprawione, ale to nie zmienia mojego nastawienia i opinii o ... :nook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ketiw - weź na wstrzymanie, bo poleciałeś trochę z tą słomą z butów w stosunku do Daniela. Akurat wypowiedzi Daniela są bardzo merytoryczne i na temat i nigdzie nie wypominał Ci Twojej sytuacji finansowej, więc po co na publicznym forum takie emocje?

 

Oby więcej takich dyskutantów!

Tu od razu uwaga do elliota - ponieważ udało mi się w końcu ustalić kim jesteś, to z góry mówię - jesteś bez szans i ta publiczna zazdrość o Daniela (z którym znamy się osobiście) nie ma najmniejszych szans :evil:

 

Ale żeby nie było też o stronniczości przyznam też rację ketiwowi

 

To właśnie tacy ludzie jak ketiw (może powinienem tu dodać NIESTETY, że taka jest rzeczywistość, no ale jest IMHO) mają największe możliwości "podskoczyć"...

Dlaczego?? Ano dlatego, że praca diagnosty i zarobki z tym związane nie są jedynym źródłem dochodu ketiwa. Nie jest On związany w żelazny sposób ze swoim pracodawcą, tak jak wielu z nas (niezależnie od fachu i profesji), obarczeni kredytami, zobowiązaniami, brakami perspektyw na inne źródła dochodu itd. Tymczasem ketiw faktycznie może każdemu powiedzieć PAS, bo go na to "stać"... Taka smutna pragmatyka, ale jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie tacy ludzie jak ketiw (może powinienem tu dodać NIESTETY, że taka jest rzeczywistość, no ale jest IMHO) mają największe możliwości "podskoczyć"...
blakop, tu jest połowa prawdy druga połowa brzmi tak:
honor stoi na pierwszym miejscu.
chociaż moim zdaniem bardziej trafnym określeniem byłaby moralność, kręgosłup moralny, zasady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż moim zdaniem bardziej trafnym określeniem byłaby moralność, kręgosłup moralny, zasady.

 

Oj dobrze nie epatujmy tym patosem. Bo do niektórych to dotrze, do nie których nie, a innych wręcz zniesmaczy... Wszak słowo to tylko słowo, a często takie pragmatyczne działania, nacechowane czystym praktycyzmem mogą dziś więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co się kopać. Dyrektywa jest tylko dyrektywą - jej cele są dobre, tylko nie wiem czy tam ktoś wie o tym, że w Polsce 99.9% SKP to własność prywatna i narzucanie odgórnie zaleceń przedsiębiorcą nic dobrego nie wróży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno nie idzie w parze z drugim.

Ale idzie w parze z jakością :)

 

Jakosc wykonywanej pracy zalezy tylko od Ciebie!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno nie idzie w parze z drugim.

Ale idzie w parze z jakością :)

 

Jakosc wykonywanej pracy zalezy tylko od Ciebie!!!!!

Pod warunkiem, że diagnosta zmuszony sytuacją życiową nie jest podatny na naciski właściciela SKP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosc wykonywanej pracy zalezy tylko od Ciebie!!!!!

ARTUR2214, ależ oczywiście. Jeśli zatrudnisz mnie na swej SKP i zaoferujesz pensje na poziomie średniej krajowej to ja jestem w stanie zapewnić jakość BT w 100% zgodną z przepisami. No to jak, kiedy podpisujemy umowę o pracę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tu nie na reguły, że na "państwowym" to jest fajnie. To już nie te czasy, obecnie wymogi i oczekiwania są podobne jak na rynku prywatnym. Sprawa wynagrodzeń - tu juzw byście z pewnością sobie nie polepszyli będąc pracownikami starostw (no może z małymi wyjątkami).

Zgodzę się z Danielem, odnośnie emerytur. To nieprawda, że emeryt dorabia bo ma kiepską sytuację finansową. Znam takich, którzy mają emerytury 4-5 tys. zł i pracują. No fakt, są emerytami w wieku 50 lat. Mam też dwóch kolegów 40 letnich emerytów :)

To nie chodzi o jakąś zazdrość, bo nigdy nikomu niczego nie zazdrościłem bo skoro coś ma, to się tego dorobił. Tylko skoro jest emerytem tzn. że wypracował swoje i niech siedzi w domu, i nie zajmuje miejsca pracy młodemu, który dopiero myśli o założeniu rodziny lub ją założył.

Oczywiście pomijam sytuację osób, których emerytura jest "głodowa".

Tylko, że takie osoby nie są już najczęściej w stanie pracować, bo rzeczywiście swoje w życiu już wypracowały i nie mają sił.

Przykładem jest sprawa prokuratora NPW, który się postrzelił - niby chciał się zastrzelić ale nie umiał.

Przeszedł na emeryturę po tej "próbie samobójczej" i w wieku 41 lat ten "emeryt" pobiera ok. 6 tys. zł.

Jestem przekonany, że w domu nie będzie siedział tylko gdzieś rozpocznie lub rozpoczął pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieprawda, że emeryt dorabia bo ma kiepską sytuację finansową. Znam takich, którzy mają emerytury 4-5 tys. zł i pracują. No fakt, są emerytami w wieku 50 lat. Mam też dwóch kolegów 40 letnich emerytów :)
zanim napiszesz kolejny post na ten temat zastanów się proszę nie nad skutkiem lecz przyczyną, przyczynami, stanem prawnym opisywanego przez Ciebie problemu.

Stan prawny w naszym kraju nie zabrania zatrudniania emerytów, winić ich za taki stan rzeczy? niedorzeczne. Skutek jest taki, że

zajmuje miejsca pracy młodemu, który dopiero myśli o założeniu rodziny lub ją założył.
.

Skoro zauważacie problem zróbcie realny krok w kierunku zmian aktów prawnych, poprawy na rynku pracy dla ludzi młodych etc., a nie tylko pisanie na forum.

Chociaż śmiem przypuszczać z dużą dozą prawdopodobieństwa, że skończy się to tylko tu na forum jak i w przypadku problemów dotyczących bezpośrednio i pośrednio diagnosty - "sorry takie mamy środowisko" :?

 

Jako oliwa do ognia:

http://finanse.wp.pl/kat,1033717,title,Trybunal-Konstytucyjny-Dluzszy-wiek-emerytalny-jest-zgodny-z-Konstytucja,wid,16586919,wiadomosc.html?ticaid=112af6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim napiszesz kolejny post na ten temat zastanów się proszę nie nad skutkiem lecz przyczyną, przyczynami, stanem prawnym opisywanego przez Ciebie problemu.

Stan prawny w naszym kraju nie zabrania zatrudniania emerytów, winić ich za taki stan rzeczy?

 

Czy ja ich winię?

Gdzie o tym napisałem?

Winę ponosi Państwo, które nic nie robi z idiotycznymi przepisami.

 

Skoro zauważacie problem zróbcie realny krok w kierunku zmian aktów prawnych, poprawy na rynku pracy dla ludzi młodych etc., a nie tylko pisanie na forum.

 

REALNY krok, tak?

Podasz jakieś konkrety?

Mamy wziąć "widły i iść na Sejm"?

Bądźmy poważni, jaki wpływ mam ja, czy nawet zebrani wszyscy użytkownicy tego forum, na zmianę stanu prawnego w dziedzinie polityki społecznej, ekonomii czy gospodarki tego Państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy poważni, jaki wpływ mam ja, czy nawet zebrani wszyscy użytkownicy tego forum, na zmianę stanu prawnego w dziedzinie polityki społecznej, ekonomii czy gospodarki tego Państwa.

 

Mamy 5150 zarejestrowanych użytkowników

 

Uważasz, że to nie jest siła? 5150 członków zrzeszonych, aktywnych czy nie uważasz, że wszyscy liczyliby się z taką organizacją? czy nie miała by ona wpływu na zapisy w aktach prawnych?

Eliot czas na wyjście z letargu.

 

REALNY krok, tak?

Podasz jakieś konkrety?

Zrzeszyć się, to po pierwsze

 

Mamy wziąć "widły i iść na Sejm"?

"Lepperiada" już była n polskiej scenie także nie tędy droga.

Zbliżają się wybory czy nie uważasz, że politycy nie szukaliby poparcia tak silnej grupy zawodowej liczącej 5150 członków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wziąć "widły i iść na Sejm"?

Niestety ale w naszym chorym kraju tylko te działa mają szansę. Wszyscy pamiętamy" miasteczka" przed sejmem, palenie opon przez górników, hutników czy stoczniowców. Tylko argumenty siłowe są zauważane.

A sama niesprawiedliwość wynikająca ze złych przepisów jest ciągle pogłebiana, dla przykładu przeciętny Jan Kowalski w wieku lat 40 ma podniesiony wiek emerytalny do 67 lat ale pracownik mundurówki ma w nie zmieniony wiek emerytalny a tylko nowo zatrudniani pracownicy słuzb mundurowych pracuja na nowych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100 napisał/a:

Mamy wziąć "widły i iść na Sejm"?

 

Danielu to nie są moje słowa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielu to nie są moje słowa :P

Oczywiście, że nie Twoje, bo napisał to:elliot,

Nie mam pojęcia czemu sie tak zacytowało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy 5150 zarejestrowanych użytkowników.

Uważasz, że to nie jest siła? 5150 członków zrzeszonych, aktywnych czy nie uważasz, że wszyscy liczyliby się z taką organizacją? czy nie miała by ona wpływu na zapisy w aktach prawnych?

 

Zbliżają się wybory czy nie uważasz, że politycy nie szukaliby poparcia tak silnej grupy zawodowej liczącej 5150 członków?

 

No tak to potęga.

Dwie średnie wsie mają tyle mieszkańców.

Tylko nie znam dwóch wsi "trzęsących" polską gospodarką i systemem socjalnym.

Nie wiem też aby o dwie wsie, spośród kilkunastu tysięcy, politycy zabiegali i liczyli się z nimi.

Biker100, bądź realistą bo niestety poniosła Cię fantazja i to poniosła Cię na głębokie wody skoro uważasz, że organizacja w liczbie 5 tys. osób jest w stanie uchwalać prawo w tym kraju.

Jak nie spełnią Twoich postulatów to co zrobisz?

Nie wykonasz BT?

Nie prześlesz danych do CEPiK-u?

Nie zejdziesz do kanału w trakcie wykonywania BT?

Pewnie ich tym tak wystraszysz, że za dwa dni premier do Ciebie na BT rządową limuzyną, przyjedzie ze strachu.

 

Jaką masz kartę przetargową w ręku, że uważasz iż będziesz miał wpływ na politykę tego kraju?

Rząd wyrzucił do kosza MILIONY podpisów obywateli w sprawie dwóch referendów i miał to w ........

Ale Ty uważasz, że w 5 tys. osób będziesz miał wpływ na ustawy.

Wiesz mieliśmy piękne czasy w naszej historii kiedy to polska husaria (niestety do chwili obecnej niedoceniana bo kręcone są filmu o dupie maryni ale o ich bohaterstwie już nie) w liczbie kilkuset husarzy rozbijała kilkunastotysięczne armie wroga.

Tylko te czasy już minęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty uważasz, że w 5 tys. osób będziesz miał wpływ na ustawy

Jaka to siła - z 5000 online jest może 1% - zobacz kto odpowiada na posty- jak w polityce - jeśli trwoga to online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak to potęga.

Dwie średnie wsie mają tyle mieszkańców.

Tylko nie znam dwóch wsi "trzęsących" polską gospodarką i systemem socjalnym.

Nie wiem też aby o dwie wsie, spośród kilkunastu tysięcy, politycy zabiegali i liczyli się z nimi.

Biker100, bądź realistą bo niestety poniosła Cię fantazja i to poniosła Cię na głębokie wody skoro uważasz, że organizacja w liczbie 5 tys. osób jest w stanie uchwalać prawo w tym kraju.

Jak nie spełnią Twoich postulatów to co zrobisz?

Nie wykonasz BT?

Nie prześlesz danych do CEPiK-u?

Nie zejdziesz do kanału w trakcie wykonywania BT?

Pewnie ich tym tak wystraszysz, że za dwa dni premier do Ciebie na BT rządową limuzyną, przyjedzie ze strachu.

 

Elliot nie bądź cyniczny i wyobraź sobie samorząd zawodowy zrzeszający wszystkich diagnostów RP. Chcąc porównywać zwartą organizację z dwiema wsiami (nie obrażając w żadnym względzie wsi) nie mamy o czym rozmawiać. Poklikaj sobie na forum ponarzekaj na emerytów mundurowych kradnących miejsca pracy uczciwym, młodym, wykształconym diagnostom, na ustawodawcę, że znowu akt prawny przypomina losowanie w lotto, ...

 

Nie poniosła mnie fantazja tylko to jest jakaś wizja, nie na jutro pojutrze ale jest możliwa do wypracowania - pod warunkiem, że "beton" skruszeje.

 

Przedstaw swoje zdanie, pomysł na poprawę zaistniałego już stanu rzeczy.

 

Jeżeli nie masz to zastosuj maksymę Hipokratesa: "Primum non nocere" i stosuj krytykę konstruktywną.

 

 

Spójrz: http://www.careego.pl/3396/diagnosta-samochodowy-co-robi-i-ile-zarabia/

Ciekawostki zawodu diagnosta samochodowy.

 

W Polsce działa blisko 4000 stacji diagnostycznych. Pomnóż przez dwa ilu masz (orientacyjnie oczywiście) diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej spodobało się to: "praca raczej bezstresowa"
masz rację też się uśmiechnąłem czytając :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

 

 

W Polsce działa blisko 4000 stacji diagnostycznych. Pomnóż przez dwa ilu masz (orientacyjnie oczywiście) diagnostów.

 

W Polsce jest 4300 SKP a ilu diagnostów jest zrzeszonych? A tylko zrzeszenienie ma racje bytu i moze cos zrobic dla srodowiska Diagnostow.

Popatrzcie na wypowiadających sie na tym forum ; tylko nieliczni akceptuja zrzeszenie a pozostali?????

Pozostali tylko lubią sie popisywac swoimi postami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTUR2214, takim podejściem raczej nie zachęcisz nikogo do wstąpienia do nawet najlepszej organizacji. Ja rozumiem zrzeszać się, ale pisanie

Pozostali tylko lubią sie popisywac swoimi postami.
jest w moim odczuciu lekkim nadużyciem.

 

[ Dodano: 09-05-2014, 12:12 ]

Mnie najbardziej spodobało się to: "praca raczej bezstresowa"
masz rację też się uśmiechnąłem czytając :P
Tam jest więcej kwiatków
Aby zostać diagnostą samochodowym należy ukończyć jedną ze szkół zawodowych bądź technikum o profilu samochodowym bądź mechanicznym.

 

Na tym jednak jego edukacja się nie kończy bowiem diagnosta swoją wiedzę i uprawnienia musi podeprzeć niezbędnym zaświadczeniem' date=' które zdobywa na specjalnym kursie organizowanym przez Transportowy Dozór Techniczny.

[/b']

Oprócz tego niezbędne są praktyki, przynajmniej 2-letnie w stacji kontroli pojazdów bądź jakimkolwiek warsztacie samochodowym.

...Od 2013 roku przepisy dotyczące zawodu zostały zliberalizowane...

...Po zmianie wymóg wykształcenia wprawdzie pozostaje, ale autorzy deregulacji poważnie skracają czas wymaganych praktyk.

 

W pierwszej opcji do sześciu miesięcy; w kolejnych dwóch do roku, a w ostatniej z ośmiu do dwóch lat...

 

...Jeśli diagnosta posiada naprawdę duże doświadczenie i umiejętności a do tego dysponuje odpowiednimi uprawnieniami, może założyć własna działalność gospodarczą...

 

...Diagnosta samochodowy w swojej pracy wykorzystuje specjalistyczne narzędzia i sprzęty, często wprowadza auto na kanał, ale istnieje szereg czynności, które wykonuje również ręcznie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTUR2214, takim podejściem raczej nie zachęcisz nikogo do wstąpienia do nawet najlepszej organizacji. Ja rozumiem zrzeszać się, ale pisanie

ARTUR2214 napisał/a:

Pozostali tylko lubią sie popisywac swoimi postami.

jest w moim odczuciu lekkim nadużyciem.

 

Myślę, że ARTUR2214 chciał tymi słowami podkreślić, napiętnować tego typu zachowania, a nie prowadzić agitację do jakiegokolwiek stowarzyszenia, organizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.