Skocz do zawartości

Nowy format plików do CEPiK


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy program wysyła do cepik paczki w nowym systemie plików gdyż chyba od maja tak powinno być a nie widziałem żadnej aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyż chyba od maja tak powinno być
Warszawa, dnia 25 kwietnia 2014 r.

Poz. 529

USTAWA

z dnia 4 kwietnia 2014 r.

o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym

Art. 1. W ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137, z późn. zm.1))

wprowadza się następujące zmiany:

1) w art. 80b w ust. 1 w pkt 1:

a) lit. c otrzymuje brzmienie:

„c) numer rejestracyjny oraz numer świadectwa homologacji typu WE pojazdu lub świadectwa homologacji

typu pojazdu,”,

b) lit. h otrzymuje brzmienie:

„h) termin badania technicznego i odczyt licznika przebiegu pojazdu w momencie badania,”;

 

Art. 3. Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Data wejścia w życie: 2014-05-10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czerwiec się zacznie

mają czas do lutego ...

Art. 2. Dotychczasowe przepisy wykonawcze wydane na podstawie art. 80e ust. 1 ustawy zmienianej w art. 1 zachowują moc do dnia wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 80e ust. 1 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, nie dłużej jednak niż przez 9 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PATRONACIE jest już info dotyczące wymiany czytników oraz kart kryptograficznych, sprzęt ma być dostarczany przez MIiR do wszystkich SKP w Polsce (zakazuje się dokonywania zakupu w/w sprzętu w własnym zakresie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PATRONACIE jest już info dotyczące wymiany czytników oraz kart kryptograficznych,

 

A po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PATRONACIE jest już info
WERSJA PATRONAT - 9.5 z nowym XSD 5.4.0 będzie udostępniona na stronie około 6-8 -MAJA. Nowy format obowiązuje od 10 maja 2014r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co?

 

Nie wiem po co, być może przystosowują CEPa do wersji II z innym formatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co?

 

Nie wiem po co, być może przystosowują CEPa do wersji II z innym formatem.

Dziwne, bo formatowanie plików to kwestia oprogramowania, a nie narzędzi logowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo formatowanie plików to kwestia oprogramowania, a nie narzędzi logowania.

 

Może SKP będą mieć dostęp on-line łącznie z danymi tam zawartymi - tak się tylko rozmarzyłem :idea::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo formatowanie plików to kwestia oprogramowania, a nie narzędzi logowania.

 

Może SKP będą mieć dostęp on-line łącznie z danymi tam zawartymi - tak się tylko rozmarzyłem :idea::?

Dalej to jest kwestia właściwego oprogramowania i przede wszystkim odpowiedniej podstawy prawnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od programu, w moim jest bez jednostek :)

I prawidłowo!

Bo to jest tylko odczyt zapisu STANU drogomierza czy też innego licznika...

Jednostka powinna być już bez znaczenia!

A już na pewno, nie jest to, dokumentowanie przebiegu pojazdu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.