Skocz do zawartości

auto zabytkowe z Włoch


maidan2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - od jakiegoś czasu szukam Fiata 500 (starego - 110) i zastawiam sie nad przywiezieniem go z Włoch.

I tu pojawia się problem - większość "pięćsetek" jest jeszcze na starych czarnych tablicach, czym zresztą sie szczycą właściciele zamieszczający ogłoszenia, a w dodatku mało który jest zarejestrowany.

Z reguły podstawowym dokumentem jaki posiada właściciel jest zaświadczenie " Autovettura"(foto - załącznik) i nic więcej. Czy przywożąc auto mam szansę zarejestrować pojazd na "białe tablice" wyłącznie na podstawie takiego zaświadczenia.

A jeżeli odpowiedź brzmi - NIE, to co powinien zorganizować sprzedający pojazd Włoch.

pozdrawiam.

Przechwytywanie2.JPG.72f663990efa05a954592e865e551a39.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest rejestrowany "na zabytek" to wystarczy samo oświadczenie o tym, że jest się właścicielem tego pojazdu.

Dokument z zagranicy może być bardziej potrzebny dla formalności celnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest rejestrowany "na zabytek" to ...
Czy przywożąc auto mam szansę zarejestrować pojazd na "białe tablice"

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest rejestrowany "na zabytek" to wystarczy samo oświadczenie o tym, że jest się właścicielem tego pojazdu.

 

Jeśli byłby rejestrowany na zabytek to wystarczy oświadczenie o tym, że nie posiada dowodu rejestracyjnego. Nie zastępuje ono dowodu własności pojazdu.

 

Natomiast co do rejestracji na nie-zabytek - musiałbym mieć tłumaczenie przedstawionego dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to autko jest wyrejestrowane we Włoszech i ma 25 lat to opinia rzeczoznawcy i rejestracja jako unikatowe tak jak piszesz na białe blach , pozostałe dokumenty tak jak przy sprowadzonym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to autko jest wyrejestrowane we Włoszech i ma 25 lat to opinia rzeczoznawcy i rejestracja jako unikatowe tak jak piszesz na białe blach , pozostałe dokumenty tak jak przy sprowadzonym .

 

Czyli musiało by mieć dowód rejestracyjny, skoro:

 

pozostałe dokumenty tak jak przy sprowadzonym

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem.

Problem polega na tym że prawdopodobnie jest to jedyny dokument jakim dysponuje sprzedający tak więc nie będzie miał tych pozostałych :)

Zresztą niestety większość "pięćsetek" z Włoch dysponuje tylko tym dokumentem.

Spróbuję go gdzieś przetłumaczyć ale przypuszczam że jest to zaświadczenie o wyrejestrowaniu pojazdu.

Zarejestrowanie pojazdu jako zabytek traktuję jako ostateczność, chciałbym go trochę poprzerabiać : włożyć do niego silnik 650, skrzynię synchronizowaną ze 126p , przeguby homokinetyczne, jakiś pakiet Abartha,alternator a przede wszystkim okleić go reklamami - a przecież w zabytku nie oto chodzi, mało tego - jest to niedopuszczalne.

 

Tak sobie myślę (może trochę życzeniowo) - czy nie można zrobić tak że kupuję takie autko i przynoszę do WK w/w zaświadczenie, umowę za sprzedającym lub fakturę z komisu, opłaty recyklingowe itd a urząd ściąga sobie z Włoch pozostałe dokumenty?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam że jest to zaświadczenie o wyrejestrowaniu pojazdu.

 

A ja przypuszczam wręcz odwrotnie - że jest to zaświadczenie o zarejestrowaniu pojazdu, a może wręcz dokument dopuszczający do ruchu - czyli ówczesny odpowiednik DR.

 

Zobacz na daty - dokument wydano w 1972 roku, a rok I rejestracji to również 1972. Nie sądzę, żeby w roku rejestracji pojazd od razu został wyrejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostałe dokumenty tak jak przy sprowadzonym
,do rej... pojazdu unikatowego nie jest potrzebny DR tylko dokument że pojazd wyrejestrowany .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to autko jest wyrejestrowane we Włoszech i ma 25 lat to opinia rzeczoznawcy i rejestracja jako unikatowe tak jak piszesz na białe blach , pozostałe dokumenty tak jak przy sprowadzonym .

 

Tak jest to jakiś pomysł, procedura uznania pojazdu jako unikatowy i zarejestrowanie go na białe tablice jest dopuszczalna i parę osób przeszło ją w WK. (był też o tym wpis na naszym forum)

Jest to procedura rzadko stosowana, w większości takich przypadków użytkownicy rejestrują na żółte tablice (czyli standardowa procedura - rzeczoznawca, konserwator zabytków, diagnosta, WK)

Muszę podejść do mojego WK i zadać pytanie osobiście.

Jak będę coś więcej wiedział to dam znać.

A ja przypuszczam wręcz odwrotnie - że jest to zaświadczenie o zarejestrowaniu pojazdu, a może wręcz dokument dopuszczający do ruchu - czyli ówczesny odpowiednik DR. Zobacz na daty - dokument wydano w 1972 roku, a rok I rejestracji to również 1972. Nie sądzę, żeby w roku rejestracji pojazd od razu został wyrejestrowany.

He,he - co prawda to prawda :)

Może więc nie jest aż tak źle.

Wszystkim którzy śledzą wątek bo też chcieliby sobie przywieźć podobne autko mogę podpowiedzieć że w dużo lepszym stanie, z uporządkowanymi papierami i z reguły z przeglądem (APK) są autka w Holandii. Niestety jeżeli chodzi o pięćsetkę jest ich dużo mniej a i cena przynajmniej o jedną trzecią wyższa.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę podejść do mojego WK i zadać pytanie osobiście.

 

Najlepiej gdybyś podszedł z dokumentem, który wrzuciłeś (kopią) oraz jego tłumaczeniem. Inaczej nie oczekuj odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.