Skocz do zawartości

Brak tablicy rej. P czy N ?


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jest sytuacja: przyjeżdża do was klient na bad. powypadku nie ma jednej tablicy rej. co robicie wiadomo okresowe+po kolizji za 98+94 ale czy pozytywnie czy negatywnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem takiego przypadku,ale myślę że wynik negatywny,opierając się na DZ.U 227 z 2003 poz.2250 par.4 badanie polega na sprawdzeniu prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych,następnie par.12 pkt 2 podpunkt 1-wykaz czynności kontrolnych i następnie dodatkowe wyposażenie i następnie w tabeli pkt 1,2,3,4,tam jest tak ładnie napisane. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bydg jest tak - wynik negat , na stronie B zaświadczenia adnotacja - brak np. przedniej tablicy rej. po wymianie tablic rej na nowe wynik badania pozytywny do 2006.11.10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak po otrzymani negatywa klient zawozi zaśw do WK a pani "ULA" w okienku nie może mu zarejestrować (wydać DR) i klient w pada w zaklęty krąg naszych przepisów. Pewnym rozwiązaniem jest rejestracja pojazdu na PC ( i tak czeka się na potwierdzenie danych i druk DR) w WK z adnotacją w PC " Bad Tech" pojazd przyjeżdża na SKP na nowych tablicach wszystko niby cacy ale zdarzają się handlaże którzy potrzebują odzyskać dowód (łatwiej sprzedać z dowodem ) pani "Ula " zadzwoniła do nas z prośbą wydania zaś z P z tąd moje pytanie po krótkiej rozmowie zrobiłem tak jak polecał Wiesław :"W Bydg jest tak - wynik negat , na stronie B zaświadczenia adnotacja - brak np. przedniej tablicy rej. po wymianie tablic rej na nowe wynik badania pozytywny do 2006.11.10" i było OK . Myślę że jest to sensowne (w WK też to zaakceptowali)rozwiązanie co o ty sądzicie?

Ps Wiesław otrzymał punkt pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motto lekarzy pogotowia ratunkowego: Im później przyjedziesz, tym trafniejsza diagnoza.
Skąd: łódzkie

OT Takie u Was, markes30, panują zwyczaje ? Słyszy się o nich, słyszy ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablice to nie dokument

 

Czy tablice rejestracyjne są znakami identyfikacyjnymi auta? - na to pytanie odpowie niebawem Sąd Najwyższy.

 

Zadał je jeden z sądów okręgowych. Rok temu Grzegorz P. stanął przed sądem rejonowym za oderwanie i zniszczenie tablic rejestracyjnych z cudzego auta (ale ich nie ukradł). Zarzucano mu popełnienie przestępstwa z art. 276 kodeksu karnego, a więc zniszczenie dokumentu. Sąd go uniewinnił. W uzasadnieniu podał, że tablicerejestracyjne nie są dokumentem w rozumieniu k. k., a więc i nie mogą być przedmiotem przestępstwa z tegoż artykułu. Prokurator nie zgadzał się z twierdzeniem sądu. Rozpoznając apelację, sąd okręgowy wprawdzie przyznał rację niższej instancji, ale zastanawiał się, czy oskarżony nie powinien odpowiadać z art. 306 k. k., a więc za usuwanie znaków identyfikacyjnych. Problem ma niebawem rozstrzygnąć Sąd Najwyższy. Ten ostatni już kilka razy zajmował się ustaleniem charakteru tablic rejestracyjnych. Przesądził, że nie są one dokumentem w rozumieniu k. k. Niejednakowo wypowiadał się zaś w kwestii uznania tablic za znaki identyfikacyjne. W jednym postanowieniu orzekł, że są, a w innych, że nie. Prosząc o odpowiedź na pytanie prawne, SO przypomina, że w literaturze przyjęto, że znakiem identyfikacyjnym samochodu są wyłącznie numery nadwozia i silnika, a więc nie tablice. Jeśli taki pogląd potwierdzi SN, odpowiedzialność Grzegorza P. z art. 306 k. k. nie wchodzi w rachubę. -

 

.

 

20.08.05 żródło Rzeczpospolita

 

[ Dodano: 11-11-2005, 16:23 ]

Pojazd może być dopuszczony do ruchu jeśli odpowiada warunkom technicznym określonym w art. 66 ustawy , jest zarejestrowany i zaopatrzony w zalegalizowane tablice.

 

Zgodnie z art. 59 – Prawa o ruchu drogowym – pojazd zarejestrowany na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, który ma być używany w ruchu międzynarodowym powinien być oznaczony znakiem PL, natomiast pojazd zarejestrowany za granicą, a uczestniczący w ruchu na terenie RP, powinien być oznaczony znakiem określającym to państwo. Warunek ten uważa się za spełniony, jeśli tablica rejestracyjna posiada znak państwa, w którym jest on zarejestrowany.

 

Zgodnie z § 11 pkt 18 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz ich niezbędnego wyposażenia, pojazd samochodowy o liczbie kół większej niż cztery, wyprodukowany po 31 grudnia 1999 r., powinien być wyposażony w miejsce przewidziane do umieszczenia tablic rejestracyjnych. Szczegółowe wymagania w stosunku do tego miejsca określa załącznik nr 5 tego rozporządzenia. Nadmienić należy, że nie określono wymagań co do wymiarów oraz kształtu tego miejsca.

 

Punkt 1.3 załącznika nr 1 do rozporządzenia w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów mówi, że diagnosta zobowiązany jest do sprawdzenia oznaczenia pojazdu, którym m.in. są tablice rejestracyjne. Parametry charakteryzujące tablicę rejestracyjną powinny być zgodne z rozporządzeniem w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (Dz. U. z 2003 r., Nr 133, poz. 1123, ze zmianami). Tablica powinna posiadać nalepkę legalizacyjną. Powinna być czytelna, nieuszkodzona i pewnie zamocowana do pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jasne że N. Zaświadczenie wystawie i po nowe blachy du Wydziału Komunikacji, chyba że jest możliwość dorobienia pojedynczej (wyglądają jak prawdziwe) nawet wytłoczę na blasze mają z homologacją.

 

:D Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że jest możliwość dorobienia pojedynczej (wyglądają jak prawdziwe)

Jedną można dorobiś tylko przy zniszczeniu starej i zdaniu jej do WK. Jak zgubisz blachę to musisz robić obie nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Znikające tablice

Wtorek, ósma rano. Szybka kawa i do pracy. Jak co dzień wsiadam do samochodu zaparkowanego na ulicy pod blokiem. Po drodze kilku kierowców daje mi sygnały. Sprawdzam - światła włączone, bagażnik zamknięty. W końcu staję i obchodzę samochód. No tak, wszystko jasne. Zniknęły tablice rejestracyjne.

Policja twierdzi, że kradzież tablic rejestracyjnych zdarza się, ale nie jest plagą. - Najwięcej tego typu zgłoszeń odnotowaliśmy, gdy pojawiły się nowe, białe tablice rejestracyjne - mówi komisarza Marcin Szyndler z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji. - Wtedy każdy, kto chciał szybko mieć nową rejestrację, zgłaszał fikcyjną kradzież starych i na tej podstawie mógł zostać obsłużony w wydziale komunikacji poza kolejnością. Dzisiaj zjawisko kradzieży tablic jest marginalne - dodaje.

Co innego pokazują policyjne statystyki. Tylko w ubiegłym roku zniknęły 24 393 rejestracje. To nieco mniej niż połowa samych skradzionych pojazdów. Po co komu zatem nasze tablice? Odpowiedź jest prosta. Można na nich zatankować samochód na stacji i uciec, nie płacąc. Dlatego coraz więcej, także małych stacji, zakłada system monitoringu - nagranie to jedyna szansa identyfikacji samochodu i kierowcy. Pragnący zachować anonimowość pracownik warszawskiej sieciowej stacji benzynowej wyjaśnia, że na proceder wpływ mają coraz wyższe ceny paliw. - Czasami zdarza się, że nawet dwa razy w nocy kierowcy uciekają ze stacji bez płacenia. Wtedy zgłaszamy to policji, podając numery rejestracyjne takiego samochodu - wyjaśnia. - Nas nie interesuje, czy tablice były kradzione, czy nie. To wyjaśnia policja - dodaje.

Na kradzionych tablicach można także zorganizować napad, a po skończonej robocie wyrzucić je do lasu. Dlatego ważne jest, by jak najszybciej zgłosić taką kradzież policji. Ta wystawi odpowiedni kwit, chroniąc nas przed przykrymi konsekwencjami - w razie zgłoszenia przestępstwa z udziałem naszych numerów jasne będzie, że nie mamy z tym nic wspólnego.

Co robić, gdy z naszego auta znikną tablice? Z dokumentem otrzymanym na policji trzeba pójść do wydziału komunikacji i tam, niestety, zapłacić około 180 złotych za nowe tablice. To koszt, którego nie pokryje żadne ubezpieczenie. Jak dowiedzieliśmy się w PZU, tablice nie są przedmiotem ubezpieczenia.

Jak się zatem ochronić przed kłopotem i zbędnym przedświątecznym wydatkiem? Najlepiej zrezygnować z wygodnych (także dla złodzieja) podkładek pod tablice, do których rejestracje wpina się na zatrzaski. Pewniej, chociaż dużo trudniej, jest tablicę przykleić, przykręcić ją śrubami lub (co praktykują niektórzy) nitami. Gdy pomimo tego nasze tablice padną łupem złodzieja, jak najszybciej należy powiadomić policję. I w żadnym razie nie można jeździć samochodem z tablicami własnej roboty - grozi za to 50-złotowy mandat.

 

żródło gazeta.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewniej, chociaż dużo trudniej, jest tablicę przykleić, przykręcić ją śrubami lub (co praktykują niektórzy) nitami.

Nie wiem czy uwierzycie, ale kilka razy miałem sygnały od klientów, że niektórzy policjanci czepiają się przewiercenia tablicy i uznają to jako zniszczenie tablicy rej. - normalnie paranoja. I żyj w takim kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także nowe tablice rejestracyjne (białe) blakną czarne napisy podczas mycia w myjniach samochodowych. Czy to wina właściciela pojazdu czy producenta? Moim zdaniem producent dał ciała. Policja jak na razie nie interweniuje ale myślę że zacznie się przyglądać temu zjawisku. Znając życie właściciele będą pokrywali koszty wymiany tablic rejestracyjnych. Czy to nie jest chore?

 

:D Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A teraz inny przypadek: badanie okresowe ciągnika rolniczego wyrejestrowanego kilka lat temu. Ciagnik jest bez tablic rejestracyjnych na co jest zaświadczenie z wk. Jaki wynik badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagnik jest bez tablic rejestracyjnych na co jest zaświadczenie z wk

Powinni dać tablicę próbną i czasówkę. Ale wszystko jest sprawą dogadania się z WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !miałem taka sytuacje ciężarowe volvo po kolizjii w wyniku której zniszczona została tablica i naklejka na szybe (no i jeszcze pare innych rzeczy),naprawiony juz pojazd przyjechał oczywiście bez naklejki i tablicy na badanie.Samochód zarejestrowany w Warszawie a firma z Chorzowa ,zadzwoniłem do Pani z WK porozmawiałem i dałem -P (volvo do czasu załatwienia tablic zostawało na bazie),ponieważ kierowca musiał by smigac tam i z powrotem z tablicami z zaswiadczeniem jakies pareset kilometów. :D Wszystko załatwione :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja w przypadku braku lub zniszczenia tablicy rejestracyjnej wykonuję badanie techniczne z wynikiem negatywnym, ale w uwagach dokonuję takiego wpisu:

PO NADANIU NOWYCH NUMERÓW REJJESTRACYJNYCH POJAZD SPEŁNI WYMAGANIA TECHNICZNE

art. 66 ustawy. Termin następnego badania technicznego...(tu wpisuję datęi rok)...............

Po takim wpiśie jeszcze mi się nie zdarzyło aby klient musiał wrócić na stację ponownie.

Spróbucie a się przekonacje że nie taki diabeł straszny jak go malujecji w swoich wywodach......

Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od WK , robię podobnie tylko pytam klienta pod który WK podlega. Są takie które ze skreślonym na pierwszej stronie zapisem " poj.spełnia wymagania tech art. 66 ust. " . Nie wydadzą nowych tablic i wtedy klient musi brać tablice próbne . Zawsze w takich przypadkach uzgadniam to telefonicznie, chyba ze szlak już przetarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie robić kwadratury koła to uważam że zapis "po ...(np brak nalepki na szybe, brak ablicy rejestracyjnej) wynik pozytywny " załatwia sprawe i tak powinno się stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przypadku braku lub zniszczenia tablicy rejestracyjnej wykonuję badanie techniczne z wynikiem negatywnym, ale w uwagach dokonuję takiego wpisu:

PO NADANIU NOWYCH NUMERÓW REJJESTRACYJNYCH POJAZD SPEŁNI WYMAGANIA TECHNICZNE

art. 66 ustawy. Termin następnego badania technicznego...(tu wpisuję datęi rok)...............

Po takim wpiśie jeszcze mi się nie zdarzyło aby klient musiał wrócić na stację ponownie.

Spróbucie a się przekonacje że nie taki diabeł straszny jak go malujecji w swoich wywodach......

Pozdrawiam i życzę sukcesów.

I jeśli pojazd jest z przekroczonym terminem badania tech. to oszczędzamy mu tablic próbnych. (bo jak nie ma terminu następnego badania to WK nie wyda mu nalepki).

Ale klient i tak musi do ciebie przyjechać po pieczątke (a nawet nie przyjechać tylko zostać a do WK iść pieszko-bo jednak jest negatyw i jeździć nie powinien)- oszczędza 20 zł za poprawke i koszty PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wystawiam zaśw. z bad. z wynikiem pozytywnym w adnotacjach piszę "wymiana tablic rej". Tak to jest uznawane w naszym wk. Natomiast jeżeli klient przyjechał do mnie bez tablic rej. to niestety tu daje nagatyw j jego sprawa jak to załatwi w wk.

Zawsze może pobrać zastępcze tabl. Ten pozytyw na zaświadczeniu to troszkę nie bardzo mi leży, ale jeżeli się sprawdza to O.K. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie robić kwadratury koła to uważam że zapis "po ...(np brak nalepki na szybe, brak ablicy rejestracyjnej) wynik pozytywny " załatwia sprawe i tak powinno się stosować.

 

 

1.3. Oznaczenia pojazdu | Oględziny. Wymagania określają | 1. Tablice rejestracyjne nielegalizowane. |

| | przepisy rozporządzenia Ministra | 2. Tablice rejestracyjne nieczytelne lub uszkodzone. |

| | Infrastruktury w sprawie rejestracji | 3. Ozdobienie tablic rejestracyjnych. |

| | i oznaczania pojazdów. | 4. Brak nalepki kontrolnej, o ile jest wymagana. |

| | | 5. Nieprawidłowe oznaczenie znakiem "PL". |

| | | 6. Nieprawidłowe oznaczenie pojazdu przeznaczonego |

| | | konstrukcyjnie do przewozu niepełnosprawnych.

 

Zgodnie z tym to tak za bardzo się nie da, dlatego wole uzgodnić telefonicznie z WK.

 

Trochę źle wkleił się fragment Dz.u. 227 zał nr. 1 ale wszyscy wiedzą o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.