Skocz do zawartości

Termin badania technicznego


galancik25

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie jaki termon badania technicznego pojazdu sprowadzonego z zagranicy pierwsza rej za granicą 03.03.2011???na ile na rok czy na dwa z dopełnieniem do pięciu lat od pierwszej rej???? w sumie warunkiem dania terminu dwuletniego jest dotrzymanie terminu czyli jak zrobimy np 29.04.2014 a termin trzyletni upłynął 03.03.2014 więc????

 

[ Dodano: 06-05-2014, 14:26 ]

bo już zgłupiałem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od kraju poprzedniej rejestracji, rodzaju pojazdu oraz jak był zarejestrowany. Jeśli interwał w kraju poprzedniej rejestracji jest zgodny z polskim to jak piszesz do 5- więcej informacji mile widziany. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Tu trzeba podejść indywidualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interwał w kraju poprzedniej rejestracji jest zgodny z polskim to jak piszesz do 5
na pewno nie był krótszy od naszego pierwszego TNB czyli 3 lata, ale gdyby był (słuszna uwaga IVVO) i było już badanie wykonane za granicą wtedy tylko rok, jeżeli nie to tak jak napisałem powyżej. Przy założeniu, że pojazd nie podlega innemu interwałowi badań ze względu na np. instalacja LPG etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jak nie daj boże w drugim roku klient będzie miał kolizje i ubezpieczyciel uprze się z terminem że pojazd nie powinien zostać dopuszczony na dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczyciel uprze się z terminem że pojazd nie powinien zostać dopuszczony na dwa
na podstawie PORD?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pierwsza rejestracja za granicą była na 3 to do pełnych 5
Nie bardzo rozumiem. Jeśli pojazd nie był poddany badaniu od dnia pierwszej rejestracji, to bez względu na interwały pomiędzy OBT w innych krajach, u nas dopełniamy do pięciu lat, nie dłużej niż dwa lata
a ile na rok czy na dwa z dopełnieniem do pięciu lat od pierwszej rej????
Zapamiętaj kolejność, będzie Ci łatwiej. Po pierwsze dopełniasz do pięciu lat od dnia pierwszej rejestracji, po drugie ustalasz termin nie dłuższy niż dwa lata od dnia badania. Oczywiście dotyczy to pojazdów, dla których takie terminy obowiązują zgodnie z PORD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pierwsza rejestracja za granicą była na 3 to do pełnych 5

A jeśli była na cztery ??? , bo nie wiem co masz na myśli,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli była na cztery ??? , bo nie wiem co masz na myśli,,,

Dlatego tak jak pisałem wcześniej jest to sprawa bardzo indywidualna. Jeśli DR z zagranicy jest od początku jeden, sytuacja jest stosunkowo prosta, ale jeśli mamy DR wydany nowemu właścicielowi, to historia rejestracji "ginie" i daty na nich w niektórych przypadkach są co najmniej dziwne. Nie wiem czym to jest uwarunkowane ale z Niemiec PKW ma rejestracje pierwszą w DR na 1,2 lub 3 lata. Przypuszczam,że zależy to od sposobu wykorzystania pojazdu, gdyż niczym specjalnie się nie wyróżnia. W uwagach jest zaznaczony jakiś paragraf, ale to za bardzo nie ułatwia. Dla tego nie jest to zawsze takie oczywiste jak pisze aboz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.