Skocz do zawartości

Tzw. zlodziej przeglądarek QUONO8


brodatymazur

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Wydawałoby się prosta sprawa. Gdzieś z jakimś programem zainstalowałem na komputerze w Firefoksie wyszukiwarkę o nazwie QUONO8. Zacząłem szukać jak to usunąć. Niby nic trudnego, ale jednak....

 

Mam system operacyjny Windows 8.1 64bit. Przeszukałem wiele stron, ale nie znalazłem darmowego programu antyspywere który to usunie. Raz że te co są darmowe i mogą to zrobić nie są kompatybilne z tym systemem. Natomiast te co są typu: SpyHunter, StopZilla znajdują to co trzeba ale by usunąć z kompa należy kupić wersję PRO.

 

Czy macie jakiś pomysł? Już mam dość instalowania i odinstalowywania programów, szukania. Od czterech dni nie mogę tego usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dobreprogramy.pl/OTL,Program,Windows,19450.html

http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html

Uwaga!

1.Nie zalecamy samodzielnego usuwania poszczególnych wykrytych wpisów, komponentów czy programów początkującym użytkownikom. Na naszym forum można uzyskać pomoc dotyczącą raportów generowanych przez program.

 

http://forum.dobreprogramy.pl/bezpieczeństwo-f15/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to dobry internet security w wersji 30 dniowej załatwi sprawę np Norton 360 Pobierz ze strony symanteca - używam wersji na 3 stanowiska - na allegro do 99pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie. Wydawałoby się prosta sprawa. Gdzieś z jakimś programem zainstalowałem na komputerze w Firefoksie wyszukiwarkę o nazwie QUONO8. Zacząłem szukać jak to usunąć. Niby nic trudnego, ale jednak....

 

Mam system operacyjny Windows 8.1 64bit. Przeszukałem wiele stron, ale nie znalazłem darmowego programu antyspywere który to usunie. Raz że te co są darmowe i mogą to zrobić nie są kompatybilne z tym systemem. Natomiast te co są typu: SpyHunter, StopZilla znajdują to co trzeba ale by usunąć z kompa należy kupić wersję PRO.

 

Czy macie jakiś pomysł? Już mam dość instalowania i odinstalowywania programów, szukania. Od czterech dni nie mogę tego usunąć.

 

Klego najlepiej kup program antywirusowy ,To nie duza kwota a bedziesz miał pewnosc ze Twój kom jest strzezony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie. Wydawałoby się prosta sprawa. Gdzieś z jakimś programem zainstalowałem na komputerze w Firefoksie wyszukiwarkę o nazwie QUONO8. Zacząłem szukać jak to usunąć. Niby nic trudnego, ale jednak....

 

Mam system operacyjny Windows 8.1 64bit. Przeszukałem wiele stron, ale nie znalazłem darmowego programu antyspywere który to usunie. Raz że te co są darmowe i mogą to zrobić nie są kompatybilne z tym systemem. Natomiast te co są typu: SpyHunter, StopZilla znajdują to co trzeba ale by usunąć z kompa należy kupić wersję PRO.

 

Czy macie jakiś pomysł? Już mam dość instalowania i odinstalowywania programów, szukania. Od czterech dni nie mogę tego usunąć.

 

Klego najlepiej kup program antywirusowy ,To nie duza kwota a bedziesz miał pewnosc ze Twój kom jest strzezony

 

Ale co niby ma dać program antywirusowy na toolbara?

Toolbar to nie wirus, koń ani robak.

To dodatek do przeglądarki.

Dodatek, który może być przydatny ale może też być cholernie upierdliwy.

Niestety, często programy podawane na forach wcale nie pomagają.

Często jedynym sposobem jest ręcznie usunięcie z rejestru ale "grzebania" w rejestrze nie polecam komuś kto nie bardzo się na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACDIAG program z drugiego linku poradził sobie w kilka minut. Dzięki.

 

------

 

Blakop ....... z resztą szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toolbar to nie wirus, koń ani robak.

To dodatek do przeglądarki.

Dodatek, który może być przydatny ale może też być cholernie upierdliwy.

Niestety, często programy podawane na forach wcale nie pomagają.

Często jedynym sposobem jest ręcznie usunięcie z rejestru ale "grzebania" w rejestrze nie polecam komuś kto nie bardzo się na tym zna.

Zgadza się. Kiedyś zainstalowałem jąks podobną przeglądarkę i znajomy informatyk usunął mi ją w 3 minuty ręcznie z rejestru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co niby ma dać program antywirusowy na toolbara

Program antywirusowy nic nie da, ale pakiet internet security to zbiór narzędzi, właściwie to CCliner wywala wszystkie dodatki do przeglądarki i czyści ze śmieci komputer. Raz użyty w tygodniu wywali 1-2 GB i przyśpiesza system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co niby ma dać program antywirusowy na toolbara

Program antywirusowy nic nie da, ale pakiet internet security to zbiór narzędzi, właściwie to CCliner wywala wszystkie dodatki do przeglądarki i czyści ze śmieci komputer. Raz użyty w tygodniu wywali 1-2 GB i przyśpiesza system

 

CCleaner to nie Internet Security, to dwa odrębne programy :)

Przy czym CCleaner niewłaściwe użyty może też nieźle "pozamiatać".

Ani jeden, ani drugi nie poradzi sobie z naprawdę upierdliwym toolbarem.

Walczylem kiedyś z jednym tolbarem na Windowsie 7, niestety zapomniałem nazwy i żaden program nie był w stanie go usunąć.

Tylko "twarde" usunięcie z rejestru pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego trzeba używać z głową - a najważniejsze to uważać co się instaluje i z jakiej strony - program nawet najlepszy nie pomoże jeśli zaakceptujesz używanie jakiegoś śmiecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.